Kakvo ulje sipati u hidraulicni volan na rakovici 65

saleso

Član
Učlanjen(a)
4 Dec 2009
Poruka
1.054
Lokacija
sombor
ljudi sta sipati u hidraulicni volan na rakovici 65 mislim da je fabricki motorno ulje pa bi trebao da dospem pa neznam da li da promenim za ono sto se sipa 8 hidraulicne volane ili da dospem motorno
 
ATF ulje ide u sve hidraulicne volane.Nije u toj rakovici motorno,samo je zute boje jer imaju ATF ulja zuta i crvena i mozes slobodno da ih mesas:ppozdrav:
 
ma sigorno je motorno jel su mi serviseri kad su bili rekli da je motorno zato znam a i gusto je
 
kako se resava luft u volanu kod rakovice 65 ?
 
Resava se tako sto se ugradi hidraulicni volan:osmeh:Resava se tako sto se steluje sraf na kucistu volana sa strane,ali cim se smanji luft ima da se tesko mota sacuvaj boze,ta kucista se ne proizvode 20 godina i tu popravke nema jer nema delova za njih,samo turske kopije koje nebih preporucio ni najvecem dusmaninu da ugradi.Ja to vise nikom ne stelujem jer tu pomoci nema,kad me neko pita da mu nastelujem luft ja mu kazem to ce da te kosta oko 400 eura:osmeh:i posle nemas brige.

Ima neke logike sto sipaju SAE30 u hidraulicni volan Rakovice,kad procuri semering na hidraulicnoj pumpi ulje ide u motor,a kad je SAE30 nemora da se menja ulje,samo visak istoci,a kad je ATF onda novo ulje treba.Ima tu logike:bravo:
 
a ako je novije proizvodnje traktor i ima hidraulicni volan , kako se on podesava?
molba za mirka015 da isprazni sanduce imam jos pitanja.
 
Poslednja izmena:
Sanduce ispraznio!
Luft u volanu kod hidraulicnog upravljaca moze biti mehanicki,otiso mnogo centralni bolcn ili spone imaju strasno lufta,i moze biti hidraulicni,ako seta po putu dok vozis i nemozes mu drzati pravac otisle su gumice(manzetne pravilno)na klipu ili je orbitrol poceo da propusta sto je gora i skuplja varijanta:osmeh:
 
Nazad
Vrh