Kartonske gajbe?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nebojsa

Moderator
Učlanjen(a)
11 Dec 2008
Poruka
2.693
Lokacija
Kula
Uzgajam jagode pa me interesuje ko kod nas u Srbiji proizvodi kartonske gajbe za voće i povrće? Bilo kakva informacija je dobrodošla, ako mislite da bi to bila reklama za dotičnu firmu pošaljite mi poruku.
P.S. izvinjavam se administratoru ako sam promašio mesto za ovu temu.
 
Super si ti temu postavio, a ako neko i zna takvu firmu može slobodno da napiše koja je, ali samo bez brojeva telefona.
 
Cao Nebojsa,
sto se tice tih gajbi to mi je jako interesantno ,posalji sta imas.
Inace ja sam mali proizvodjac, oko 10 ari ,sadjeno 2007 god. u avgustu, prosle 2008 g sam imao dobar kvalitet i dobar prinos alli je negde na sredini branja pocela da truli (malo sam prenaglio sa vodom , a i jako mi je bujna lisna masa) :bravo:
Jesi li radio pokrivanje,ja sam pokusao agrilom ali ga je vetar odneo u ... Ove god.planiram da radim niske tunele ,ako imas slicna iskustva pisi.

Pozz
 
E ovako. Prvo će admin da nas ::jako_besan:: jer smo :off_topic: ali se nadam da :spavam:
Što se tiče gajbi našao sam par solucija ali ni sam neznam šta da radim. Većina firmi koje to rade neće da rade male serije, a one koje bi to odradile i nisu baš povoljne. Pošalji na PP kolikobi ti gajbi uzeo pa možemo nekako da se udružimo pa da skupimo neku količinu. Ja imam još jednog drugara koji je zainteresovan pa ćemo videti. Ima do berbe vremena.
Dalju priču nastavljam u temi "Jagode" da ispoštujemo pravila foruma

http://poljoinfo.com/index.php/topic,744.msg15477.html
 
pozdrav, ja sam novi na forumu, interesuje da li neko ima informacije gde se mogu nabaviti kartonske gajbice ( holandez ). bio bi vam zahvalan na informaciji.
 
pozz prijatelji.kad vec pricate o kartonskim gajbicama i meni ce biti potrebne,poceo sam da gajim i kupine na nekoj maloj parceli i kako mi se cini dosta ih ljidi traze,pa bih i ja pakovao u kartonskim kutijama i tako prodavao.znaci zanimama da li postoje kutijice od pola kg i da li se mogu naci i gde.hvala unapred
 
Najbiolje u smislu onoga sto dobijas i cene po kojoj dobijas za gajbe od kartona,a sto sam ja uspeo da nadjem je ovo: http://www.alfapack.rs/kutije/kartonske_gajbe.php. Hoce cak i manje serije da rade a najeftinije su one gabje u sivoj boji. Kvalitetne su i kada stavis vise komada, ona prva dole trpi do 90-100 kila bez vecih problema,osim ako nije bila dugo na vlaznom pa povukla i omeksala. Ako neko ima jos nesto, dajte da vidimo ili posaljite privatno, ovo me bas interesuje jer mi treba puno za pecurke koristim.
 
Kartonske gajbice su najbolje iz vise razloga. Lako se sklapaju, mozes na njih da pises sta hoces, lake su, lako se razgradjuju u prirodi, mogu da se recikliraju i sto je najvaznije ne zadrzavaju pojedine bolesti plodova kao drvene. Kod nas to nema ali dobar dodatak gajbicama je i masta sloj koji sprecava vlazenje gajbe. Sto se tice jagode ja bih pre preporucio plasticne kutijice(one sto imaju u marketima) jer je lakse da se manipulise jagodama+ ima ih raznim velicinama
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh