Steyr

za pumpu neznam morao bih potraziti a za filetre isto nisam siguran znam da manji staeri imaju dva a za velike neznam nikad nisam imao prilike to raditi ali evo potruditi cu se potraziti...
 
Ako sam dobro pazio ,ovaj trktor ima massey dynashift menjač (32+32) ,verovatno kao mf 8160.Meyconi pogledaj u onaj katalog za masseya pa vidi koliko filtera ima.
 
kiraj je napisao(la):
Ako sam dobro pazio ,ovaj trktor ima massey dynashift menjač (32+32) ,verovatno kao mf 8160.Meyconi pogledaj u onaj katalog za masseya pa vidi koliko filtera ima.
Mislis da ima menjac kao massey 8160? aj sad cu pokusati da stavim slike od tog dela koji smo skinuli. mada mislim da je pumpa problem , iako je majstor hidraulicar rekao da je ok . njemu je ta pumpa koja ukljucuje kvacilo postavljena direktno na osovini koja izlazi iz zamajca , ali mi je nesto sumnjivo kod nje . Kada sipamo ulje u nju i okrecemo rucno ( doduse prilicno sporo) izlazi ulje na lageru koji je na osovini i na sigurnosnom ventilu ali ne i tamo gde bi trebalo da ide.

211ts8n.jpg



1z5kaox.jpg



2ds06j5.jpg



212si34.jpg



14lptmx.jpg



2zfib5t.jpg



2akfnsn.jpg



drcnpg.jpg
 
Da li ovako izgleda hidraulicna pumpa odnosno da li je zupcasta ili klipna?

Malo sam zakasnio sa ubacivanjem mog posta i kada sam video slike ovo vise nevazi to je stariji model od 98. godine tako da za njega nemam podatke ni prirucnike jedino mogu da pomognem ovako gledajuci slike. :D
 
Pumpa je zupcasta . Kako moze da se proveri dali je ispravna ? To okruglo na cetvrtoj slici sto se vidi kao lager je pumpa , i na tom lageru dosta pusta jer nema nikakav ni semering ni bilo sta drugo , dihtuje gvozdje na gvozdje.
 
Da li mozes da mi kazes pod kojim rednim brojem? Inace zupcasta pumpa ima samo semering do pogona i taj trpi vrlo mali pritisak 4-6 bara ako je veci onda problem moze biti u samoj pumpi da su potroseni zupcanici ili da ima problem u sigurnosnom ventilu da ne otvara na odgovarajucem pritisku ili ima prepreke u samoj instalaciji od pumpe do potrosaca.
 
pumpa moze biti problem sto vijerojatno i je ali nemojte ventil iskljucivati jer ako pumpa odradzuje ok kak vam je i rekao majstor, pokusajte ventil rastaviti pa pogledati ili jos bolje ako znate vrijednosti njegove(ulaz izlaz koliko bara) svakako ga na nekakav nacin ispitati,
 
Traktor sklopljen i opet nista . Nece ni da makne. Jel zna neko odakle dobija pritisak zvono koje ukopcava lamelu na dinashift menjacima, dali od glavne pumpe koja puni i hidrauliku ili od te koja je nalepljena na osovinu ? U razvodnik koji snabdeva lamele dolazi ulje i iz glavne i iz ove na osovini zamajca , a lamela ponovo ne ukopcava.
 
@meyconi
posto se niko ne javlja da pomogne predlazem da potrazis Steyr sajt i adresu za tehnicku podrsku. Dobre majstore imaju navodno u Hr. i Slo. Svaka masina ima neke svoje specificnosti i "cake" pa treba razgovarati sa onima koji imaju iskustva bas sa tim masinama.
 
mejkoni koliko cujem stajer je namesten i vozi se po selu. molimo malo slika sklopljenog i u radu.
 
dali tko ima mozda rezervne dijelove od stayera 8100 od mijenjaca, treba mi pumpa jedna sto podmazuje snopove ukljucuje kardan i prednju vuce, ako ima netko tako sta neka mi se javi na pp cim prije....unaprijed hvala.... :ppozdrav:
 
Jel ima neko iskustva sa ovakvim Steyr-om? Našao sam jedan, 1980. godište, u jako dobrom stanju, nije farban i zamazivan, motor, mjenjač itd djeluju da nisu otvarani, motor je turbo-dizel od 80KS. kabina je jako lijepa mada ima gomilu nekih poluga i komandi (sreća pa je sve na njemačkom pa znam šta je za šta, sve piše). Ima prednju hidrauliku ali ne i kardan (to mi i ne treba nešto posebno). Hoće lik 14.000KM za njeg, tj. 7000 evra. Našao sam još jedan, ima naprijed kašiku, isti model, 1982. godište, hoće 15.000KM bez kašike ili 17.000KM sa kašikom. Ovaj prvi sam gledao, fakat je u izvanrednom stanju, uvezen iz Švajcarske, kod tog lika moj zet kupio Class rotacionu kosu (sa dva diska) i više je nego prezadovoljan (kosa ko nova, 165cm, platio je 650 evra). Čiča se kune da je traktor dobar, zadnje gume su nove, prednje nekih 40-50% (ima prednju vuču). Pali bez problema, malo sam probao šaltat, ide i to OK al ima mnogo nekih brzina pa nisam imao pojma u kojoj sam ni koliko je koja brza (16 naprijed i 8 nazad).

Ima li neko iskustva s njima, kakvi su za odrzavanje? Ima li dijelova za Steyr u BiH ili gdje u Srbiji (a da nije predaleko od BiH, ja sam u blizini Bijeljine, 30km od granice sa Srbijom)?

Radi se o ovom modelu, 8080. Provjerio sam na tractordata.com, zaista se 8080 proizvodio od 1979. do 1984. godine, mada tamo piše da ima 72KS a ne 80KS kao što čiča tvrdi.

Steyr-8080-Allrad-679547.jpg


Steyr-8080-A-704061.jpg


Steyr-8080-181405.jpg
 
I meni se svidja ta serija traktora, pogotovo ovaj sa druge slike.
Mislim da razlika u konjima je zato sto oni imaju nesto "slabije" konje tj. nasih 70 je kod njih 80.
Razlika je u racunanju, ovaj ima Rated power hp DIN/rpm-70/2400, to DIN je standard po kome se racuna. :ppozdrav:
 
Evo ja sam ti pogleda na agriaffer i tam pokazuje da je 80 konja , 72konja je tip 8080A i 69konja. Neka on tebi pokaze saobracajnu iz CH , jer tamo sve pise. A ako se ti ne razumes u to ti je lepo slikaj i posalji mi fotku a ja cu sve da ti prevedem. Da li je traktor dobar ili ne on to nemoze da zna. On ga poznaje isto koliko i ti. Kazi ti meni koliko on ima r.h. Nije cica orao snjime pa da zna koliko je on dobar. I kazi mi iz kog dela CH taj tip uvozi masine u BiH.?
 
dragan82 je napisao(la):
Evo ja sam ti pogleda na agriaffer i tam pokazuje da je 80 konja , 72konja je tip 8080A i 69konja. Neka on tebi pokaze saobracajnu iz CH , jer tamo sve pise. A ako se ti ne razumes u to ti je lepo slikaj i posalji mi fotku a ja cu sve da ti prevedem. Da li je traktor dobar ili ne on to nemoze da zna. On ga poznaje isto koliko i ti. Kazi ti meni koliko on ima r.h. Nije cica orao snjime pa da zna koliko je on dobar. I kazi mi iz kog dela CH taj tip uvozi masine u BiH.?

Ma znam njemački odlično, nije to problem. Kada sam bio tamo, samo sam na brzinu pogledao traktor, kupovali smo rotacionu kosu pa nismo imali mnoog vremena. Kad odem sledeći put pogledaću sve detaljno i uslikati ga, pa postam ovdje. Mogu reći samo da traktor fakat dobro izgleda iako nije farban, mada mi je on malo skup, ne znam mogu li skupiti toliko novca...
 
Danas sam gledao kod istog ovog lika koji ima ovaj 8080 jedan Steyr 540. Traktor radi ko sat, tri klipa, volan mehanički ali laganiji od nekih sa servom, gume neobično široke (čudna veličina skroz, visoka kao 12-ka ali široka kao 14-ka, ako ne i šira). Ima i prednju vuču, nevjerovatno masivno gradjen traktor, djeluje kao da ima bar 60KS. Znao sam da 540 ima samo 40KS ali nisam vjerovao da ovaj ima toliko dok nisam vidio papire, fakat originalna njegova kao saobraćajna neka iz Švajcarske i piše sve tamo lijepo, 40KS i to je to. Mašina je 1980. godište, ima kabinu, hidraulika izvanredno radi (dizao sam ogroman spremač od 3.5m čini mi se sa 2 reda valjaka, dize i drzi bez problema i trzanja), zadnje gume su perfekcija (iako su čudnih dimenzija) prednje malo lošije al su one široke ko 12-ke gotovo. Mislim da je ovaj traktor korišten na nekom zestokom brdu, pa su mu gume nestandardne radi stabilnosti. Trazi lik 11.000KM za njeg, skup je pravo za samo 40KS, mada je masivniji od mnogih dosta jačih traktora.

Jel ima neko iskustva s takvim ili zna nekoga ko ga ima? Traktor mi se totalno svidja, nevjerovatno je kompaktan i okretan, te dosta brz i ima neobična jak hidraulik ( a naprije je tezak ko vrag, prednjui most je masivan kao da je od bagera nekog!), ali nekako mi malo što ima samo 40KS, mada je tezak 2.5 tone, pa sigurno moze povući kao dosta jači traktori.

Ev ovako izgleda, nisam ga mogao slikati, mob. me zahebava nešto, samo su mu gume šire.

0.jpg
 
Evo slika onog malog Steyr-a 540 o kojem sam govorio:

rvkevc.jpg


Opet sam ga gledao, malo provozao, jbmga jes dobar, al ovaj veliki je...njega sam zaboravio slikat, al je isti ovakav (jedino što ima prednju hidrauliku, kardan naprijed i diskove na prednjim točkovima)

246lv9k.jpg
 
Nazad
Vrh