Steyr

stajer 8160 kao na slici na srtani 1 ako ti nije problem da li mozes pitati koliko kosta ceo menjac
 
Nije problem, ali mislim da bi bilo najbolje da ih sam nazoveš i pitaš, da možeš ljudima ispričati točne probleme na traktoru, jer možda ti ni ne treba cijeli mjenjač. Uglavnom vjerujem da je cijeli mjenjač jako skup. Na ovom linku imaš broj telefona i ostale podatke http://www.burza.hr/poslovni_subjekti/subjekt/78708/?PHPSESSID


Traktor ti dobro izgleda, najviše volim takve modele štajera, ovi novi mi nisu nešta posebno otkako su talijani i case umiješali svoje prste u njih. Nisu više ni približne kvalitete kao što su stariji modeli.
 
Koliko kosta Steyr Kompakt 4075 sa pednjom hidraulikom i vratilom i koliko kosta bez vratila i hidraulike ,prednje naravno
 
Drugar kupio stajera , motor radi ko doxa , a menjac ni da pipne . Ubaci u brzinu , nece ni napred ni nazad . Stajer je model 9200 , u odlicnom stanju , ali menjac:haha::haha: Ima li neko predstave gde da se trazi problem i jel ima neko slican problem?
 
Ovaj Austrijanac sada je Fiatov. Motor Iveko! Fentd ima dajceve motore a mali dajcevi micubisijeve....

Post je spojen: [time]1268076186[/time]
_________________________________________________
Da ispravim gresku. Serija 200 ima Sisu motore "specijalno razvijene za fentd"!
 
Tar je napisao(la):
Ovaj Austrijanac sada je Fiatov. Motor Iveko! Fentd ima dajceve motore a mali dajcevi micubisijeve....

Post je spojen: [time]1268047386[/time]
_________________________________________________
Da ispravim gresku. Serija 200 ima Sisu motore "specijalno razvijene za fentd"!

Ispravak. I Massey Ferguson ima Sisu motor (3,3 l, do 100 ks, 3 cilindra) kao i Fendt serija 200.
 
Ma nemam ja pojma o traktorima. Nego vi me ovde lozite pa sam uzeo malo da pregledam i to..
Ovi iz Fentd-a pisu u katalogu da su taj trocilindricni motor za seriju 200 usavrsili zajdno bas za njih!?
Inace ocigledno je da svi sve ugradjuju pa ista firma ima motore od jednog proizvodjaca za male traktore, drugog za vsrednje i treceg za velike. I to je u redu dok se veruje onom imenu sto stoji na haubi.
 
meyconi je napisao(la):
Drugar kupio stajera , motor radi ko doxa , a menjac ni da pipne . Ubaci u brzinu , nece ni napred ni nazad . Stajer je model 9200 , u odlicnom stanju , ali menjac:haha::haha: Ima li neko predstave gde da se trazi problem i jel ima neko slican problem?
kako nece da pipne sta se desava
 
da da sta se desava, moze biti niz stvari, stoga nam malo bolje pojasni o cemu se radi i kako se ponasa..?? heh imali traktor reverzer za napred nazad mozda:haha:??
 
tomybrzic je napisao(la):
da da sta se desava, moze biti niz stvari, stoga nam malo bolje pojasni o cemu se radi i kako se ponasa..?? heh imali traktor reverzer za napred nazad mozda:haha:??
Evo opisa kvara:kada ubaci u brzinu menjac ne desava se nista , malo samo nategne napred ili nazad i stoji u mestu. Skinuli smo cev koja vodi ulje do pumpe koja napaja multi ili kako se vec zove , i ulje dolazi do pumpe ali na izlazu pumpe na kucistu menjaca nema pritiska. Pumpu je pogledao majstor za hidrauliku i kaze da je perfektna. Pitam se dali je mozda sigurnosni ventil. Ili ulje odlazi negde drugde ili pumpa ne stvara pritisak. Menjac je 4 brzine ima pod A B S D i napred nazad sve. Inace na multiju su zamenjene gumice i karike kompresione i tu ne pusta ulje.

Traktor je model STEYR 9200, 200 ks i mislim da je 98 godiste.
 
provjerite svakako ventil jer nemoze biti nista drugo ako pumpa je ispravna i dotok ima do nje e sad dali ima pravu litrazu(na dotok mislim) jer aku mu fali ulja isto nece krenuti, obavezno pregledajte ventil i provjerite sve filtere mijenjaca jer i to je moguce da je nekaki zastopan(prljav)...
 
Nazad
Vrh