Steyr

Ne bi znao , samo znam da ima vise filtera. Pogledacu i je jednom kad budem bio kuci. Nisam ni znao da ima usisni i potisni.
 
Mom bratu ne radi prednja vuca na 9086. Dugme u kabini vise ne svetli nece da ukljucuje.

Ja se malo raspitao ovde i rekli mi sledece: kad je traktor ugasen , onda je prednja vuca ukljucena i obrnuto. Zato treba podignuti traktor sa prednje strane i rucno okretati tockove , dok je traktor ugasen. Ako se okrecu onda je mehanicki prob. nije elektronski.


Brat je podigo trak. i prednji tockovi se okrecu kad on okrece rucno. I to ; 1 nappred , a drugi unazad. Da li je normalno da se ovako okrecu tockovi i da li je tacno sta su me posavetovali svajcarci.
 
Mom bratu ne radi prednja vuca na 9086. Dugme u kabini vise ne svetli nece da ukljucuje.

Ja se malo raspitao ovde i rekli mi sledece: kad je traktor ugasen , onda je prednja vuca ukljucena i obrnuto. Zato treba podignuti traktor sa prednje strane i rucno okretati tockove , dok je traktor ugasen. Ako se okrecu onda je mehanicki prob. nije elektronski.


Brat je podigo trak. i prednji tockovi se okrecu kad on okrece rucno. I to ; 1 nappred , a drugi unazad. Da li je normalno da se ovako okrecu tockovi i da li je tacno sta su me posavetovali svajcarci.

To 99% znaci da je prednja vuca ukopcana a posto je kardan zablokiran jer je povezan sa zanjim mostom koji miruje prednji diferencijal reaguje. Ako ne mogu oba tocka u isto vreme da se okrecu napred ili nazad znaci da je prednja vuca ukopcana dok je traktor ugasen. U elektroniku ne zalazim jer ne znam sta je kako skopcano ali je najverovatnije najobicniji elektromagnetni ventil na mehanickom lamelnom ukljucivacu. Neka proveri osigurace za pocetak i ako RESET dugme na elektronici neka pritisne to dugme.
 
Recicu mu sutra. Hvala ti Bubu.

ja sam mu objasnio kako se odvaja kardan , jer negde ima caura koja spaja 2 kardana. I on je odvojio kardan i kaze da rucno ne moze da ga okrece dok je traktor ugasen , a cim upali traktor odma moze rucno da ga okrece. Bar tako sam ga ja razumeo preko tel. Znaci da je kvar u prednjem mostu ili ?
 
Evo koja slika ujakovog stajera,simpatican traktorcic.
241qv5x.jpg

af7qd3.jpg

znwxx.jpg

25gsydy.jpg

zkspjq.jpg
 
Strašan stroj. Vrlo močan i izdržljiv. A i mislim da si zaslužuje malo bolji naziv nego samo ˝traktorcic˝. Sličnog je imao moj susjed, samo je bio malo manji, 8110. Jedan put sam ga vozio, kakav li to samo ima zvuk. Božanski!
 
Stanje na oko je dobro, pitanje je u kakvom je stanju, motor, menjac, hidraulika... Ako je sve to dobro, onda vredi te pare.
 
Nazad
Vrh