IMR 65 i potrošnja goriva

Dragan.

Član
Učlanjen(a)
7 Sep 2010
Poruka
1.651
Lokacija
Krupanj
borko kako si zadovoljan potrosnjom kod tvoje rajke? i pitanje za ostale vlanike IMR 65s da li mislite da je "mali " potrosac ?
 
Dzogi_89@ bre jesam zadovoljan, nisam se nikada nesto trudio da merim bas koliko tacno trosi, npr. sada u berbi onako ofrlje mi je trosila od 10 do 15 litara nafte po hektaru sve zavisi kakav je kukuruz bio, sto mislim da nije puno
 
Ja sam se malo bavio potrosnjom R65 i to bas u branju i rezultati nisu ni blizu 10-15 l ,nisam nikad mogao sa rezervoarom da oberem vise od 3ha, sto znacci da je potrosnja od 20 pa navise i to su iskustva svih koji beru sa rakovicom na nasem terenu.
 
Ja sam se malo bavio potrosnjom R65 i to bas u branju i rezultati nisu ni blizu 10-15 l ,nisam nikad mogao sa rezervoarom da oberem vise od 3ha, sto znacci da je potrosnja od 20 pa navise i to su iskustva svih koji beru sa rakovicom na nasem terenu.
Ovo ili je neistina ili tim Rakovicama nesto gadno fali...od 5 ujutru kada se krece berbe(znaci tad na njivi)
pa do 7-8 uvece njoj ne treba goriva-sve se primera radi bere u komadu od 10 lanaca,znaci nema lutanja,samo berba-pa prosudite potrosnju.
 
Ne znam da li nasim rakovicama nesto fali il je nesto drugo u pitanju ali potrosnja je takva,a jedino kada uspem da svucem potrosnju ispod 20 je kad berem bratu njivu koja je 500m duga a 40 siroka.A potrosnju od 16-18l imaju samo vlasnici sa torpedima.
Borko ovde beremo 2ili 3 spora nema njiva gde moze rakovica u 1 direkt .
 
Poslednja izmena:
Odvojio sam ove postove, jer je pitanje potrošnje goriva veoma bitno i sasvim sigurno zanimljiva tema svima.
 
Moja iskustva su takva ,a druzim se sa rakovicom od 1988 god.i stvarno me za sad dobro sluzi,ali sto se potrosnje tice misilm da je sparm svoje snage poprilican potrosac.
 
Ne znam da li nasim rakovicama nesto fali il je nesto drugo u pitanju ali potrosnja je takva,a jedino kada uspem da svucem potrosnju ispod 20 je kad berem bratu njivu koja je 500m duga a 40 siroka.A potrosnju od 16-18l imaju samo vlasnici sa torpedima.
Borko ovde beremo 2ili 3 spora nema njiva gde moze rakovica u 1 direkt .

Ove godine se bralo prva direkt i treca spora, nigde nisam morao sporije da idem i u bas jakim kukuruzima, sto ne znaci da ce i sledece biti tako, ali ja sam oduvek bio zadovoljan potrosnjom u odnosu sta moze da uradi. Bas cu probato kad krene oranje i malo snimiti neki klip kako je islo oranje i da izmerim koliko je trosila, pa cisto da uporedimo sa tezinom i da se nadje neka srednja potrosnja
 
Probao sam prvom dva, tri puta i to u nekim kukuruzima koji ninasta ne lice ali to brate mnogo trci i vise obara nego sto bere.A sto se tice oranja i potrosnje u istom i ja cu meriti pa da uporedimo.Samo ako nam ne padne prava kisa do oranja potrosnja ce sigurno biti iznad proseka.
 
Meni rakovica 65 prekjuce u oranju za zito na 15 cm i dva puta tanjiranju potrosila 17 litara d2,sa plugom 757.20 i tanjiracom olt 24 na jednom lancu,57 ari,meni to nije neka velika potrosnja,a nije se bas lako oralo!
 
mi smo imali problem sa pumpom na njoj,te nece da pali,te nece da se ugasi,velika potrosnja,trokira na leru...zeravica je to resio,i od tad eto da kazemo obere sigurnih 6-7 lanaca da ne razmisljas o gorivu.
 
@borko blago vama,ovde je toliko suvo da se izvaljuju grumenovi veci od kosarkaske lopte ako ne padne bice muke i za masine iza vozace.A sto se tice brzine i potrosnje u branju ispustili smo iz vida jednu stvar, ja berem dvorednim a ti jednorednim beracem.
 
Milane, kod nas je pre par dana pala dobra kisa, a i jedno 10 dana pre toga isto, tako da oranje ide super, a posto beres dvorednom pa onda je i ta potrosnja ok, onda dzaba se prepiremo ovde, a i brzina branja je sasvim ok, jer i ja razmisljam da uzmem sledece godine dvorednog i ne bih se nesto zezao da silim rajku, samo druga spora i treca
 
Potrošnju u svakoj varijanti računate po hektaru ili jutru, sve jedno je da li berete sa jednorednim ili dvorednim beračem!
 
Nemoze se tek tako racunati.
Zavisi kakva je njiva,
dali je brdovito ili ravno, dali je jednoredni ili dvoredni,
dali je njiva 200 ili 500 metara, dali je kukuruz cest ili redji.
 
Nazad
Vrh