Muzika u traktoru

Kod mene je dupla truba kamionska San Marko a svira ko brodska sirena da ogluvis.
Ima i komsa vazdusnu al vise nesvira od kad samu svirnuo par puta :haha: :haha:
Na 9-ki imam od Zastave puz sviraljku i ona zakiva al ne moze ko vazdusara. :D
 
Ima i na pijaci dobre , a jeftine robe . Ako ima metala u njoj nemož biti loša. A o pojačanju signala ne raspravljamo , ako ima dobar radio. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Stavio sam i ja pijacarku antenu, ali u kabinu da je ne bi otkinula neka grana pa da ja moram posle da pevam(mislim da se derem).
U nuzdi moze da posluzi i bakarna zica.
1 moj drug je stavio bas bakarnu zicu umesto antene i svira dobro.
 
Bakarna zica je inace najbolji materijal za antenu! Dok sam radio u firmi u kombiju je bio radio koji je hvatao stanice u dometu 2-3km pa si u svakom mestu morao da trazis novu stanicu! Antena je bila stara teleskopska pa je neki mangup odlomio vrh! Samo 20cm bakarne zice sam gurnuo umesto vrha antene i da vdis posle domet oko 100 km!
 
Moje iskustvo iz vojske sa malim dzepnim tranzistorima je sledece.Kao hvatali su nesto i sviruckali sa njihovom antenicom.Ali kada smo stavljali bakarnu zicu hvatali su sve zivo.
Mene antena muci i stavljam bakarnu zicu cim malo mraz popusti.

U nove pobede(sezone) sa bakrenjacom. :cao:
 
Ja sam na mom starom Yugu pravio antenu od tečnog srebra , koje sa nafarba na vetrobran u vidu male trake . E to je bila antena , ali i jako puno posla !
 
Grejač zadnjeg stakla može poslužiti kako antena, isprobano i radi, naravno na autu.
 
Dragan18 je napisao(la):
Ovde kod mene nema suma ni grana pa me se ne brinem da cu negde zakaciti za nesto!

Blago tebi kad nema suma i obala pored puta,ja sam letos posao na reku sa cisternom po vodu za kupinu i udari grana u maglenku na kabini i razbije je.Savio se bagrem iz obale po sred puta i zviz pravo u maglenku u sredini(posto sam stavio 4 kom).Da je pogodila grana pored maglenke ode prednje staklo ode mnogo ::novac:: a ovako samo 10E za maglenke(jos mi jedna ostaje kao rezervna).

Misim nemo da se ljutis :ppozdrav: :cao:
 
Ma i kod nas retko gde ima drveca al moj tast uvek nadje i gde nema pa rotacija vecito slupana! I sad imam jednu u rezervi u radionici, a mehanizama puna kutija svi ispravni samo bez stakla a staklo nema posebno da se kupi! A antenu sam montirao da nemoze da zakaci granu!
 
A ti lepo kod plastikara na pijacu pa nek ti naprave te plastike . A onda u Sentu na vašar i prodaješ rotacije.
Tastu napravi zaštitu od rešetaka , da nemože da slupa ! :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh