Muzika u traktoru

Ja sam pre par dana kupio i-pod crypton 1gb i spojio ga sa cd playerom i super igra bez preskacanja kao sto je slucaj sa cdom ali sve je ok slusam i na cd i na i-pod sve jedno mada na cd ima bolji i kvalitetniji zvuk ali super su ovi novi SAL zvucnici razvaljuju usi i takodje me hlade posto su pored glave pa membrana skaca pa hladi ko klima :haha: zadovoljan sam sa muzikom u kabini mog traktora i naravno sa playerom koji radi super i zvucnici koji su zaista dobri i odlicno se cuje bass i nema potrebe ih s nicim prekrivati ni sa platnom ni sa najlonom jer je tada zvuk losiji i zvucnici izoblicavaju i prasine uopste i nema na zvucnicima, pa je najbolje otvorene zvucnike imati sa zastitnom mrezicom kao na mojima a zvuk je fantastican :ppozdrav:
 
Jel bi mogo neko ko ima muziku u rusu da mi kaze sa kolikim precnikom ste uzimali zvucnike i odakle ste izveli sruju za radio...
 
1. zvucnici 13 cm precnika
2. struju imas vec dovedenu, narandzasta zica vec ima i buksnu i nalazi se iza konzole sa prekidacima sa desne strane
 


evo moje blesave ideje :) cijev od vodovoda gdje prolazi voda jel,izrezao ga i ubacio zvucnika i zašarafio za kabinu...samo si moram izmudrovati kako da ju zatvorim iza...da dobijem bolji zvuk...kompresijsku kutiju cu onda dobit.imam jos naprijed dva komada..jedan propucao a drugi svira..a radio...to mi je vec drugi...prvi radio je bio zakon...a ovaj trenutacno imam iz auta...slika je nadjena na netu jer ju ja nemogu naci na kompu :udri:
 
lijepo :) nije to subwofer pa ce pokidati to :D....pa recimo neku dasku,primjer takvo sta imas na ladicama,na ormarima,to je tanko oko 1-5-2mm izrezes u krug stavis malo silikona oko rubova i rašarafiš sa šarafima za drvo ili lim...
 
sto se tice muzike u traktorima naj bezbolnije je kada ubacite neki malo bolji kasetofon i onaj FM plejer sa fles memorijom jer zbog prasine ne moze da radi ni CD ni kaseta zbog prasine koja se stvara u kabini.
 
Treba mi mala pomoc ako se neko razume u to, dobio sam neko pojacalo sony xm 4020 i ne znam da ga prikopcam, zna li neko neku semu
 
sto s etice muzike u traktoru , na novom jd imam cd player pioneer novi .... z atraktore vam je najbolji pioneer , pa onda aisha ..... a sony nije , jer oce da unisti cd kod naglih udaraca i gubi signal jer se trakotr trese i ide po neravnom ... ovih dana treba da se montira na volan od jd mali daljinski na kojem cu da poajcavam ton , menjam pesme , menjam stanice na radiu i da palim i gasim radio ... nemam vremena da montiram ali do spremiranja cu namestiti ... pioneer no1
 
Za muziku u traktoru je najbolje neki CD plejer sa USB portom. Proizvodjac je manje bitan, jer kod ovog nacina citanja vibracije ne uticu. :cao:
 
bojcetic : e za usb si upravu al ipak zavisi mnogo od izolacije kabine i zvucnika i najvise od proizvodjaca cd playera.. :D :bravo: :D
 
e za zvucnike nzm, al u kolima imam pionirovo ozvucenje ( komplet od par zvucnika pioneer) ( dok na trakotru jednom imam pioneer cd player i zvucnike a na drugom lg i mogu ti reci da lg nevredi ni po lule duvana :zli: pioneer 5 +
 
Nazad
Vrh