Muzika u traktoru

~Kiki~

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2008
Poruka
2.483
Lokacija
Padej
~Kiki~ je napisao(la):
Ima li neko neki predlog kako da isečem panel u kabini za smeštaj zvučnika prečnika fi114mm debljina lima je oko
1-1.5mm . A tu je i tapacirung . :cao:

Ugradio sam zvučnike i sa zadnje strane sam stavio najlon da bi ih zaštitio od vlage . Interesuje me da li će se to odraziti na zvuk ? :sta:


 
Samo pazi ako peres vodom unutrasnjicu da ne pokvasis membrane da se ne deformisu! Moj tast je tako unistio par "Pioneer"-a od 40w
 
mityoo je napisao(la):
Samo pazi ako peres vodom unutrasnjicu da ne pokvasis membrane da se ne deformisu! Moj tast je tako unistio par "Pioneer"-a od 40w
Unutrašnjost jako retko perem vodom , nego samo izduvam vazduhom.
Mada su membrane od polypropylen ali sam ih ipak zaštitio , a i od napred ću probati da iza mrežice stavim najlon da se nepraše (ili nema potrebe) ! Uzeo sam SAL-ove kažu da su bolji od Pioneer-a (inače tip koji ih pravi je iz Sente , pošto kod nas nije mogao da otpočne proizvodnju zvučnika otišao je za Mađarsku "Šomođi Audio Line" S=Š )
Inače hvala na savetima .
::traktor::
 
[/quote] Uzeo sam SAL-ove kažu da su bolji od Pioneer-a (inače tip koji ih pravi je iz Sente , pošto kod nas nije mogao da otpočne proizvodnju zvučnika otišao je za Mađarsku "Somođi Audio Line" S=Š )
Inače hvala na savetima . ::traktor::
[/quote]

cekaj,covek ih sam pravi ili..nisam razumeo ovo :sta:
 
Dok je živeo u Srbiji (Senti ) pravio ih je sam , ručno .
Pošto famoznih 90-tih nije mogao da odpočne proizvodnju otišao je u mađarsku i sada tamo ima fabriku .
Kažu da su zvučnici bolji od Pioneer-a . :osmeh:
 
cekaj ti znas tog lika sto proizvodi *SAL??
Mnogi ih ugradjuju u kombinaciji sa alpinom ili blaupunktom u aute,odlicno rade!!
 
I kod mene će biti u konbinaciji sa BLAUPUNKT-om .
Ja ga lično neznam jer sam tada bio "mali" , ali znam ljude koji su ga dobro poznavali i sarađivali sa njim (popravka , premotavanje , zamena membrane - naravno na skupljim zvučnicima) . :cao:
Za kvalitet neznam tek ću da ih proverim , ako prođu test banatske prašine dobri su. :haha:
 
e moram ja da vidim koji su kod mene
dao mi ih teca iz lade one strareeee imala bi sad oko 25-30g i stajali mu 15-ak godina i sad su kod mene u traktoru odlicni su i pravi za traktor :D
 
sad sam zagledao moje zvucnike
jedino sto pise na njima je TEHNIKA izgravirano i pise da imaju 4W
odlicno se cuje u oranju,branju...
zvucnici su u fabrickim plasticnim kuglama ii dole imaju postolje koje se zasarafi na lim i zvucnici se u odnosu na posrolje mogu rotirati...
 
Dragane ko da je bitno za traktor....ali ako već hoćeš da biraš uzmi Kenwood, sva moja tehnika je ili njihova ili Sony, otac servisira tehniku 30 godina i video sam sve moguće marke svih uređaja "iznutra", te se stoga moj izbor svodi na ova dva, pod uslovom da su originali, i mesta za brigu nema. :cao:
 
Eh, Čugi, za Kenwood i Sony se potpuno slažem. To je tehnika koja trpi neverovatno mnogo "nasilja".

Kenwood preferiram... :D :D :D
 
Stavljam šta imam , ali mislim da BLAUPUNKT nebi ugrađivali u AUDO , BMW, MERCEDES , kao original kasetofone da nisu vrhunski (jer uglavnom svi polovni su iz inostranstva i potiču iz tih kola).
:nono:
 
ja u traktoru imam digitalni kasetofon,a u autu cd BLAUPUNKT
za muziku podrzavam alpinu,sal,grunging(odlicni kasetofoni,cd-a nisam video),jvc jer to su marke koje prave samo ozvucenja
sony pravi i tv i klime,za kompjutere komponente...
 
~Kiki~ je napisao(la):
Stavljam šta imam , ali mislim da BLAUPUNKT nebi ugrađivali u AUDO , BMW, MERCEDES , kao original kasetofone da nisu vrhunski (jer uglavnom svi polovni su iz inostranstva i potiču iz tih kola).
:nono:

He, he, pa normalno da će Švabe ugrađivati u svoja vozila muziku svojih proizvođača, sve 4 firme koje si pomenuo su Nemačke, dobra je plava tačkica nema sumnje, ali je i dalje iza Sony-a i Kenwood-a.

Miroslave to što Sony nije usko specijalizovan samo za muziku, kao ti drugi, ti samo govori o snazi tog proizvođača, za tvoj info i za druge koji ne znaju, upravo su Sony inženjeri "izmislili" Compact Disc, i u još mnogo stvari je Sony bio među pionirima razvoja.
 
da dodam da i FIAT ugradjuje blaupunkt

tacno je da ugradjujem koliko para imam ali isto tako sam i konzervativan i nesto drzim da aje SAMSUNG proslavio tv i monitori,ASUS maticne ploce,Nokia telefoni i u opste da cenim uze specijalizovane

ali pogledaj profi ozvucenja u autima alpine,blaupunkt i kenwood

da dodam da mazda ugradjuje GRUNDING
 
Aman ljudi bitno je da nesto :veseljak:: sto nije zvuk motora! Nemoj da mi neko kaze da u traktoru od 20 godina cuje "nois od -12db :nono: vazno je da ne :spavam: posle 10-12 sari oranja od dosade!!! Ostalo je bacanje ::novac::
 
Ali još nešto sva ta elektronika je uglavnom ista ili slična . Ako je neko imao prilike da vidi mehanizam kasetofona kod više proizvođača skroz isti i delovi pašu samo su meh. priključci drugačij . Malo smo sad u  :off_topic:

mityoo je napisao(la):
Aman ljudi bitno je da nesto :veseljak:: sto nije zvuk motora! Nemoj da mi neko kaze da u traktoru od 20 godina cuje "nois od -12db :nono: vazno je da ne :spavam: posle 10-12 sari oranja od dosade!!! Ostalo je bacanje ::novac::

Tako je bitna je dobra muzika i veselje , a :ppozdrav: kad dođemo kući i parkiramo aždaju .
Jer nepijem dok Paja vozi. :nono:
 
Nazad
Vrh