r65 i problemi sa hidraulikom kod kipovanja

Učlanjen(a)
5 Nov 2009
Poruka
10.092
Lokacija
Indjija & Golubinci
Prvi put se susrecem sa r65, nece da radi kipa traktor je 84g kipa nikada nije bila koristena sta to moze da bude?Na razvodniku sam prebacivao onaj ventil,ali cini mi se da uopste ulje nedolazi do razvodnika
 
Moras podici rucicu do kraja,sa kojom podizes poluge,tek onda ulje ulazi u razvodnik. Nije dovoljno prebaciti 17 kljucem na razvodniku.... Ustvari ponekad zna da se desi iako sve namestis kako treba da ipak ne radi razvodnik. Dovoljno je da spustis rucicu i opet podignes i trebalo bi da proradi. Javi rezultat operacije!
 
Ima rucicu tj razvodnik ali u nju ulazi ulje tek posto prebacis 17-ku na desno(na kucistu hidraulike) i podignes rucicu gore. Ako ne uradis bilo sta od ta dva navedena nece ti raditi razvodnik jer ne dobija ulje. Znaci 17ku na desno i rucicu gore i prikaci sta hoces dize bez problema. Jedino ne znam dal je taj razvodnik sto ga fabrika stavlja jednosmerni ili dvosmerni. Ja sam kod mene izBalkanisao dupli dvosmerni jer mi takav treba.
 
Kad pomenuste hidraulik i kipovanje,ja mislim da moze da radi i kao dvosmeran i kao jednosmeran samo je pitanje u koji polozaj treba okrenuti onu malu polugicu sa desne strane do krila i u koju rupu kaciti crevo kada se koristi kao jednosmeran? Moja R65-ica je 96',i ako neko zna nesto vise o pomenutom znacilo bi mi.
 
R65 ima dvosmernu hidrauliku, sto kazes djele@ mala rucica mora da se pomeri, traktor mi nije tu da pogledam, jer sam ja stavio samo jednosmerno da radi a dali je bese napred ili pozadi to ne znam, ali moze da se isproba. Ali radi dvosmerno provereno
 
Kod mene je okrenuta napred i kacim crevo za gornji izvod(fabricki mi nisu odgovarali kao da ima neke razlike u precnicima pa sam na mesto gornjeg privio neki sa starog traktora),i sad kad kipujem lepo dize( veliku rucicu guram ka napred) a kad treba da spustam povucem unazad,spusta se ali se cuje i neko zujanje kao kad je pumpa bas opterecena,odnosno, kao da pravi pritisak na donji izvod koji je naravno zatvoren. Pa sad ako je to stvarno tako,onda nije dobro...
A jos nisam imao prilike da kacim neku masinu koja ima dvosmerni klip.
 
Kod mene je okrenuta napred i kacim crevo za gornji izvod(fabricki mi nisu odgovarali kao da ima neke razlike u precnicima pa sam na mesto gornjeg privio neki sa starog traktora),i sad kad kipujem lepo dize( veliku rucicu guram ka napred) a kad treba da spustam povucem unazad,spusta se ali se cuje i neko zujanje kao kad je pumpa bas opterecena,odnosno, kao da pravi pritisak na donji izvod koji je naravno zatvoren. Pa sad ako je to stvarno tako,onda nije dobro...
A jos nisam imao prilike da kacim neku masinu koja ima dvosmerni klip.


fotografija0496.jpg




Obelezio sam crvenom strelicom ovu malu rucicu na razvodniku. Kada ta mala rucica stoji kao na slici, znaci prema napred tada ce kada povucete veliku rucicu za kipovanje unazad gurati ulje na gornji prikljucak, a kada pogurate rucicu ka napred otvorice se ventil i ulje ce se iz gornjeg prikljucka vracati, a gurace na donji. A kada stavite onu malu rucicu prema pozadi tada ce ulje da gura opet na gornji prikljucak kada povucete unazad velkiku rucicu za kipovanje, a kada je pogurate napred(veliku) tada ce vracati samo ulje i nece da salje na donji, znaci tada nema dvosmerne. Ja sam je stavio u ovaj drugi polozaj, prema nazad i kada kipujem moram da kacim crevo na gornji i moram da vucem veliku prema nazad, a napred samo spusta ne salje nigde. Toliko od mene
 
Da,ali kod mene postoji pumpa ispod sedista-novi tip,a ne kao na slici-stari tip,i ta mala rucica se nalazi bas sa desne strane razvodnika kad se gleda od nazad,i okrece se po vertikalnoj osi a ne po horizontalnoj...moze da bude okrenuta ka napred i ka nazad.Pa posto vidim da ima razlike u razvodniku,da li onda vazi ovo sto si napisao prethodno i kod mene?
 
Da,ali kod mene postoji pumpa ispod sedista-novi tip,a ne kao na slici-stari tip,i ta mala rucica se nalazi bas sa desne strane razvodnika kad se gleda od nazad,i okrece se po vertikalnoj osi a ne po horizontalnoj...moze da bude okrenuta ka napred i ka nazad.Pa posto vidim da ima razlike u razvodniku,da li onda vazi ovo sto si napisao prethodno i kod mene?

Naravno da vazi
 
JA imam novu rakovicu i neznam uopste gdije da prikopcam kipu jer imaju
2 izlaza na traktoru. sad neznam koji da koristim gorni il donji i koja rucica sluzi??
nisam dobio dokumentaciju uz traktor

hvala na objasnjenju
 
Koje godiste je ta nova Rakovica, i bilo bi dobro da vidimo slike ta dva izlaza na traktoru (slike možeš potražiti i na Internetu )
 
JA imam novu rakovicu i neznam uopste gdije da prikopcam kipu jer imaju
2 izlaza na traktoru. sad neznam koji da koristim gorni il donji i koja rucica sluzi??
nisam dobio dokumentaciju uz traktor

hvala na objasnjenju

Na svakojrakovici ima dva prikljucka, pisali smo gore o tome, imas mali rucicu na razvodniku i ona kada se stavi u polozaj prema napred, tada ti rade oba prikljucka tj. dvosmerna hidraulika, samo sto ce na donji prikljucak da gura ulje kada vuces veliku unazad, a na gornji prikljucak kada veliku guras prema napred, a kada se ta mala rucica na razvodniku stavi u polozaj prema nazad tada radi samo donji prikljucak
 
r65 hidraulika

Dragi ljudi,nov sam ovde pa ne znam kako ovo sve i funkcionise. Nadam se da cete imati razumevanja za mene.
Radi se o tome da imam problem sa hidraulikom kod rakovice 65. Stvara se pritisak u rezervoaru i kad se odvrne cep ulje iskipi u vidu pene. To se desava kad su poluge hidraulika podignute. I poluge se sporije dizu. Da li vam je poznat taj problem? Hvala u napred!
 
Hvala najlepse Borko! Posle praznika cu isprobati! Svako dobro i srecni praznici!
 
Nazad
Vrh