Koštice voćaka u ishrani

oktopod

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
4 Nov 2010
Poruka
6.507
Lokacija
Beograd
Vidim svašta nešto na temu koštica od recimo kajsije, kako su dobre protiv kancera ali da ne treba preterivati, mene zanima konkretno da li smem da jedem koštice kajsija koje sam prskao zimski i prolećno, zatim protiv monilije cvet ali bogami i plod dok je bio veličine lešnika, tada sam dodao i insekticid i mankogal?
Dobro su se osušile, maltene i presušile, imam 20ak kila pa mi glupo da bacim, volim da ih jedem a eto i zdrave su u normalnim količinama...
U nastavku vam dajem tekst sa neta, moje su sušene na patosu :) nisu testirane, hemijski je voće prskano tako da...šta znam...
 
Predlog da uzimanje 7 – 9 jezgara iz koštica kajsije ( 7 gr.) dnevno tokom celog života može pomoći u prevenciji kancera zajedno sa zdravim životom i zdravom ishranom, zaista je dobra vest.
Važno je da su koštice od kajsija prvoklasne, odgajane bez upotrebe hemikalija, testirane laboratorijski prvo nakon odvajanja od voća a zatim i pre isporuke, na alfa toksin- plesan na koji su manje kvalitetne koštice osetljive, da se suše odmah, obrađuju i skladište pod strogim uslovima.
Kao i većina oraha i semenja, koštice od kajsije su vrlo hranjive. Samo jedan od hranjivih sastojaka koje sadrže je „Amigdalin“ (vitamin B17). Ima ga u preko stotinu vrsta hrane, međutim ona hrana naročito bogata Amigdalinom je uglavnom iščezla iz ishrane zapadne civilizacije. Ljudi koji još uvek jedu tradicionalnu, prirodnu hranu, većinom ne oboljevaju od raka. Njihova ishrana sadrži velike količine hrane bogate nitrilosidima koja sadrži Amigdalin- koštice od kajsije, gorki bademi, semenke jabuka, semenke grožđa, proso, domaći pasulj i još mnogo drugih semenki, pasulja i žitarica. Visoko hibridna hrana sadrži malu količinu Amigdalina.
Hunzi, narod iz Pakistana su izuzetno zdravi, oni jedu i žive potpuno prirodno i poznati su kao jedni od najzdravijih ljudi na svetu. Uobičajeno je da nađete živahne, zdrave ljude već u odmakloj 100-toj, a pojava raka je ekstremno retka. Jedan od ključnih faktora njihovog zdravlja je voda koju piju i naravno njihova ishrana. Jedna od njihovih najomiljenijih jela i važan deo njihove celokupne ishrane su Kajsije. Jedu ih sveže tokom leta i sušene tokom zime. Koštice se vade, melj, prže, njihovo ulje se koristi za kuvanje, kao preliv i losion za lice.
U proseku, Hunzi pojedu od 50 do 75 miligrama vitamina B17 na dan. ( G.Edward Griffin,“Svet Bez Raka“ 1997) – na zapadu većina ljudi ne bi ovoliku količinu pojela u toku cele godine.!!!
Eskimi su još jedan zanimljiv primer, iako nemaju pristup košticama od kajsija, njuhova ishrana takođe sadrži hranu bogatu nitrilosidima i B17( uglavnom u sirovom stanju).
Knjiga – Kancer – i bolesti civilizacija- od Vilhjalmur Stephansson-a, opisuje proučavanje Eskima krajem 1800-tih i početkom 1900-tih sa posebnim osvrtom na kancer među njima, i kako ni jedan slučaj nije zabeležen. Kancer je ekstremno redak među Eskimima koji se hrane na tradicionalan način, međutim pojavljuje se među onima koji su izloženi hrani sa zapada.

Isečak iz „ Smrt vozi spori autobus za Hunze“ od Jane Kinderlehrer
Možda se pitate : da li su Hunzi stvarno tako zdravi ? To pitanje je bilo na umu kardiologa Dr. Paul D. i Edwarda G. Toomey, koji su prevalili dugi i težak put uz planinu do Hunza, noseći sa sobom portabl elektrokardiograf na baterije. U časopisu American Heart Journal , 1964god., doktori su opisivali kako su upotrebljavali ovaj aparat da bi proučavali 25 muškaraca Hunza naroda od 90 do 110 godina starosti. Takođe su im merili krvni pritisak i holesterol u krvi. U njihovom izveštaju se vidi da nijedan od ovih ljudi nema nikakav problem sa srcem, krvnim pritiskom ili visokim holesterolom.
Oftamolog Dr. Allen E. Banik, takođe je posetio Hunze da bi se i sam uverio da li su ovi ljudi stvarno tako zdravi kako se priča, i objavio u svom izveštaju u ( Whitetorn Publishing Co. 1960) Zemlja Hunza „ Nije trebalo dugo da bih se i sam uverio da je sve što sam čitao o njihovom večnom životu i zdravlju u ovoj majušnoj zemlji istina, „ Dr.Banik je izjavio: pregledao sam oči naj starijih pripadnika Hunza i njihove oči su bile besprekorne.
Čak i iznad njihove oslobođenosti od bolesti, mnoge posmatrače je još više iznenadila pozitivna strana zdravlja Hunza. Dr.Blink na primer“ mnogi Hunzi su toliko jaki da u sred zime kao vežbu golim rukama lome led na reci i plivaju ispod leda. „ ostali posetioci navode neverovatne primere kako ljudi u svojim 80-tim i 90-tim pa čak i 100 godišnjaci popravljaju svoje kamene puteve, podižu veliko kamenje da bi popravili zidove terasa svojh bašta. Stariji učestvuju u odbojkaškim utakmicama protiv 50 godina mlađih sunarodnika pa čak učestvuju u divljoj igri pola koja je toliko divlja da bi se naježio svaki hokejaški navijač.

Citiramo Dr. Ernesta Krebsa „Priroda Kancera“

„ Dakle 1974 godine, neobavešteni, nemaštoviti, pa čak i neki od nepismenih su zabrinuti jer smatraju besmislenom idejom jesti semenke ili jezgra nekog voća i tako sprečiti bolest koja ima visoku stopu smrtnosti skoro kao nekad kobna Anemija.
Ali naučna istina ne zavisi od kredibiliteta ili manjka istog. Naučna realnost ili jeste ili nije. A naučna realnost je da svo poznato voće( osim limuna ) sadrži B17, anti-kancer vitamin.
Ukoliko uzimamo dovoljne količine ovih vitamina bilo u čistom obliku ili kroz hranu koja sadrži nitriloiside imamo mogućnost da sprečimo ovu bolest isto kao što smo sigurni da upotrebom C vitamina sprečavamo pojavu skorbuta ili kobne anemije korišćenjem vitamina B12.“
Postoje mnogi načini da se borite protiv kancera na prirodan način, jedan od njih je da izgradite snažan imuni sistem koji je dopunjen sa antioksidantima u stanju da se bori protiv karcinogena u telu.

Kako se u ovo uklapaju jezgra koštica kajsije ?
Amigdalin koji se takođe zove vitamin B17, u njegovoj koncentrovanoj formi, poznat je kao Laetril; upotrebljava se kao prirodna terapija za pacijente koji boluju od kancera u nekim klinikam a uz podršku ostalih ne-toksičnih terapija i dobre ishrane. Leatril je jednostavno rastvorljiviji i koncentrovaniji od Amigdalina, dodavanje jezgra kajsija u vašu ishranu prirodan je način da unesete Amigdalin (B17) i da se zaštitite od kancera.
Amigdalin je prvi put izolovan i imenovan pre 100 godina, nalazio se i bio opisivan u farmaceutskim rečnicima još tada kao ne-toksičan. Tvrditi da uzimanje jezgra od kajsije preti zdravlju jednostavno je glupost, ali naravno farmaceutske kompanije ne mogu polagati nikakvo pravo na ovu hranljivu materiju, i upravo tu i leži izvor tolikih dezinformacija. Koštice od kajsija su sastavni deo ishrane mnogih ljudi, a na hiljade njih po celom svetu odlučili su da uzimaju koštice od kajsija radi poboljšanja svog zdravlja; bilo bi zanimljivo videti reakciju Hunza kada bi im se saopštila tvrdnja Zapadnog sveta u vezi koštica od kajsija !
On naravno ima otrov zaključan u njemu- jedan od njegovih sastojaka je cijanid, ( takođe se može naći u vitaminu B12, bademima, maniokama, trešnjama, jagodama ...), ali je zaključan u jedinjenju Amigdalinu, hemijski je neaktivan i potpuno bezopasan za normalne zdrave ćelije. Kad je u pitanju so, (natrijum hlorid)situacija je potpuno ista, možete je slobodno jesti bez obzira što sadrži otrov hlorid; naravno ukoliko jedete previše soli odjednom biće vam loše. Ovo se odnosi na bilo koju supstancu pa i na koštice od kajsija. Amigdalin je, u stvari, manje toksičan od soli ili šećera.
Rečeno man je da naše telo neprestano stvara kancer ćelije. U normalnim okolnostima imuni sistem ih uništava. Međutim u slučajevima velikog stresa, kod stanja iscrpljenosti i pri sistematskom izlaganju karcenogenima, umnožavanje ćelija kancera previše je za imuni sistem da ga savlada. Amigdalin staje na stranu imunog sistema i napada kancerogene ćelije direktno. Kancerogene ćelije imaju u sebi jedan enzim, koji oslobađa otrov iz amigdalina – koji uništava kancerogene ćelije. Normalne, zdrave ćelije imaju drugačije enzime, koji oslobađaju amigdalin na drugi način oslobađajući hranjive materije i neutralizujuće agense. Istraživači Imperial Koledž London
su eksperimentisali upotrebljavajući cijanid za uništenje ćelija kancera i izjavili su da je bilo koji otrov koji bi pobegao u krvotok bio brzo neutralizovan od strane jetre.
Za prevenciju, Dr. Ernest T Krebs Jr. biohemičar koji je prvi proizveo laetril još 1950 godine, predlažući da ukoliko osoba jede dnevno od 7 do 10 jezgara koštica kajsije dnevno celog života, neće oboleti od kancera.
Medicinski establišment često voli da citira čuvene studije o Laetrilu, ističući da od njega nema koristi. Da bi dokazali svoju tvrdnju urađeno je petogodišnje istraživanje, u najsavremenijem centru za istraživanje kancera na svetu „Sloan Memorial Kettering Cancer Reserch (SMKR) Centar,“ možda još važnije je spomenuti čoveka koji je vodio tim istraživača Dr. Kanematsu Sugiura, najuvaženiji istraživač u oblasti kancera na svetu, poznat po svom besprekornom ugledu sa preko 60 godina iskustva u oblasti istraživanja kancera.
Po završetku ispitivanja 1977 godine, Dr. Suguri nisu ukazali mogućnost da govori na konferenciji za štampu, a izdata je sledeća izjava;
„Laetril ne poseduje preventivna svojstva niti utiče na povlačenje tumora, niti pokazuje anti-metastatske mogućnosti, niti lekovite anti-kancer aktivnosti“.
Na žalost vodećih ličnosti iz Sloan Ketteringa na konferenciji za štampu jedan od novinara je upitao:
„ Dr Sugiura – da li još uvek zastupate stav da laetril zaustavlja širenje kancera.“
Dr. Sugiura je odgovorio: „ Da „
Kada je posle upitan „ Zašto su oni toliko protiv „? Dr.Suigara je odgovorio:“ Ne znam. Možda medicinska profesija ne voli Laetril jer je navikla da zarađuje previše novca. „
Ključni zaključci Sugiurinog rada …
Laetril sprečava razvoj tumora
Zaustavilo je širenje (metastazu) kancera kod miševa
Oslobađa od bola
Deluje kao preventiva za kancer
Poboljšava zdravlje uopšte
Motivi Sloan-Ketteringa su razotkriveni kada je, izveštaj sa njihovog sastanka vođenog 1974 god. uzet i objavljen od strane Johna Kelsey, predstavnika Michigen Kuće, povodom zakona o slobodi informisanja;
„…Sloan-Kettering nisu baš oduševljeni oko proučavanja amigdalina ali bi želeli proučavati lekove koji oslobađaju CN (cijanid).“
To je uglavnom slučaj, sa prirodnim supstancama koje se u većini slučajeva ne prikrivaju ali se ignorišu, zato što se daleko više zarađuje od patentiranih hemikalija za razliku od prirodne alternative.
 
Većina lekara sada predlažu koštice od kajsija, ( pre nego laetril ) pored još mnoštva lekova u borbi protiv kancera.
Koštice od kajsije se trebaju žvakati, ili samleti pa posuti po hrani ili staviti u sok, pošto su jezgra različitih veličina najbolja procena koliko je 7 – 10 gr.- jedna kafena kašičica je 7 grama a prepuna je 10 grama. Ukoliko uzimate više za lečenje uzimajte prepunu kašikicu za kafu tri puta na dan, ujutro u podne i uveče. Najbolji način da se konzumiraju koštice je da se stave u med. U teglu meda koja sadrži ¼ meda dodajte koštice do polovine tegle i sve promešati. Potom možete te koštice dodavati voću, u musli ili jednostavno uzmite kašikom direktno iz tegle.
 
Jako dobra tema.Moj otac odavno prica da su kostice lekovite.A to se odnosi i na sljive.Moze li mi neko pojasniti dali u med se stavljaju cele ili samljevene
 
Koliko sam ja razumeo, bitno je da je dnevna doza za zdrave, znači ne one koji se leče od kancera oko 7 grama. To mu dođe jedna supena kašika samlevenih koštica ili 2 do 3 cele.

Tako da ako ih stavljaš cele u med onda pojedeš 2 do 3, a ako se izmrve, treba staviti manje meda nego koštica da bi mogla da se oceni količina, znači recimo pola tegle samlevenih koštica pa meda taman toliko da se tek umulja sa svime...dobro je da se stavljaju u med, jer kako sam shvatio kancerogene ćelije vole šećer a onda kad krenu da jedu :) pojedu i te otrove koji se tek onda oslobode iz molekula i tako ne truju tebe već te ćelije, odnosno uništavaju ih.

Evo piše u mom trećem postu, četvrtina meda a ostalo koštice...ko se leči da uzima tri puta dnevno punu kašičicu.
 
opet smo dokazali da smo pametniji nego ostatak planete, samo kod nas, se rak leci kosticama kajsije i sl. "verovatno vrlo uspesno" . danas na internetu ni ne mozes vise naci tekst o stetnosti kostica od kajsija jer bar kad su u pitanju sajtovi sa ovih prostora zatrpani smo raznim informacijama ili bolje receno dezinformacijama prodavaca kostica koji hvale svoje proizvode a iz jednog jedinog cilja ono sto su pre bacali sada mogu dobro da prodaju. postoje drugaciji nacini da uneses neki vitamin u telo ukolioko zelis da ojacas imuni sistem pa i tabletama ako to nemozes drugacije. izvini oktopod ali nisam mogao da ne odreagujem posebno kada su takve stvari u pitanju gde se sire dezinformacije tipa rak voli da jede secer pa ce da se otruje od cijanida koji se nalazi u kosticama, sta je rak u ovom slucaju ? zivotinja koju mozes da hranis pa hajde da je otrujem. ja znam da ima ljudi koji ce ovo da probaju znam da ima ljudi i koji ce da odu kod neke babe da im prebaje i da ih izleci od takve bolesti, ali znam i jos jedno a to da ej neodgovorno prema onima koji boluju od raka pisati nesto sto ce nekoga da dovede u zabludu da ce kostice da mu pomognu.
 
pa ti malo pročitaj o korisnosti koštica od kajsija po tom istom internetu...i potraži po stranim a ne domaćim sajtovima...
to da "jede šećer" sam laički objasnio informacije koje su stručno opisane na stranim medicinski priznati sajtovima...

progooglaj pa prosudi.

vitamin b17 odnosno amigdalin...najveći prirodni izvor ovog vitamina, DOKAZANO MEDICINSKI, evo prvih par koje google nađe "apricot kernel" ( http://www.google.rs/search?gcx=c&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=apricot+kernel )

http://www.naturalnews.com/027088_cancer_laetrile_cure.html
http://www.anticancerinfo.co.uk/apricot_kernels.html
http://www.davidlebovitz.com/2009/09/is-it-safe-to-eat-apricot-pits-o/
 
Ako ćemo lošom logikom, evo novih novosti iz sveta, kaže "Voće izaziva rak" pa sad vidite vi zdravi da li da jedete voće

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/voce-izaziva-rak-134006.php

Elem, tu se u stvari vidi i ono što sam ja rekao, da ćelije raka "jedu šećer"...pa ako im uz tah šećer date i nešto što ih ubija...eto zašto su koštice dobre!



Umesto uzastopnih postova koristite opciju -Uredi poruku-.
 
Poslednja izmena od urednika:
samo jedi i uzivaj , izlisni su bilo kakvi daljnji komentari, bar sa moje strane a ukoliko ti nedostane kostica javi se:ppozdrav:
 
Slobodno komentariši, zato i služi forum, najviše ne volim kad neko krene u kontru a onda se povuče bez argumenata...nadam se samo da nećeš da shvatiš da mi se svađa i isteruje pravda, već ako si počeo sa osudom, ja izneo argumente, iznesi i ti tvoje...

A ovo za uzastopne komentare, izvinjavam se adminima, navikao sam na drugim forumima da poruka može da se menja 15ak minuta od posta, ovde vidim da mogu sve poruke unazad da promenim, što baš i nije dobro, sad mogu da promenim sve što sam u ovoj temi ikada rekao i napišem nešto deseto :)
 
oktopod potpuno te podrzavam u vezi tvog ramisljanja ,,jer je ocigledno da mnogi odustanu upravo kada ih pitas ZASTO?e tu se ogleda necija sposobnost komunikacije a ne samo ZATO? jer ako vec nesto znas onda mi odgovori na to,, zasto,, a ne samo jednostavno reci ,,zato,, i kraj price cisto da se upustis u polemiku ali bez argumenata.poz i verujem da postoji opravdanost tvoje tvrdnje kao sto znam da je moja pokojna tasta izlecila mnoge ljude od kancera sa alojom normalno domacom iz saksije ali nije to naplacivala vec je pomagala samo rodbini i prijateljima i to vrlo uspesno,,ko ne veruje i ne mora,,pozzz
 
Da li samo gorka jezgra kajsije imaju dejstvo?

Kako na ovom forumu,tako i na drugim internet sajtovima koji se bave ovom problematikom,čitao sam o antikancerogenom delovanju vitamina B17. Stekao sam iskreno uverenje da laetril blagotvorno deluje na organizam,pa sam čak,budući da imam genetske predispozicije za obolevanje od kancera,počeo da kupujem i konzumiram jezgra od kajsije. Međutim,baš na ovom sajtu sam u međuvremenu pročitao (doduše laički) stav jednog forumaša prema kome SAMO GORKA jezgra koštica kajsija sadrže vitamin B17,dok ostale,odn.one,uslovno rečeno,slatke,ne sadrže tu supstancu. Budući da je samo oko 10% jezgara koje koristim ima gorak ukus,dok ostale imaju redovan (bademast) ukus,molio bih za STRUČNO mišljenje i savet istinskog poznavaoca ove tematike,tim pre što su ta jezgra prilično skupa,a moja nezavidna finansijska situacija mi ne dozvoljava da ovo malo novca kojim raspolažem bacam na namirnice koje nemaju nikakav (ili neznatan) pozitivan efekat. Hvala!
 
Druže, pošto već imaš taj problem, imam dobru volju da ti poklonim koštice od kajsija, sad trenutno imam oko 25 kila ali su se malo presušile, pa bih mogao u junu da ti poklonim jedno 50 kilograma, samo da dođeš po njih ili da ti pošaljem kurirskom službom :ppozdrav:

Što se tiče zagađenosti istih, ja radim plavo prskanje u proleću, tad su tek mali pupoljci i 2-3 tretiranja protiv molinije, poslednji tretman je kad su plodovi još manji od lešnika i prođe nekih 2-3 meseca od poslednjeg prskanja do branja, zavisno od sorte kad stiže, pa ti sam odluči...
 
molio bih za STRUČNO mišljenje i savet istinskog poznavaoca ove tematike
Moj naravno najdobronamerniji savet je da se odgovori na ovako vazna i osetljiva pitanja, pogotovo kad se o zdravlju radi, ipak potraze i na nekom drugom mestu ne oslanjajuci se previse na internet.
 
Hvala Ti na lepoj i prijateljskoj punudi.Nadam se da ćemo se videti u junu.
Vidim da si dosta toga pronašao i pročitao o košticama od kajsije,pa da Te pitam isto što i gore: da li samo gorke koštice imaju pozitivan (anti-kancerogeni) efekat,ili SVE (naravno zdrave) koštice (odn.jezgra istih)? To mi je jako bitno,budući da su gorke koštice veoma retke,pa bih morao svaki dan da pojedem pola kile jezgara da bih došao do nekoliko gorkih (koje mi baš i ne prijaju).
Hvala na odgovoru i srdačan pozdrav.
 
Ja mislim da su gorke samo kad su sveže. S obzirom da treba da se prosuše, samim time tj vremenom gube na gorkosti.

Verovatno ove godine neću ni prskati, samo sad za koji dan plavo ulje, ostalo ću sve da preskočim jer imam samo 50 stabala od kojih i nemam neki profit kad prodajem plod, pa ću da pravim rakiju, džem, sokove za lične upotrebe i nešto za prodaju, tako da neću ni jedno više prskanje da radim, tako da će i koštice biti čiste.
Pre stavljanja u kominu ja koštice vadim, takođe naravno i pre pravljenja džema i soka, tako da neće ni biti "ustajale" u komini i slično.

Javi se i dobićeš ih sve, možda jedan deo zadržim sebi, ali pošto računam da ću imati prinos od skoro tonu kajsija, biće tu sigurno i 4 kofe velike crne koštica, to mu dođe skoro 100 kila :ppozdrav:
 
I ja sam cuo za ovu pricu,celije kancera se hrane secerom a u kostici kajsije i sljive ima i secera i cijanida, tako da kada celija uzme secerim sa cijanidom cijanid je ubije. Inace u tim kosticama ima i vitamina B12. MIslim da ne treba preterivati bas zbog cijanida dakle do desetak kostica. Jedan firma iz Sabca uveliko pakuje i izvozi kostice kajsije i sljive
 
Ja mislim da su gorke samo kad su sveže. S obzirom da treba da se prosuše, samim time tj vremenom gube na gorkosti.

Verovatno ove godine neću ni prskati, samo sad za koji dan plavo ulje, ostalo ću sve da preskočim jer imam samo 50 stabala od kojih i nemam neki profit kad prodajem plod, pa ću da pravim rakiju, džem, sokove za lične upotrebe i nešto za prodaju, tako da neću ni jedno više prskanje da radim, tako da će i koštice biti čiste.
Pre stavljanja u kominu ja koštice vadim, takođe naravno i pre pravljenja džema i soka, tako da neće ni biti "ustajale" u komini i slično.

Javi se i dobićeš ih sve, možda jedan deo zadržim sebi, ali pošto računam da ću imati prinos od skoro tonu kajsija, biće tu sigurno i 4 kofe velike crne koštica, to mu dođe skoro 100 kila :ppozdrav:

Hvala još jednom na ponudi.Čućemo se nakon berbe.Do tada ću da krckam ovo što nađem po prodavnicama,pa makar i ne bile gorke.Uostalom ukusnije su,a i ne mogu da škode.Naprotiv,verujem u njihovo efikasno delovanje protiv ćelija kancera.
Pozdrav!
 
opet smo dokazali da smo pametniji nego ostatak planete, samo kod nas, se rak leci kosticama kajsije i sl. "verovatno vrlo uspesno" . danas na internetu ni ne mozes vise naci tekst o stetnosti kostica od kajsija jer bar kad su u pitanju sajtovi sa ovih prostora zatrpani smo raznim informacijama ili bolje receno dezinformacijama prodavaca kostica koji hvale svoje proizvode a iz jednog jedinog cilja ono sto su pre bacali sada mogu dobro da prodaju. postoje drugaciji nacini da uneses neki vitamin u telo ukolioko zelis da ojacas imuni sistem pa i tabletama ako to nemozes drugacije. izvini oktopod ali nisam mogao da ne odreagujem posebno kada su takve stvari u pitanju gde se sire dezinformacije tipa rak voli da jede secer pa ce da se otruje od cijanida koji se nalazi u kosticama, sta je rak u ovom slucaju ? zivotinja koju mozes da hranis pa hajde da je otrujem. ja znam da ima ljudi koji ce ovo da probaju znam da ima ljudi i koji ce da odu kod neke babe da im prebaje i da ih izleci od takve bolesti, ali znam i jos jedno a to da ej neodgovorno prema onima koji boluju od raka pisati nesto sto ce nekoga da dovede u zabludu da ce kostice da mu pomognu.

A ja mislim da je bas suprotno od ovoga sto si ti rekao.Bas bi i imaju,najvecu korist industrije lekova i ceo taj katrel vezan za lekove.Lekovi su opste prihvacena i uobicajena stvar u zivotu i svako od nas ode doktoru ,doktor mu prepise i on kupi,bez pogovora.Od skora,mozda ima nekoliko godina komsije i ljude koje poznajem iz mog mesta su primetile rutinu davanja istih lekova u lecenju kaslja,prehlade,gripova i sl.Pa su poceli sami na svoju ruku da uzimaju.I ja sam sam primetio da kada god me grlo zaboli malo vise odem kod doktora on prepise pentraksil ili sinacilin i sl.da ne nabrajam.I tako ljudi to uzimaju,pa bas pre neki dan slusam u jutarnjem programu jednog doktora kako objasnjava kako ljudi netreba da uzimaju antobiotike za lecenje virusnih oboljenja da opet ne navodim iz koih razloga oduzicu mnogo.Glavno,a ako je to tacno,a covek izjavio u proverenoj emisiji ,a ne u Trecem oku ili zoni sumraka,zasto onda doktorka prepisuje pentraksil pri jacem gripu kada je to virusno oboljenje?A da nepricamo a ovaj navodni svinjski grip i bacanje para ili pranje,sta je vec bilo oko vakcina.A tamo neki jadnik koi prodaje cajeve sad ce da siri lazi da bi zaradio milione.Mada i netreba svakom bas verovati.Jbg.ipak na kraju treba mucnuti glavom i uzdati se i u drugaricu srecu.
 
Nazad
Vrh