Koštice voćaka u ishrani

Hemijski je provereno, koštice kajsija sadrže B17, drugim ogledima je pokazano da B17 u kombinaciji sa šećerima ubija kancerogene ćelije. Slični testovi su pokazali da je brufen za bolove, pentraxil je antibiotik a antibiotik leči šta leči i ne vidim čemu drama :D
 
Ма уживај и не осврћи се на коментаре, ово је форум, за и против, црно или бело, нормално је да се разликују мишљења.
Хвала на изнетим аргументима, верујем народној традицији са нашег поднебља,
Поздрав
 
I ja volim koštice od kajsije. Oduvek smo ih jeli, kao deca. Nismo mnogo pazili koliko ih pojedemo.
Da, malo je nezgodno ovo - mora se prskati zbog monilije, svake godien sve više dosađuje, ako se ne prska - ništa od kajsije.
Ja pokušavam da uzgojim i kajsiju iz koštice. Kažu da se ta ne prska. Jeste, ima manje plodove od kalemljenih kajsija ali kažu
i slađe. Po nekoj logici, dakle, ova koštica iz neprskane kajsije bi bila idealna. To što bi bila nešto manje veličine - mislim da nije
bitno, a i ako jeste uzme se onda dupla količina dakle dvadesetak komada i to je to.
 
Пре неколико година сам правио сок од вишања, млео сам комплетно све са коштицом, наравно без петељке. На дну флаше је био лагани слој талога, вероватно од коштица. Све смо попили и остали живи.:osmeh:
 
imaju recepti baš za sok od koštica, samo se ne sećam sad kako se iz njih išta iscedi :) a od peteljki trešnje npr kad se osuše može da se pravi čaj koji je beše valjda dobar za prostatu kod muškaraca...
 
Citao sam da su semenke svih vocnih vrsta izvanredno zdrave u ishrani. a mislim da nijedan pesticid ne mozre prodreti do semena vocaka i tu ostati.
 
Međutim,baš na ovom sajtu sam u međuvremenu pročitao (doduše laički) stav jednog forumaša prema kome SAMO GORKA jezgra koštica kajsija sadrže vitamin B17,dok ostale,odn.one,uslovno rečeno,slatke,ne sadrže tu supstancu.

У књизи Касија проф. Милатовића управо пише да само горке коштице имају так састојак који предупређује појаву болести, док га слатке немају или имају врло мало. Скоро све наше и мађарске подврсте кајсија имау слатку језгру, док итаијанске имају горку језгру.
 
Ljudi procitao sam ceo forum ,ali ovu temu nisam. Mahinalno sam je valjda preskakao, kao, neku zafrkanciju, kad ono ozbiljna stvar. Proslo je dosta vremena od zadnjeg posta, ali mislim da ovu temu treba nastaviti i razraditi. Razraditi tako , da se dodaju i misljenja i rezultati i korisnost jezgra kostica od sljive, i jos drugih ( kako je ko cuo). A kako nastaviti, evo ja predlazem nacin:. Da moze svako ko je koristio jezgra kostica kajsije ili sljive , posvedoci koliko to moze da pomazeu zivotu. Pritom ne mislim samo na bolesne nego i na zdrav zivalj koji misli pozitivno i tako se i odnosi prema svom zdravlju. Evo jedno konkretno pitanje (mislim bas za oktopoda) posto ja vec imam izvesnu kolicinu secera u organizmu , nemoram da mesam jezgra kostica sa medom ili moram. Manimo salu ovo sam ozbiljno shvatioi ljudi ajde da produbimo ovu temu i nastavimo dalje. hvala.
 
Iskreno, ne znam. Sve što sam napisao ovde sam pronašao na internetu, nemam ličnog iskustva. Skoro je jedan poznanik dobio dijagnozu da ima rak i između ostalog preporučene su mu i koštice kajsija, ulje od koštica kajsija...

Na RTSu je bila emisija o jednoj porodici u Srbiji koja proizvodi ulje, video i tekst možete pogledati ovde: http://www.rts.rs/page/rts/sr/Dijas...a+na+vezi/1550139/Kapi+iz+koštica+šljive.html

Jedan tekst o nekom plemenu Hunza koji spremaju koštice od kajsija: http://zelenenovine.wordpress.com/z...e-ubijaju-stanice-raka-bez-stetnih-nuspojava/

U biošpajzu npr se samo 30 mL ovog ulja prodaje za 624 dinara: http://www.biospajz.rs/ulje-jezgra-kostice-kajsije-30-ml.html
U probotanic samo 20 mL je 1290 dinara: http://www.primarna-medicina.rs/proizvodi-2/probotanik-proizvodi/ulje-od-kospica-kajsije
Etera 50 mL za 720 dinara: http://www.zdravstvo.rs/apoteka/index.php?proizvod=ulje-kostica-kajsije&id=66#.Uz8RTVeZGzw

Znači ili je prevara kao i mnogi lekovi ili ima nečega, sastav nam govori da jeste korisno.

Evo još nekih tekstova, piše da šećer ne treba unositi za vreme lečenja:

U jezgrima kostice kajsije, sljive i drugih nalazi se vitamin B17. Odnosno, najveca koncentracija B17 vitamina je u gorkim bademima, u jezgrima kostica jabuke, kajsije, nektarine, kruske, sljive, tresnje, limuna, kupina, malina, jagoda itd. Nalazi se, takodje u braon pirincu, prosu, lanu i mnogim tropskim biljkama,posebno tropskoj kasavi. U molekulu vitamina B17 nalaze se dve jedinice secera, jedna cijanida i jedna benzadelhida, koji se u ljudskom organizmu oslobadja samo na mestu gde se nalazi maligna celija. Malignoj celiji je secer neophodan za rast i odrzavanje. Maligna celija je bogata enzimom betaglikozidazom u spoju sa cijanidom i benzadelhidom iz jezgra stvara vrlo otrovno jedinjenje hidrocijanid (HCN). Tako se celija raka truje i unistava. Enzim betaglikozidazon se u ostalim, zdravim, celijama tela nalazi u izuzetno malim kolicinama, pa prakticno ne dolazi do trovanja zdravih celija organizma.
Rak voli šecer, a cijanid u jezgru koštice ( kajsije, sljive, jabuke i dr.) je okružen šecerom. Rak jede šecer i truje se cijanidom. Zato je jako važno da se celije raka navedu da jedu samo šecer sa cijanidom.
Unošenje svakog drugog šecera u organizam za vreme lecenja treba eliminisati.
Dnevna kolicina upotrebe:
Na svakih 2,5 kgr sopstvene tezine po jedno jezgro. Prvo, izmerite sopstvenu telesnu tezinu, potom je podelite sa 2,5 dobicete dnevnu potrebu jezgara. U proseku iznosi oko 30 jezgara dnevno. Svako jezgro u ustima dobro sazvakati i natopiti pljuvackom u ustima potom to progutati.
Namena je prvenstveno u pomoci obolelim od ove opake bolesti a potom prevencijom da do oboljenja ne dodje
 
Ја имам томкот и робаду од кајсија са горком језгром и сушићу је да имам за јело. Али, још су стабла мала па ћу се начекати. Дотад имам аронију.
 
Ma ja nemam nikakvu bolest (pu ,pu ,daleko bilo, brrr), ali pronaci ovakvu temu na ovakvom mestu za mene je bio sok. I mislim da je to dobra tema i da tu ima istine. Pa i cela priroda nas uci da ne treba nista bacati , znaci sve se iskoriscava u organizmu . Sad ispada da konzumiranje same vocke,kajsije ,je ustvari zadovoljstvo , sta tu imamo osvezenje slatkost , ugljeni hidrati i itd. a glavna korist je ustvari jezgro. Sokantno, u najmanju ruku. Pa sad mi pade na pemet, ovo mozemo uporediti sa recimo zeolitom,sta on sve donosi ,a kako se malo zna onjemu i malo se koristi. U svakom slucaju ja ti se zahvaljujem na ovoj temi , i pokusacemo da jos privucemo razlicita iskustva i saznanja.
 
Poslednja izmena od urednika:
U stvari dolazimo do opštepoznatog zaključka - što raznovrsniju hranu unositi i jesti sve šta znamo da je jestivo i bezopasno, znači i korenje i lišće i koštice svega i svačega, znajući opet ponavljam da je bezopasno i u kojim količinama, sigurno neću da jedem kilo lišća od oraha za salatu :)
 
Gde bas nadje orah? sto nepomenu lisce vinove loze (neprskane, naravno), pa unutra svega i svacega i jos kojecega itd...
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa naveo sam primer šta ne bih jeo sigurno :)

Čuo sam da se od lista loze prave lepe sarmice.
 
Ma jeste to. A uz taj gurmanluk ide jos mnogo toga uglavnom na viljusku , pa tu su case i flase itd. I dodjes do toga da moras i kostice da jedes.Sta ces takav ti je zivot.
 
Nazad
Vrh