Lekovito bilje u narodnoj medicini

Jedna od pošasti modernog doba je i celijakija, "doživotna" netolerancija glutena. Ovo "doživotna" sam namerno stavila pod navodnike jer je mojoj sestri dijagnostikovana davne 76/77 i jedva je preživela jer je bolest u to vreme bila retka i potrajalo je par meseci dok su joj postavili dijagnozu. Zahvaljujući leku dobijenom od jedne stare komšinice seka jede sve još od svoje 4-5 godine i problema sa glutenom nema. Da ne dužim...

Lek protiv celijakije

Punu supenu kašiku kukuruznog brašna staviti u čašu od 2 dl pa naliti vodom i izmešati. To pripremiti uveče, a ujutro na prazan stomak pojesti.

Terapiju primenjivati 40-60 dana, pa probati malo hrane "sa glutenom". Ako nema negativnih reakcija polako povećavati količinu, a ako se reakcije jave, ponoviti postupak sa projinim brašnom.
 
Poslednja izmena:
Против трна у пети или клина или ти против окоштавања пете, нарендати црну роткву на самолеплјиву фолију па тако нарендану роткву ставити на пету и добро залепити.Оставити тако преко ноћи да одстоји преко пете а ујутру опрати топлом водом.Понављати све до побољшања.Црна ротква,проверено.
 
Скоро све бољке од којих болује савремени човек су последице претеране употребе отрова у пољопривреди и незајажљиве бахатости индустријалаца и њихових подрепаша.Први пут је коронарно обољење стручно описано тек 1910 године(до тада су спорадично људи умирали од срца или метка у срцу)и то у областима у којима је хемијска пољопривреда узела маха и где се масовно почело да користи биљно уље уместо животињске масти у исхрани.
Чак и оне биљке које су проглашене за медицински корисне ако расту на нечистом тлу сиромашном органском материјом и хумусом а третиране су хемијом немају позитивам медицински учинак већ могу да нанесу и штету .Свака биљка се користи на посебан начин а мешавине морају бити усклађене .Водите рачуна и о томе да се приликом коришћена биљака мора прилагодити и исхрана да не би дошло до колизије и тегоба у организму.
 
Ne znam za bobice nikad nisam cuo ali me interesuje naravno praksa cini svoje. Osim cveta zovinog susenog i prosejanog za caj pa cak i sok od tog cveta je odlican mati je pravila ukus extra bar po meni.

---------- Poruka napisana u 00:48 ---------- Prethodna poruka je at 00:30 ----------

Za posekotine i rane nastale od vatre i vruce vode-pare "Kantarion" Boca od pola litra ili litar napuniti cvetovima kantariona i sipati po mogucstvu maslinovo ulje da smesa da stoji 30-40 dana na suncu u prozoru zatim je procediti i mazati povremeno rane Uspesnost zagarantovana. Tinktura od Gaveza. Koren od Gaveza ubrati ili u jesen kasnu ili u rano prolece kad je pun smole lepljive isti koren oprati i osusiti na promaji .Tinkturu spremati tako sto koren Gaveza iseckati ili samljeti i popariti sa vodom u solji i doda se malo maslinovog ulja , utrljati sadrzaj na obolelo mesto kost zglob i dr. i svezati da odstoji.Ponoviti dok se ne umanji bol i upala.

---------- Poruka napisana u 00:54 ---------- Prethodna poruka je at 00:48 ----------

Caj za smanjenje secera u krvi ! Jedna supenna kasicica "Gujine trave " susene i iseckane na komadice preliti sa 2 decilitra vode piti najvise 2-3 puta dnevno ne zasladjivati ,Moze se koristiti i toplo i hladno provereno smanjuje secer.

Ovo "Gujina trava", da li moze malo vise detalj, kako izgleda ta biljka, mozda neka slika ili neki link, gde se to moze preciznije videti?
Znam da je proslo dosta vremena od ovog posta, ali nada poslednja ...
Hvala!!!
 
Broćika (Galium aparina L.)

Ova biljka je jako dobra za lečenje upaljene prostate. Može se napraviti tinktura, tako što se nadzemni deo biljke ubaci u blender i doda se domaća rakija, samelje se i stavi na tamno mesto nekoliko nedelja. Pije se jedna jelovna kašika dnevno (može i više, nije štetna). Za nedelju dana se oseti poboljšanje.
Ova biljka se pojavljuje samo u proleće i nema je u drugo doba godine.
 
Hvala, da poznata biljka, no drugačije se zove u svakom kraju...kod nas prilepuša..
No kad se uzima za meljavu, kao mlada zeljasta ili malo kasnije pred semenanje, može malo detaljnije?
Hvala!!!
 
Hvala, da poznata biljka, no drugačije se zove u svakom kraju...kod nas prilepuša..
No kad se uzima za meljavu, kao mlada zeljasta ili malo kasnije pred semenanje, može malo detaljnije?
Hvala!!!

Ja sam je brao kao mladu, kada je najsočnija. Otprilike naberem jednu-dve kese. Berem nadzemni deo biljke. Donji deo 5-10 cm, koji deluje suvo, odstranim. Zatim naseckam nožem na komadiće 2-3 cm, ubacim u blender, naspem rakije, ali ne mnogo, koliko da budu potopljeni noževi. Uključim na kratko, pa pratim da li je pregusto, ako jeste, dodajem rakiju. Sipam u flaše i čuvam na tamnom mestu. Kada dovoljno odstoji, promućkam dobro i procedim kroz gustu tkaninu.
 
Imam jedan kazan za pečenje od ostataka grožđa, koje nisam stigao jesenas da ispečem....Tako da će to sve otići na to garant...
Žao mi je što si to morao na sebi da isprobaš, a drago mi je da je bilo uspešno...
Što se mene tiče , nemam vidljivih problema ....možda malo samoumišljeno ponekad a i punim šest banki za koji mesec...pa biće preventivno...a volim što se ne stavlja šećer, jer onda ne bih koristio taj recept. Samo ne znam koliko treba da odstoji u flaši?
Zahvalan!!!
 
Da li ste počeli da berete lekovite biljke? Ja sam danas brao kantarion, izgleda da je mnogo ranija godina , pa je i ovo bilje procvetalo...vidim i ivansko bilje se rasulo po polju, čak sam video neke i da su precvetale već..
 
Ово са тамјаном,ако је купљен код нас,ни случајно.

Ако баш хоћете,нађите неког ко иде у Египат(Александрија или Каиро)да вам купи на пијаци у делу где се продају лековите биљке мало или "мало" тамјана.Препознаје се по смоластој структури на опип и по фином пријатном мирису.
Када се стави на жар има изузетно фин мирис и не надражује плућа.

Напомена ! Иако Ислам забрањује превару има непоштених трговаца и тамо па преварених туриста има пуно.

Ни тамјан који се нуди као "да је са Хиландара" а успут кошта као да је око у питању а не смола четинара не мора да буде то зашта се тврди да јесте.Зато памет у главу!
 
Ima jedan izvor pored reke Mlave uzvodno od sela Ždrelo. Voda rastvara kamen kad se pije duže vreme. Ali kolega iz Vajske je daleko.
 
Nazad
Vrh