Restitucija

Kome bi trebao da se obratim u vezi sledeceg:zemlja nam je vracena pre 13god ali je knjizeno na naslednike neki su umrli ali za zivota se odrekli u nasu korist,dokumentacilu o tome posedujemo kad izvadim izvod nepokretnosti tu se nalaze 6 vlasnika i na njih se to deli a treba da je nas dva vlasnika!napominjem da su se odrekli u nasu korist samo je koza u sudu to knjizila na njih.Sta mi je ciniti kome da se obratim???
 
Vazi na teritoriji cele Republike Srbije...E, sad posto je taj deo zamlje trenutno pod okupacijom, verovatno ces sacekati neko vreme dok ne udjes u posed, ali nemoj odustajati od podnosenja zahteva!

Naravno da važi na teritoriji Srbije,poenta je po kom zakonu je zemlja oduzeta i kada,jer u Pozivu za podnošenje zahteva se jasno kaže:

ЈАВНИ ПОЗИВ ЗА ПОДНОШЕЊЕ ЗАХТЕВА ЗА ВРАЋАЊЕ
ОДУЗЕТЕ ИМОВИНЕ, ОДНОСНО ОБЕШТЕЋЕЊЕ
Позивају се бивши власници, њихови законски наследници и правни следбеници да Агенцији за реституцију поднесу захтеве за враћање имовине, односно обештећење.Захтеви се односе на враћање имовине која је на територији Републике Србије, применом прописа о аграрној реформи, национализацији, секвестрацији, као и других прописа, на основу аката о подржављењу, после 9. марта 1945. године одузета од физичких и одређених правних лица и пренесена у општенародну, државну, друштвену или задружну својину, као и на враћање имовине чије је одузимање последица Холокауста.
 
Razlog je taj zato sto su deda i njegov otac ucestvovali u ratu na teritoriji Kosova i borili se protiv siptara i okupatora.Iako su bili obadvoijca partizani tito je naredio da svi koji su ucestvovali moraju biti trajno raseljeni sa Kosmeta,dedin otac je i mucki ubijen od strane siptara u tom ratu pa predpostavljam i da je zato nasa porodica morala biti iseljena!A ostalo nam je 12ha obradive zemlje na glavnom putu za Lipljan,6ha sume i 2 kuce deda ima urednu svu dokumentaciju od tapija,krstenih listova njegovih roditelja i naredbu o iseljenju sa Kosova!
 
Pretpostavio sam da je to u pitanju...
Pogledaj na http://www.restitucija.gov.rs/?page_id=586 postoji
ЗАКОН О РЕВИЗИЈИ ДОДЕЉИВАЊА ЗЕМЉЕ КОЛОНИСТИМА (1946)...


---------- Poruka napisana u 20:12 ---------- Prethodna poruka je at 20:10 ----------

Ja sam bio u arhivu i placa se 400 din,a sad cale ovih dana treba da ide traziti njegove prababe devojacko prezime ...

NA,šta se plaća 400 dinara?
 
Odem u arhiv i trazim formular na osnovu kog trazim da procackaju sta je oduzeto onda oni meni daju formular i uplatnicu na 400din da uplatim pa oni tek onda pocinju da cunjaju po podrumu i traze papire,rok za pretragu je 30 dana.
 
Danas nasao papire kako mi se cini za svu zemlju. :cool:
Sad cale treba da ide u katastar za 33 njive da trazi te potvrde posle setve.
 
Ja tek danas dobio povraćaj dokumentacije posle 866 poziva.
Sad treba biti sport Bili pa krenuti dalje po arhivama,katastru...
 
Ajde Vi što ste pokrenuli proces oko povraćaja uputite me kako da krenem.Mislim koji je prvi korak pa zatim sledeći i tako....
 
Nazad
Vrh