Restitucija

Pa koliko vidim ti si u toku sa stvarima,pa pomislih da i istoriju poznaješ kad si se tako razbahatio rečima
Hvala na komplimentima, trudim se. A po tebi, jel sme neko onako na svoju ruku da upozna neku temu i ako nema doktorat na istu? Mozda da malo usloznimo temu, i da ubacimo kviz sa pitanjem poredjajte po vremenu postanka pod:
1. Jednocelijski organizmi,
2. Amebe,
3. Vojvodjanin

Sa nadom i verom u nova saznanja.
 
Šta reći,a da se neuvredi neko! Nema nama restitucije dok ima takvih uparloženih umova pa ko misli da sena njega neodnosi nek se neljuti
 
Ne sekiraj se. Posle gornje izuzetne recenice, niko se nece naljutiti.

Mene zanima, da li se takodje zalazete sa restituciju u Vranjevu i Popovu?
No men land.
 
Kao sto rekoh fucka mi se za jugosvabe i slicne kojih nema ovde,nesto ne znam za pricu da su nemci dedi pokojnom platili za stoku koju su uzeli za vreme rata kao i zitarice iz ambara,o tome sto su streljali babinog tatu ne vredi ni pocinjati.

I dalje zelim da ovo ostane prakticna zemlja i da pisemo o zemlji koja ima naslednike koji hoce da im se vrati i da nastave da je rade,ne vidim zasto se odmah mora palamudi** o jugosvabama i slicnima,izgleda da nekima ne treba dati slobodnog vremena jer odmah udare u demagogiju.
 
Neka neka za nekih 20 tak godina kad se pojavi Slobin unuk i kaze vratite mi bambilend i .... to je moj tata marko posteno zaradio dok je nosio gajbe kao i ovaj sto beknuti ne zna srpski kad je njega oterao i odmah dobio sve vile nazad mimo restitucije i ostalo sto mu deda prilikom bezanije nije mogao pored silnog zlata strpati u avion
 
Tako je Rajko75! Za 50 godina cemo da vratimo sve i Saricu,lukovicu,spasjevicu... i ostalima. To je pravda! Da je pravde niko nista ne bi dobio! Da se razumemo i mog pradedu su proglasili za kulaka posle rata, srarijeg sina mu poslali na groblje, a njega u zatvor. Oduzeli stoku, robu i zemlju. Nek plate zivot tog ubijenog mladica od 22 godine ako ima cenu, za zemlju manje vise. Od drugog dede su otac i brat nastradali u partizanima, a on ostao sa 9 godina da bude glava kuce. Nek plati neko i njihove zivote, a i njihove su ambare ispraznili i odveli stoku. Nepravde je bilo na obe strane. Takodje su oterani i Nemci iz sela koji su stitili komsje srbe za vreme rata. Sto i oni da ne dbiju svoje nazad, kome su oni sta krivi. Moje misljenje je NIKOM NISTA!

---------- Poruka napisana u 11:33 ---------- Prethodna poruka je at 11:06 ----------

Svako dalje isterivanje pravde, moze samo da dovede do jos vece nepravde.
 
Многима је имовина неправедно одузета још од 1041. године. Масовна одузимања имовине било је 1946.
Није тачно да је пољопривредно земљиште мало (неко би тиме желео алудирати на небитно) заступљено у укупној маси која се потражује за реституцију. Ради се о више десетина хиљада хектара. А, уколико је то ствармо мало, онда је то разлог више да се земља врати прво. Ако реституција имовине није могућа у натуралном облику (она која је одузета), треба испунити минумим правде супституцијом (друга адекватне вредности за одузету). Реституција без супституције је лаж и неправда! А поготово са причом (опет лаж) да се супституција није добро показала. Еее, па држава је супституцију код нас и НЕ ЗАКОНИТО забранила. Новчано обештећење је само прање руку и ништа више. Да потоња превара буде гора од предходне.
Добро би било да свако ко учествује у овој теми прво искрено и јавно каже да ли сада користи (на било који начин) земљу која је неком била одузета и да ли по основу Закона о обештећењу потражује нешто.

Ја не користим ни квадратни милиметар земље која је неком одузета или неправедно стечена. А по питању реституције надам се повратку великог земљишног комплекса.
 
A dobro sta cemo sa ovima sto se posle pedesetih godina naseljavali Vojvodinu i kojima je oduzeta zemlja deljena a? i njima bi trebalo da se naplati to,ni krivi ni duzni su dobili par hektara...
 
Eh kad bi se i ovde vracalo tako, od prije stotinjak i vise godina...Meni bi trebali da vrate 600 hektara koje je u Bijeljini i okolini posjedova pradeda :)
 
Nazad
Vrh