Restitucija

Alal vera, daj bože da i ulazak u parcele protekne u najboljem redu i što ranije.
 
@ddragan
Je l' zadovoljan rodjak odnosom oduzeto-vraceno? Pretpostavljam da nije vraceno bas ono sto je oduzeto
 
Kolicinski je identicno oduzetom.A sto se tice mesta stvarno nemam pojma gde je bila zemlja koja je oduzeta a sad je vraceno od drzavne na po meni lepom mestu a mislim da je i on zadovoljan.
 
Oko godinu ipo odprilike,ali nije to merilo nikakvo.
Imamo slucaj gde smo predali pre skoro 2 god i tu se cekaju nekakvi izvestaji iz katastra posto je radjena komasacija,a imamo i parcele u susednom selu gde je predato pre 1 god i tu se uskoro ocekuje zavrsetak postupka jer je u katastru isto kao pre 60 god.
Tako su nam objasnili u agenciji za restituciju.
 
Samo ovi iz katastra zabusavaju , kazu kad sam ja bio pre nego sto je agencija za restituciju preuzela tu odgovornost oko identifikacije - kao " Ijaoo pa znate li vi koliki je to posao " .. Samo da ne bude da su azurni kao oni u " Drzavni posao " serijal :sta:
 
da li neko zna koliko advokati uzimaju para, za podnosenje zahteva, ja imam sve papire samo neko treba da mi pregleda i odradi prijavu?
 
@Saleso
Jednostavna je procedura, sto da bacas lovu... uradi sam! Ako si uspeo da sakupis papire, popuna prijave je izuzetno jednostavna.

- - - - - - - - - -

@ddragan
Ako sam dobro razumeo, vasem kolegi je vracena druga zemlja, a ne ta koja je oduzeta?
 
Oldtimer da druga,ja neznam da li ce ikom biti vraceno bas to sto je uzeto jer je vecina tih parcela u privatnom vlasnistvu,jer kad je oduzimano davano je kome se stiglo pa ko zna sta su i ti isti radili posle.

Saleso kod nas su uzimali advokati 10% od ukupno vracenog ali kad nemas ni jedan jedini papir,znaci da oni sve zivo jure.Vidi u agenciji za restituciju,mozda mogu oni da ti pomognu posto ti imas papire,glupo je sad da ulazis u dil sa njima.
 
Danas moji bili na rocistu, i trebalo bi da se vrati zemlja a ne da ide novcana nadoknada, samo da rodbina sredi njihovu ostavinsku raspravu, posto je dogovor da se odricu svog dela, a dobili su svoje iz kuce odavno ::vadjenje_repe:: ...
 
Problem je što mora da ti se vrati konkretna parcela koja je oduzeta. Kad je bilo vraćanje prošli put ostavljeni zadružni kompleksi u komadima a jedan deo je izdvojen i vraćen vlasnicima, tada nije važilo ovo pravilo pa se dobijalo manje ili više stihijski, negde su vraćene iste parcele a negde nisu. U ovom slučaju dobiće nazad samo oni koji budu imali jako puno sreće da nekažem još ponečega.

Ovo je samo delimično istinito, tamo gde je bila komasacija ne moraš dobiti istu parcelu.
 
Kod nas nije bila.
Ako nije bila komasacija onda mora ista parcela a ako je ista data partizanima onda ne moze pa imate problem. Eventualno resenje je traziti parcelu koja je u drzavnom vlasništvu a koja nikome nije oduzeta nego je bila državna i pre oduzimanja, ako ima takve zemlje uopšte.
 
Danas iz dosta pouzdanog izvora cujem da krecu od 1 januara sa povratom,mada sam i sam skeptik... Kad deda nije doziveo,bar da ja dozivim. :osmeh:
 
Nazad
Vrh