Limagrain suncokret KWS Clima Control
Strana 20 od 21 PrvaPrva ... 1018192021 PoslednjaPoslednja
Rezultati 381 do 400 od 402

Tema: Restitucija

Član Beli76 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Poruka
    452
    Zahvalio se
    372
    Zahvaljeno 182 puta na 113 poruka
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: flekica Pogledaj Poruke
    Sta mislite dali pristati sta nude u komasiranim ko jer sve neka zemlja slabog kvaliteta sve najbolje parcele su blokirali a gde nije bilo komasacije nece ni da pricaju.

Mi smo pristali, predlozene parcele su niza klasa, ritovi, 30% manja vrednost od oduzete ali boljeg nije bilo. Za utehu je sto se povrsina uvecava za nizu klasu.

Sajt geosrbije je od velike pomoci kada jednom filtrirate spiskove slobodnih / predlozenih-vracenih parcela sa sajta agencije.

2. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Beli76 na ovoj poruci:

novii (15-01-19)

Član Lord Ogy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Poruka
    2,065
    Zahvalio se
    865
    Zahvaljeno 809 puta na 341 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    I mi smo pristali na daj sta das, mislim da smo medju poslednjima uzeli od onog sto je preostalo da valja nesto. Inace postena drzava,prodali zadruge i drzavu zemlju sa zadrugama e sada kada nama treba da se vrati oduzeto za nas su dobre koske i puzdre tj ono sto skoro niko nece na licitaciji ili ono sto poslednje ode.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Lord Ogy na ovoj poruci:

novii (15-01-19)

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Poruka
    492
    Zahvalio se
    128
    Zahvaljeno 144 puta na 85 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Lord Ogy Pogledaj Poruke
    I mi smo pristali na daj sta das, mislim da smo medju poslednjima uzeli od onog sto je preostalo da valja nesto. Inace postena drzava,prodali zadruge i drzavu zemlju sa zadrugama e sada kada nama treba da se vrati oduzeto za nas su dobre koske i puzdre tj ono sto skoro niko nece na licitaciji ili ono sto poslednje ode.

I ovde kod nas je vracano svasta . Ali ipak znajuci sta su nasi davali u konfiskaciji dobili smo super...

Član MONTOYA avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Poruka
    12,324
    Zahvalio se
    4,603
    Zahvaljeno 2,804 puta na 1,677 poruka
    Downloads
    16
    Uploads
    0

Bar da se prodali za velike novce pa da je se ovajdila drzava, nego su dali bud zasto koje kakvom olosu a sad j...bu narod kome treba vratiti dedovinu
    Basszon meg a Vucsics

7. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili MONTOYA na ovoj poruci:

Lord Ogy (11-01-19), steve73 (11-01-19)

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Poruka
    86
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Ja isto mislim da uzmemo sta se moze ,ali dosta zemlje je u k.o. gde nije bilo komadacije i ne pristaju da vrate do promene zakona .

9. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku flekica na ovoj poruci:

Lord Ogy (11-01-19)

Član zarkovmali avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    2,177
    Zahvalio se
    1,189
    Zahvaljeno 924 puta na 345 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Kod vas je jos i dobro,kod nas zemlja sto se neradi 50godina unazad trnja slatine ide na povrat.

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Poruka
    86
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: zarkovmali Pogledaj Poruke
    Kod vas je jos i dobro,kod nas zemlja sto se neradi 50godina unazad trnja slatine ide na povrat.
    Koliko sam ja do sada shvatio bez dobrog advokata koji ima svoje vestake nema od vracanja nista ,takode mora da ima ljude u agenciji za restutuciji da ne otezu i razvlace predmete ali sve to kosta velike pare a ljudi bas nemaju kes.

Član Nedeljko A. avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Poruka
    388
    Zahvalio se
    149
    Zahvaljeno 154 puta na 66 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Nisu pare problem osisaju te i bez para, uzmu 10 do 12 % od vracene zemlje.

Član Lord Ogy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Poruka
    2,065
    Zahvalio se
    865
    Zahvaljeno 809 puta na 341 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0

Restitucija

Kod nas je sutuacija ovakva. Ko je na vreme povukao veze vezice i koje kakve advokate dobili su zemlju naj bolju ( za pozeleti, prva klasa kao tepsija ravna) 4 familije 60ha u tabli. E onda su dosle promene i drugi red onih sa vezama pa su od preostalih parcela uzeli manje ali opet dobre parcele. Zatim ide drzava sa odredjivanjem sta hoce da vrati i sta ne zeli da vrati. Tu na red dodje i moja familija sa 15 kj zemlje na 6 mesta . Jos i super zemlja uglavnom 2 i 3 klase i sva se ovradjuje i redovno se izdavala na licitacijama. Iskreno jos smo i dobro prosli.Mada su nas iz agencije za Rest. Jedno 4puta vracali zbrog promena koje je uvodila drzava i zbog njima znanih propusta u evidenciji. Tako da smo i jos super prosli. Da jos dodam da smo imali stvarno dobrog vestaka iz Ns koja je imala i strpljenja i volje za ovu silnu zajeb. od strane Agencije za Rest.
    Mada mnogo vise zemlje necemo dobiti nazad samo zato sto se zemlja nalazi u K.o Elemir gde nije uradjena komasacija. E to je nepravda velika.

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Poruka
    86
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kod nas je sutuacija ovakva. Ko je na vreme povukao veze vezice i koje kakve advokate dobili su zemlju naj bolju ( za pozeleti, prva klasa kao tepsija ravna) 4 familije 60ha u tabli. E onda su dosle promene i drugi red onih sa vezama pa su od preostalih parcela uzeli manje ali opet dobre parcele. Zatim ide drzava sa odredjivanjem sta hoce da vrati i sta ne zeli da vrati. Tu na red dodje i moja familija sa 15 kj zemlje na 6 mesta . Jos i super zemlja uglavnom 2 i 3 klase i sva se ovradjuje i redovno se izdavala na licitacijama. Iskreno jos smo i dobro prosli.Mada su nas iz agencije za Rest. Jedno 4puta vracali zbrog promena koje je uvodila drzava i zbog njima znanih propusta u evidenciji. Tako da smo i jos super prosli. Da jos dodam da smo imali stvarno dobrog vestaka iz Ns koja je imala i strpljenja i volje za ovu silnu zajeb. od strane Agencije za Rest.
    Mada mnogo vise zemlje necemo dobiti nazad samo zato sto se zemlja nalazi u K.o Elemir gde nije uradjena komasacija. E to je nepravda velika.

Ja mislim da ce morati da menjajuzakon i za k.o. gde nije bilo komasacije da urade kao za crkve kladicnu supstituciju jer rizikuju tuzbe protiv drzave .nije realno da nekom vrate zemljiste i obestete ga 100% a nekom 10 do 15% i to na rate kroz vise godina i znaju da je to osnova za tuzbe.

Član milanche87 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Poruka
    456
    Zahvalio se
    79
    Zahvaljeno 172 puta na 58 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Mi nismo pristali da nam vrate tu gde oni predlazu, jer je to sve skoro ziv pesak, neka snj klasa a uzeta 2 klasa zemlje. cekamo promenu zakona... ne pada nam na pamet da uzimamo te gluposti!

Član
    Datum pristupanja
    May 2015
    Poruka
    2,210
    Zahvalio se
    1,153
    Zahvaljeno 867 puta na 515 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Moji stari su mene rešili tih problema.Nisu imali puno pa im ništa nije ni oduzeto.Zato ja sad nemam tih peripetija i mirno sedim pred dućanom i pijem pivo,ladno..

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Poruka
    1,567
    Zahvalio se
    875
    Zahvaljeno 654 puta na 385 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Bilo je i drugih primera...

Deda je, kao školovan, savetovao pradedu da odeli sinove i svi dobili ispod maximuma.

Tako činila i pradedina braća i deo rođaka. Deo rođaka, nije i njima je oduzimano.

A i dosta komšija je učinilo kao i moji i nikome nije oduzimano.

Kad se krenulo u formiranje seljačkih radnih zadruga, deda opet savetovao: ulazite u zadruge.

Kad se zadruge počele rasformirati oni nisu istupali.

E kad su se zadruge morale potčiniti sili zakona o udruženom radu, negde krajem 60. godina istupili su iz zadruge i povukli uloge, a mlađarija ostala zaposlena u zadruzi.

Selo je tokom rata bilo gotovo 100% četničko. Danas su tamo i otuda najtvrđe ubeđeni komunisti.

Prijatelj Foruma kiraj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    8,777
    Zahvalio se
    6,222
    Zahvaljeno 8,081 puta na 1,748 poruka
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Kažeš deda je bio školovan,u redu.Da li je možda neki "prijatelj" dedi javio kakav se zakon sprema ?
    Pitam pošto je moj deda kupio kuću sa lokalima (2 x 72 m.kvadratna) od čoveka koji je imao dojavu da se sprema nacionalizacija lokala većih od 70 m.kvadratnih(možda grešim u kvadratuti) u 1958 godini.Inače njegov sin je bio (u našem kraju )istaknuti komunista .
    Da ne bude zabune u to vreme nisam bio rođen,ovo sam slušao od mojih rođaka i od drugih ljudi iz sela .
    Kasnije sam otkupio ove lokale od MZ pošto su devedesetih dozvolili da se prodaju a bili su u sklopu kuće . Nisam tražio povraćaj na osnovu restitucije ,samo sam se evidentirao u agenciju .

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Poruka
    1,567
    Zahvalio se
    875
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Da ne bude zabune u to vreme nisam bio rođen,ovo sam slušao od mojih rođaka i od drugih ljudi iz sela .

Lepo si se ogradio, verovatno i sam shvataš da je legenda ipak samo legenda.

Kao i većina legendi o tom vremenu i opisano je u osnovi netačno.

Nemam volje ulaziti u detaljna objašnjenja, u jednom delu sam već pisao na sličnoj temi u vezi sa obeštećenjem kao bonusom na restituciju.

Gore napisano sam izrekao kao osvrt na Acinu istoriju.

Član MONTOYA avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Poruka
    12,324
    Zahvalio se
    4,603
    Zahvaljeno 2,804 puta na 1,677 poruka
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Bradonja, tih dojava bilo je i ovde, pouzdano znam
    Basszon meg a Vucsics

Član petarkrsmanovic avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Poruka
    2,417
    Zahvalio se
    1,126
    Zahvaljeno 1,610 puta na 622 poruka
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Bilo je i ovde, ipak se Plavi rodio i odastao u mom selu.
    Ене, но, да ви'ш сад!

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Poruka
    1,567
    Zahvalio se
    875
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Pobogu ljudi na šta se to tripujete ?

Dojava o zakonu koji je bar dve godine bio na javnoj raspravi, raspravljalo se o njemu na zborovima od mesne zajednice do Politbiroa CK...

U to vreme se zakoni nisu usvajali u paketu po 150 komada i krišom. No se sa ponosom isticalo šta će taj zakon unaprediti i kakav će boljitak doneti. Naročito jedan tako važan zakon kakav je zakon o nacionalizaciji.

Stvarno se primate na svakakve budalaštine da je to poezija.

Aj uzdravlju

23. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku bradonja s petokrakom na ovoj poruci:

ACA RAIC (06-03-19)

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Poruka
    86
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Danas me zvao advokat kaze da radi oko restitucije i da moze da zavrsi predmete gde nije bilo komasacije ali trazi 20% ,cini mi se mnogo,na pitanje kako da odradi kad nije izmenjen zakon kaze to je njegov posao i vestaka i svi troskovi su u tih 20%.mozda ima nesto u tome sto krece ove godine komasacija u ovom k.o.

25. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili flekica na ovoj poruci:

kanački (06-03-19), radashin (06-03-19)

Član Farmer II avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Poruka
    4,474
    Zahvalio se
    308
    Zahvaljeno 408 puta na 311 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Da li neko moze da preporuci dobrog advokata za restituciju, treba da je "zver" u svom poslu i da ume da izboksuje povratak zemlje.
    Da umesto zemlje dobijem obveznice mogu i sam

27. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili Farmer II na ovoj poruci:

kanački (06-03-19), radashin (06-03-19)

Strana 20 od 21 PrvaPrva ... 1018192021 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.