Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 1 od 21 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 20 od 402

Tema: Restitucija

Super Moderator Matic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    27,639
    Zahvalio se
    270
    Zahvaljeno 8,567 puta na 4,711 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0

Restitucija

Na molbu člana otvorena je ova tema.
    Udri me,ubi me,kožu mi deri,odavno ja sam spreman da mrem.Opsuj mi oca,majku i sve po spisku,samo mi nemoj dirati Srem!

Član DusanA avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Poruka
    3,321
    Zahvalio se
    1,817
    Zahvaljeno 1,696 puta na 708 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Koliko ja pratim, restitucija se uglavno odosi na zgrade, fabrike, ne znam da li ima zemlje ?, pretpostavljam da ima vrlo malo, posto je neka zemlja vec vracena.

Član ciobu avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    144
    Zahvalio se
    61
    Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Vecina zemlje sto se sad prodaje na licitacijii kao drzavna ima svoje vlasnike. eeeeeeeeeeee sad ta sva zemlja ce da se vrati starim vlasnicima. ili
    Koo zna razumece

Super Moderator branko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Poruka
    8,315
    Zahvalio se
    2,186
    Zahvaljeno 989 puta na 582 poruka
    Downloads
    14
    Uploads
    1
    Problem je što se NE MOGU vraćati već prodata državna dobra, nego samo refundirati finansijski. To je glavni kamen spoticanja, osim imovine predratnih Nemaca iz cele Vojvodine.
    Zbog toga će Srbija izgubiti puno pranica i novaca poreskih obveznika na sudu u Strazburu.
    Prođe onaj osećaj gorčine i tuge, te dođe spokoj...

Član draganNb avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Poruka
    758
    Zahvalio se
    426
    Zahvaljeno 167 puta na 79 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ima dosta zemlje za vracanje,samo je pitanje kako ce to da funkcionise....posto jako puno treba da se vrati vlasnicima,gro zemlje,objekata itd..je preprodano,i pitanje je kako traziti sto je nekad bilo tvoje,od vlasnika sto je to posteno platio,nacin je da drzava plati navcano,a da li ova napacena drzava ima para da isplati sve to?pre nekoliko dana citam na netu,covek trazi celo dedinje,par vila i nekoliko robnih kuca ,zelezaru,fabriku cementa i da ne nabrajam sta sve,kako ce se to vratiti?

Član kloki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Poruka
    1,244
    Zahvalio se
    11
    Zahvaljeno 110 puta na 53 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    moji su dođoši iz makedonije nismo imali ništa tako da ništa ni nećemo dobiti
    a ovo što sad imamo smo kupovali, inače ceo moj atar je otet od nemaca tj dunavskih švaba

Datum pristupanja
    Mar 2008
    Poruka
    8,315
    Zahvalio se
    2,186
    Downloads
    14
    Uploads
    1
    @draganNB

Zakonom je lepo rečeno da se objekti koji su prodati i privatizovani NE MOGU vraćati starim vlasnicima. To je problem.

Član DusanA avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Poruka
    3,321
    Zahvalio se
    1,817
    Zahvaljeno 1,696 puta na 708 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: kloki Pogledaj Poruke
    moji su dođoši iz makedonije nismo imali ništa tako da ništa ni nećemo dobiti
    a ovo što sad imamo smo kupovali, inače ceo moj atar je otet od nemaca tj dunavskih švaba
    Kloki, ti si iz Kacareva ?

Banned
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Poruka
    2,712
    Zahvalio se
    363
    Zahvaljeno 594 puta na 389 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: branko Pogledaj Poruke
    Zbog toga će Srbija izgubiti puno pranica i novaca poreskih obveznika na sudu u Strazburu.
    Od koga da izgubi?
    Ovo sa vracanjem zemlje i uopste imovine je velika zabluda, tj velika prevara i obmanjivanje i zaludjivanje vec i inace vise nego zaludjenog naroda. Nije Srbija prvi koja se susrece sa ovim problemom, vec poslednja u nizu. Zasto se nama ubacije ova kvazi dilema, i zasto je samo u Srbiji tema vracanje imovine fasistima je posebna prica. Napomenuo bih samo neke primere, Ceska je dobila teritoriju od Nemacke, Poljska takodje na racun Nemacke, Slovacka i Rumunija na racun Madjarske. Sve ove zemlje su u EU, i nikad nije ni pokusana da se otvori tema vracanje zemlje fasistima osim u Srbiji. Pri tome treba napomenuti, da je kod nas i jos najivise zadrzano Madjara, za razliku od nekih zemalja gde su ih dosta cistili posle rata. Bio je jedan mlak pokusaj inicijative u Poljskoj, ali se od toga ekspresno odustalo. Normalno, sada ce neko iz mase graknuti, kako nisu svi bili fasisti. Nisu, ali zato ni onih pobijenoh skoro 2 miliona, od toga vise od pola u logorima, sigurno nisu nosili pusku i pucali na Nemca. Usput receno, nemci su ti koji su smislili kolektivnu krivicu sa njihovom neljudskom djavolskom metodom 100 za 1- nog. Pri tome, svi koji znaju Nemacku i Madjarsku tzv. kulturnu politiku, i njen pravi znacaj, uospte nemaju dilemu o osecanju tadasnjeg stanovnistva. Pri tome treba napomenuti i malo raniju istoriju i zabludu koja vazi oko ovdasnjih teritorija, i te neke prve katastarske knjige. Nisu Nemci i Madjari prvi bili u Banatu i Sremu, vec neki drugi pre njih. Nisu se Srbi dovozili brodovima na neciju teritoriju vec neki drugi.

10. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili marko22 na ovoj poruci:

balansero (15-11-12), Donje Stopanje (21-03-15)

Član kloki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Poruka
    1,244
    Zahvalio se
    11
    Zahvaljeno 110 puta na 53 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: DusanA Pogledaj Poruke
    Kloki, ti si iz Kacareva ?
    da da
    ali živim i radim u pancevu
    u slobodno vreme idem u kačarevo kod mojih i obrađujem celo imanje

Banned
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    194
    Zahvalio se
    53
    Zahvaljeno 71 puta na 43 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Restitucija je sumpor
    Poslednji uredio Ivan.Stanojev; 09-10-11 u 22:14.

Član mims avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Poruka
    5,686
    Zahvalio se
    1,924
    Zahvaljeno 1,834 puta na 709 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Dobićemo ***** kao i obično.

Član
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    1,279
    Zahvalio se
    65
    Zahvaljeno 210 puta na 105 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Neki su lekcije iz istorije pisali na papiriće dok su išli u školu. Što i ne bi bio problem da su se barem potrudili da pre upotrebe pročitaju još jednom šta je na tim papirićima pisalo. Ali dobro.

Sve u svemu, još jedna tema u nizu za raspirivanje šovinizma na ovom forumu.

Banned
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Poruka
    2,712
    Zahvalio se
    363
    Zahvaljeno 594 puta na 389 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ne znam zasto bi restitucija bila tema za raspirivanje sovinizma ako su u njoj upravo najvise osteceni Srbi. Vec sam ranije, samo ne znam na kojoj temi pisao o izuzetnom bogatstvu jedne beogradske familije, i besmislu vracanje imovine tim lopovima. Kao sto sam i pisao o sumanutom uzimanju stanova i nekakvih kuca, od strane komunista, od raznih doktora i profesora, i u ostalom od postene inteligencije. A istorija, koja vec ima odredjenu vremensku distancu, kao npr II svetski rat, tesko da ima bilo koju tajnu. Licno, najvise bih voleo da nam neko sada iznese nekakav dokaz, kako nije bilo tako, i kako je za sve bio kriv jedan blesavi Hitler. Tesko, mnogi su se primili. Nazalost, ovde je bas problem sakrivanja istine, i nekakvo tumacenje istorije, iz ugla kako kome odgovara. Najocigledniji primer je falsifikovanje istorije Srba i Srbije, i izmisljanje istorije nekakve Vojvodine. Koga zanima moze da krene da cita isotriju od 1848 godine, i nece mu trebati papirici.

16. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku marko22 na ovoj poruci:

Gumeni Lalic (03-12-13)

Banned
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    194
    Zahvalio se
    53
    Zahvaljeno 71 puta na 43 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Attila M. Pogledaj Poruke
    Neki su lekcije iz istorije pisali na papiriće dok su išli u školu. Što i ne bi bio problem da su se barem potrudili da pre upotrebe pročitaju još jednom šta je na tim papirićima pisalo. Ali dobro.

Sve u svemu, još jedna tema u nizu za raspirivanje šovinizma na ovom forumu.
    Pošto sam se osetio prozvanim rekao bih sledeće:
    1. Poenta mog izbrisanog posta bila je da je novčana restitucija pogrešna bez obzira na nacionalnost oštećenih.
    2.Rekao sam da je pogrešno BEZUSLOVNO vraćanje imovine pripadnicima okupacionih snaga bez obzira na nacionalnost (iz čega proizilazi da je pod određenim uslovima ok)
    3.Istoriju veoma dobro poznajem a imam i prijatelje raznih nacionalnosti (čiji su preci bili pripadnici okupacionih snaga)
    4.Celo pitanje je "ekonomsko" a prebacivanje na teren politike i nacionalizma je u službi zamazivanja očiju od strane onih koji su se okoristiti ekonomski i koji bi da se okoriste politički

18. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Ivan.Stanojev na ovoj poruci:

Caplja (04-05-13)

Super Moderator North ARMY avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Poruka
    23,247
    Zahvalio se
    1,954
    Zahvaljeno 5,990 puta na 2,852 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Tu ima 2 problema 1 najmanja je stavka zemlja,a puno veci "zemljiste" po BG-u i sl,a drugo kod zemljista sto najmanje ima da se vrati nama seljacima koji smo odavde i radimo i zivimo ovde.
    Ali ce biti vracena,e sad kad god dosla dobro dosla.

Član mims avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Poruka
    5,686
    Zahvalio se
    1,924
    Zahvaljeno 1,834 puta na 709 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Problem je što mora da ti se vrati konkretna parcela koja je oduzeta. Kad je bilo vraćanje prošli put ostavljeni zadružni kompleksi u komadima a jedan deo je izdvojen i vraćen vlasnicima, tada nije važilo ovo pravilo pa se dobijalo manje ili više stihijski, negde su vraćene iste parcele a negde nisu. U ovom slučaju dobiće nazad samo oni koji budu imali jako puno sreće da nekažem još ponečega.

Super Moderator North ARMY avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Poruka
    23,247
    Zahvalio se
    1,954
    Zahvaljeno 5,990 puta na 2,852 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Na tu srecu i igram,ne treba zaliti na sreci da mi daju pravu zemlju,a ne neku ledinu koja je svake godine u vodi.

22. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku North ARMY na ovoj poruci:

ciobu (09-10-11)

Član ciobu avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    144
    Zahvalio se
    61
    Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    problem je sto neki nezele i nece dase vrati imovina onima kojima treba vratit dedovinu

Datum pristupanja
    Mar 2008
    Poruka
    8,315
    Zahvalio se
    2,186
    Downloads
    14
    Uploads
    1
    @marko22

Moji preci su ovde došli odavno, na vojnu granicu. Zemlju nisu stekli otimačinom i ubijanjem. Koliko bi onda trebalo da se obešteti moja porodica kojoj je svojevremeno oduzeta zemlja a i jedan član ubjen zbog tzv. obaveze. Pa na vlasti su još uvek isti ljudi i ne vidim šta je problem ako se država prinudi da vrati ono što je na silu oduzeto?

25. Sledeći 4 korisnici su se zahvalili branko na ovoj poruci:

bezec (14-10-11), ciobu (10-10-11), Dragan18 (10-10-11), gagi21215 (22-03-13)

Strana 1 od 21 12311 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.