Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

od jula niko ne komentarise cenu mleka :sta: jesu li to svi digli ruke od krava :sta:
 
Za ovih nekoliko meseci je sasvim korektan odnos, mozda zato sto mu treba mleka :sta:. Sta ce biti dalje videcemo. Placa po masnoci, pa mene sa 4.1 + 0.3% zbog kolicine izadje 22 dinara. Ako nista drugo ne jebava me vise ono imlekovo govno Panic sa nekim njegovim abnormalnim rezultatima.
 
ja sam nosio u panmlek,i u pocetku su placali dobro i vise od imleka pare na ruke svakih deset dana pa su posle poceli da otezu i smanjuju cenu dok nisu dosli na istu sa imlekom.vratio sam se u imlek,bar redovno placaju cena je 18,4din. a ovi iz panmleka mi jos duguju za avgust.
 
a pa panić je kod mene u mom mleku samo znači ni od koga ne otkupljujem našao vodu i to u velikim količinama
 
To su brate govna kakvih nigde nema! Naravno kad se zalis reci ce ti kako je to zbog ovog ili onog, sve je ok i sibnuti 30 % od cene... Smucili mi se, ne zelim vise ni i og imleka da cujem...
 
to je istina:somatske celije,mikro biologija,pa kao ima vode i cena uvek dole.kod imleka u obracunu nikad nisam imao iznad3,7m.masti a u panmleku 4.0-4.2po tome znam da kradu.ja sam godinam predavao imleku zbog toga sam i otisao u panmlek.ali sam se na zalost vratio samo zbog urednog placanja.
 
Pazi dva dobra ne idu nikad zajedno.Mislim i pare i redovnost, ali se ovde radi o tome da nemamo ni pare ni redovnost. Ako je kod imleka plus to sto placa redovno, sigurno da mu nije plus to sto placa 22 dinara.
Ja licno stvarno ne vidim skori izlaz iz ove situacije.
Pazi, SALFORD nije mlekara,on je samo investicioni fond koji je oformnjen da opere pare i da zaradi koliko god je moguce u medjuvremenu, pa da ode, briga njih o dugorocnoj saradnji sa paorima...
 
ivanm je napisao(la):
Pazi dva dobra ne idu nikad zajedno.Mislim i pare i redovnost, ali se ovde radi o tome da nemamo ni pare ni redovnost. Ako je kod imleka plus to sto placa redovno, sigurno da mu nije plus to sto placa 22 dinara.
Ja licno stvarno ne vidim skori izlaz iz ove situacije.
Pazi, SALFORD nije mlekara,on je samo investicioni fond koji je oformnjen da opere pare i da zaradi koliko god je moguce u medjuvremenu, pa da ode, briga njih o dugorocnoj saradnji sa paorima...
kolega bilo nekad kod mene 22din sad su mi snizili na 19 nevidim koji je fazon ,za salford sam čuo da je to mišković koji ima račun na kajmanskim ostrvima
 
Na kojem god forumu okacio objasnjenje o cemu se zapravo radi administratori bi ga skinuli u roku od pola sata. :nono:Cela stvar ide ovako -
Milan Beko, koji je bio Slobin ministar za trgovinu jedno vreme i direktor zastave i ko zna sta jos, zajedno sa jos mnogima , namakljao se para i za vreme sankcija te sve pare sakrio po Kipru i raznoraznim ostrvima za ofsor kompanije. Dve-tri takve nepostojece konpanije su napravile investicioni fond SALFORD na Gibraltaru, koji samo pripada Velikoj Britaniji, a zapravo ima samo povrsinu od ako se ne veram 12km kvadratnih.E, taj SALFORD, za koji niko nikad nije cuo, je kupio IMLEK i noj nekoliko mlekara (suboticku, novosadsku...),i time zaposeo monopolski polozaj. Nije tu kraj. SALFORD posluje u okviru kompanije koja se zove DANUBE FOOD GROUP, a koja u sbi ima izmedju ostalog BAMBI-BANAT i jos neke konditorske i preradjivacke firme. Dakle oni su sa jedne strane zaposeli preradjivacki sektor i mi samo mozemo da se pusimo od muke. :udri: :zli:
Kao sto rekoh oni nisu neko ko se bavi preradom mleka ili slicno , nego je SAFORD je oformnjen da opere pare i da zaradi koliko god je moguce u medjuvremenu, pa da ode, briga njih o dugorocnoj saradnji sa paorima...
 
poelbuster je napisao(la):
Naš Administrator ili spava ili je nedodiriv :nono:
Objasni sto je ovo trebalo obrisati.
Ovi bar odkupljuju mleko,ne kosto je Danon u Madjarskoj uradio.
Otkupio velike mlekare i zatvorio ih unistivsi govedarstvo.
Vidjeniji ljudi su predlozili naciji ignorisanje Danon proizvoda,Odgovor Danona je bio da od svakog prodatog artikla 1Ft ide za izgradnju obdanista i igralista koja se uz veliku pompu predaju deci.
Na ovaj nacin su unisteni i sitni koji su uspevali prezivljavati :udri: :udri: ::lose::
 
poelbuster-u
Ako neces admisnistratoru, objasni meni, koji sam to napisao, zasto ovo ne bi trebalo da se nalazi ovde?
- da li je neistina ono sto sam napisao?
- jesam li nekog ovde vredjao?
- da li sam, ne daj Boze, ovde pomenuo neku politicku stranku ?

Da bi neko nesto mogao da prokomentarise, neka se prvo informise. Za pocetak, dragi prijatelju poseti sajt ministarstva poljoprivrede Republike Srbije, pronadji dokument NACIONALNI PROGRAM pa ces tamo isto procitati, samo razumljivo bez pominjanja imena. Sve ostalo je isto.

I ivanhoe je upravu da je Danone napravio haos, ali samo za to sto mu je omogucen monopol, kao Salfordu kod nas. samo da te pitam poelbuster , kome ce Salford da proda svoje mlekare - tebi i meni ili opet danone-u? Opet nisam u pravu? :nono: :udri:
 
slažem se sa IVANM da je sve što je rekao u pravu znači ako se tako nastavi najebasmo ga ko mađari pa će onda krave kako je lala iz banata rekao videti samo u zoo vrtu
 
Nazad
Vrh