Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Dobra dezinfekcija vimena pre i posle muze odvajanje prvih mlazeva mleka uz mlekovod i to je to osim kad neka krava ima upalu vimena pa usere sve. Ali to se ne desava bas cesto. Inace posedujem 40 grla.
todor je napisao(la):
kako vi muzete kad kod nas niko u extra klasi a ima dosta sa automatskim izmuzištem,koliko oseduješ stoke
 
klase mleka su izmisljene za manipulaciju kod nas
mleko u ekstra klasi nije problem proizvesti ali je nekima problem platiti
100000 litara dnevno nek ustede po 0,5 dinara to je 500000 dinara pa puta 365 pa vi vidite
selaj nista ne oseti al neko oseti
 
ivanseljak je napisao(la):
klase mleka su izmisljene za manipulaciju kod nas
mleko u ekstra klasi nije problem proizvesti ali je nekima problem platiti
100000 litara dnevno nek ustede po 0,5 dinara to je 500000 dinara pa puta 365 pa vi vidite
selaj nista ne oseti al neko oseti

U potpunosti se slazem sa tobom prijatelju.
 
orljevacka je napisao(la):
ivanseljak je napisao(la):
klase mleka su izmisljene za manipulaciju kod nas
mleko u ekstra klasi nije problem proizvesti ali je nekima problem platiti
100000 litara dnevno nek ustede po 0,5 dinara to je 500000 dinara pa puta 365 pa vi vidite
selaj nista ne oseti al neko oseti
18250000 izđe za godinu dana :D
U potpunosti se slazem sa tobom prijatelju.
 
a sta vi imate od toga slaganja
udruzujte se bre
ko je predavao imleku mleko prosle godine a da cuva one papire od isplate

da vam uporedim nesto
 
Ivane majstore,
daj tu kalkulaciju-mahinaciju za cenu mleka koju si obecao.Bice od koristi svima.
Inace mlekare koje rade otkup ovcijeg i kozijeg mleka, placaju ga isto kao i kravlje, nema razlike u vrsti i procentu mlecne masti, pa vidi ,koja je tek tu zarada.A sta ce ljudi, zbog ekonomske krize pristaju na sve.Tako se unistava nase stocarstvo.
 
meni je isplaćena za septemar
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236759786[/time]_________________________________________________
ivanseljak je napisao(la):
a sta vi imate od toga slaganja
udruzujte se bre
ko je predavao imleku mleko prosle godine a da cuva one papire od isplate

da vam uporedim nesto
i šta kad se udružimo šta da radimo sa mlekom da ga prosipamo a kazna ja 100000din za one koji prosipaju nas najviše jebe to što je mleko kvarljiva roba i nemamo prostorije za čuvanje
 
vla je napisao(la):
Inace mlekare koje rade otkup ovcijeg i kozijeg mleka, placaju ga isto kao i kravlje, nema razlike u vrsti i procentu mlecne masti, pa vidi ,koja je tek tu zarada.A sta ce ljudi, zbog ekonomske krize pristaju na sve.Tako se unistava nase stocarstvo.

Nije svuda tako, farma koza iz moje okoline prodaje mleko u privatnu Inđijsku mlekaru po većoj ceni onego za kravlje, čak mu plaćaju i avansno jer je velika potražnja. Cenu stvarno ne znam ovog trenutka.
 
Indjijska mlekara placa kozije mleko po ceni od 35 din/l ili 0.37e.A posto su njeni sirevi i mlecni proizvodi i kolika je zarada , lako je obracunati.Sve je isto samo su u pitanju nijanse.
 
Jbg....moje kozije ide euro/litra i taman imam za svakodnevne kućne potrebe i da njima dokupim deteline :osmeh:
 
jbg mi odhranili par prasica sa kozijim mlekom krmaca crkla,a komsinica ima par koza i mledko niko nece pa nam davala to mleko za prasice
 
ajde da malo osvezimo temu. kako sada stoje stvari? kod mene sabacka "placa" 26 din, al kasne sa isplatom 3 meseca. ljudi, mlekarstvo (govedarstvo) se tretira kao velika igracka razmazenog derana koji vise ne zna sta bi mogao da s.ebe, pa ajde dajte mu i ovo.

stalno slusam o velikoj izvoznoj sansi nase zemlje - tovna goveda. a broj krava se stalno smanjuje. kod mene u selu ih nikad nije bilo manje. pa nece telad za tov da padne sa neba. jedino ako necemo i njih da uvezemo, mislim sto da ne, i ovako uvozimo mnogo toga sto mozemo da proizvedemo, pa sto ne bi i telad za tov.

jedan lik u mom kraju dao svu stoku na "tender". nekih 30 i neki komad, mozda i 40. on trazio 27000 evra, a neki pazarac mu nudio 23000. ne znam dal su se dogovorili. i ja razmisljam da tako visegeneracijski rad rasprckam, preci ce nekako i oprostiti (voleli me mnogo), a kako bi sam sebi oprostio one lepotice, ne znam ni sam.

`bes posao ako radis samo za pokrivanje troskova i jos malo za zivot. a gde je tu novi traktor, neka masina, jos neki `ektar zemlje? nema tu, ako ne ulazes ne ides napred, ako samo arcis i raubujes ono sto imas kad-tad ces ostati i bez toga.
 
20din me je izašla cena za prošli mesec od imleka inače dule slažem se u potpunosti sa tobom mi stočari možemo da sanjamo neki nov traktor a ne da ga kupimo jer ovo je sve zajebancija gde nas niko ništa ne pita
 
sto rece Nikola Kojo u filmu Tockovi - **greška decka u zdrav mozak. e mlekare i drzava su nikola kojo a mi smo decko :D
 
ali izgleda da će biti od sledeće godine prodaja krava jer imlek će tražiti da imaš hccp sistem
 
Los Banditos!!!
Ja pregovaram sa Panmlekom iz Panceva da predjem kod njih. Sada bih imao cenu od nekih 22-23 dinara i nema da me zajebavaju ko beogradski pederi(Imlek).
 
Nazad
Vrh