Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Dobijete samo 28din/l :sta: Nije ni cudo sto stocarstvo propada.

Jeste malo 7 din po mj, ali ima tu i stimulacija na kolicini, pa ako ima konkurent negde u blizini, pa zavisi od lokacije, pa ako da "podsticaji" opstina, pa plus premija od 7 din/l..
Za premiju je uslov 1000l mesecno ili preko 34l dnevno.. Pa kad se sve to obracuna, dodje se i preko 30, pa nekad i blizu 50 din sa sve premijom....
 
Sada dajem samo po 35l zbog premije a ostatak ide za sir,tako da sada litar mleka sa PDV,stimulacijom i premijom izidje 38,24 dinara po litru.Pre izbora obecavase kule i gradove a sta nam sada rade i ko sada zaradjuje na to nase mleko.
 
Tu oko 40din/l jos nekako, ali ona cena 4% masne jedince x 7din je bas mizerija...:
 
Prijatelj izlazi oko 40 dinara sve ukupno na količinu od 150+ litara mleka, kod mene u Pocerini. Predaje Šabačkoj mlekari a u ponudi mu je i Megle, gde bi dobijao nekoliko dinara manje po litri. Samo što je mlekara u dubiozi, pa on strepi da li će biti para svaki put.
Za sad je ok. Još je izračunao da mu se isplati jer za godinu dana koliko im predaje, na razlici u ceni mu ostane koliko ga ovi mogu zavrnuti za mesec dana.:osmeh:
Ali pretrpljeni strah niko od njih ne plaća....
 
Dobijete samo 28din/l :sta: Nije ni cudo sto stocarstvo propada.
Jeste malo 7 din po mj, ali ima tu i stimulacija na kolicini, pa ako ima konkurent negde u blizini, pa zavisi od lokacije, pa ako da "podsticaji" opstina, pa plus premija od 7 din/l..
Za premiju je uslov 1000l mesecno ili preko 34l dnevno.. Pa kad se sve to obracuna, dodje se i preko 30, pa nekad i blizu 50 din sa sve premijom....
Ja STVARNO imam SAMO 28 dinara po litru, bez ikakve premije ili podsticaja, osim za Genetsko unapređenje Stočarstva po umatičenom grlu...
Količina koju predajem dnevno za sada je mala,jer trenutno imam samo jedno grlo u laktaciji...
 
A mi od prvog kako smo se premestili u drugu mlekaru ni kinta do sad ,rekao isplata svakih 15 dana zavisi kako obracunava dal 15 radnih ili 15 vikenda videcemo, sve vise razmisljam o ak47 da malo pretrebim govnasine.
 
danas pricao sa matorim komsijom ima 10 krava i prodaje mleko po kucama...pitam ga ja pa kako ovo pa kako hranis...kaze ja ih drzim ko manekenke malko џгољаве...haaahaaa i u pravu je Starina
 
I kod nas kasnila isplata ovog meseca.Ranije je bilo do petog u mesecu,pa onda oduzili do petnaestog.A ovog,pred Uskrs,kao da nisu hteli da uplate,pa bi onda zaredjali neradni dani...Na telefone se ne javljaju,samo neka boranija odgovara,koja se nista ne pita.Ceo dan smo zivkali,neki i pretili,psovali,predlagali da se skupimo i odemo na vrata...I onda nam uplatiliu petak oko 4 sata kada ni banke ne rade.Mnogo proizvodjaca nema karticu za bankomat,pa je opet ostalo uskraceno za pare ceo Uskrs.A zna se kakve troskove ima jedno cestito seosko domacinstvo u ovim danima.Mlecno govedarstvo ne da je dotaklo dno dna,vec je nestalo u mulju visedecenijske nebrige,a rekao bih i sistematskog unistavanja seljaka i svega onog sto olicava srpsku tradiciju i kulturu.
 
Osnovna cena kod nas je 7din po masnoj jedinici ,za kolicinu do 40lit stimulacija mlekare je 1din ,preko 40lit 3din ,a preko 60lit 6din.
Znaci u najboljem slucaju cena je 34din bez premije ,mlekara Milovanovic -Pocerski Pricinovic.
 
Evo po komsiluku sto znam da daju milovanovicu njemu predaju jer svakog ponedeljka pare dobijaju tako da im dodje imaju da osnovne potrebe ,redovan je uplacanju zbog toga sto imaju 20-30 l njima to znaci redovno primanja i ako cena nije odgovarajuca ,dosta znaci sigurnost u isplati ,tako i ja sam siguran imlek svakog 21 u mesecu uplata leze.
 
Meni ovog meseca skinuli sa 35 na 32 dinara.A da zlo bude vece,poceli su sa pricom da ne znaju sta ce sa mlekom.Preporucili ovom otkupljivacu ako moze i da ne otkupljuje naredna dva meseca,dok srede zalihe.Prosto nam prave pricu kako smo srecni sto nam ga uopste otkupljuju!?Ja verujem u price kako imaju ogromne cifre nenaplacene od duznika,ali ako treba da povucemo najvise mi u tom lancu,onda ne znam sta da kazem.Problem mi je i sto nemam valjanog kupca u blizini,pa da menjam otkupljivaca.Jednostavno,kada razmislim,pitam se sta ja u stvari radim?Totalno sam se okrenuo ovoj proizvodnji,zrtvujemo celu porodicu,ulozeno je mnogo za nase mogucnosti a sve nam stoji na vrlo klimavim nogama.Muku stocara moze da razume samo stocar i niko drugi.Sve je kompleksno i slozeno u celokupnoj poljoprivrednoj proizvodnji,ali mlecno govedarstvo je vrh cele te proizvodnje,a tretira se kao samo dno.Ako se nastave ovakvi "stimulativni" potezi od strane svih relevantnih u ovom poslu,moracu se najozbiljnije preispitati sta mi je ciniti za nadalje.A inace,ovo ne bi mogao da radim da ne volim stoku i zivotinje uopste,jer pod ovakvim okolnostima,ova proizvodnja ima ozbiljne mazohisticke obrise.
 
bojcetic to je najlakse prodati ih svercerima ili klanici a sta onda ? Sta dalje ,gde i kako? Lako bi ja da imam 22 godine ,ali ovako ipak su meni sigurnije moje krave nego bilo koji privatni preduzetnik to jest gazda kod kojeg bi radio od jutra do sutra i opet bi te i on zajebavo za tvoje zaradjene pare, prodas junicu za 600-700e pare potrosis za dva dana , a od teleta do krave treba 25 meseci mukotrpmog rada. Kupovao bi ovaj napaceni narod mleko ali nema odakle, ovaj Vucic je obecavao kule i gradove a sad ga nigde nema sto se sad ne pojavi med narod da ih pita dali bolje zive?
 
Dolazi politicar kuci i kaze zeni "Gotovo je,pobedio sam,izabrali su me" a ona ce njemu "Lazes?" Na sta ce on:"Ne,vise nema potrebe" Tako i Vucic isto. Izvinite za :off_topic: Meni izlazi cena u imleku bez premije 37,25 poslednji obracun,isplata svakog 20-og u mesecu. Borba je teska,ali ipak laksa nego s privatnikom i njegovim ucenjivanjem.
 
Komso posto mi se cini da dajemo u istoj mlekari interesuje me koliko predajes dnevno ili mesecno mleko jer ja imam bolju cenu i nista mi nisu skidalproslog meseca.(za IVANAILICA)
 
Nazad
Vrh