Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Jel nekome Imlek "korigovao" cenu? :osmeh:
Od kako je izgoreo, cena krenula gore, septembar 35 din, ko koga u ovoj guzvi guzi, nemam pojma....
Mada nam je i hvalitet mleka trenutno vrhunski gledajuci po nihovim parametrima na obracunu....

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Kvalitet je vrhunski jer im sad radi eksterna laboratorija analize. Kod nas je mlecna masta sa 3.6% skocila na 4.3%, proteini sa 2.9% na 3.4% samo zahvaljujuci eksternoj laboratoriji. Sta reci?!

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Kvalitet je vrhunski jer im sad radi eksterna laboratorija analize. Kod nas je mlecna masta sa 3.6% skocila na 4.3%, proteini sa 2.9% na 3.4% samo zahvaljujuci eksternoj laboratoriji. Sta reci?!

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Sad možemo da otkrijemo eventualne greške u ishrani. Povećan nivo proteina u mleku može ukazivati na višak proteina u obroku itd. Svako zlo za dobro :ppozdrav:
 
Slazem se, samo sto u prethodnoj varijanti nista nismo mogli zakljuciti na osnovu ovih analiza, sto je najgore nije bio ni adekvatno placen mas proizvod. Al dobro zemlja Srbija, vec vidjeno mnogo puta.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Nama kod PK Zlatibor analizu radi laboratorija iz Novog Sada, koliko vam Imlek maks. priznaje u naplati?
Maksimalne vrednosti koje meni ulaze u obracun su: m.m. 4.2 Proteini 3.5 SMBM 9

Cena po litru je mm*2.35 plus protein*4.35
Za preko 50l dnevno po litru stimulacija je 4din/l a preko 100l 6din/l.
 
Slazem se, samo sto u prethodnoj varijanti nista nismo mogli zakljuciti na osnovu ovih analiza, sto je najgore nije bio ni adekvatno placen mas proizvod. Al dobro zemlja Srbija, vec vidjeno mnogo puta.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
Svi čuvajte obračunske listiće, može zatrebati uskoro. Sramota šta se radi. Sad može dobro da se iskoristi ova situacija. Iz pravih, validnih analiza, može jako puno toga se vidi i da se koriguje, kako u ishrani, tako i u samom menadžmentu stada.
 
Svi čuvajte obračunske listiće, može zatrebati uskoro. Sramota šta se radi. Sad može dobro da se iskoristi ova situacija. Iz pravih, validnih analiza, može jako puno toga se vidi i da se koriguje, kako u ishrani, tako i u samom menadžmentu stada.
Recimo ja dok sam imao otkupno mesto kod mene ili ti dok je bila referent s kojom sam se dogovorio za predaju mleka bio sve uredu što se tiče analiza ,jer ona mi je čim nije bilo tako kako treba mi je odmah javila šta da menjam da bi sve bilo uredu. A posle bolje da ne pričam. Koga zanima neka mi pise privatno.

Tapatalkkal küldve az én TA-1033 eszközömről
 
Od danas mleko produkt-Zrenjanin povećao cenu mleka sa 27 na 25.Bravo Vučiću-nastavi da uvoziš mleko-mislim da si se ovoga puta malo preračunao jer je čaša prelila.Nemoj očekivati ništa dobro.Udario si na sve grane poljoprivrede.Deca će nam jesti i piti mleko uveženo i koje nije videlo kravu.Samo napredno-računaj u ovoj turi najmanje 20% krava manje a ovamo mašeš sa izvozom junetine.Samo mi nije jasno od čega će se praviti junetina.Mi u Srbiji smo takva govna da boljeg vladara ni ne zaslužujemo.zabili smo glave ko nojevi.Trebo nas je još Hitler sve pobiti pa bi sada bar bili mirni....
 
Kod nas je mlijeko 57 pfeninga, 34,2 dinara, plus premija ako je E kvalitet 25 pf, 15 dinara Kolicina treba da je preko 300 litara na mjesecnom nivou, za premiju, za osnovnu cijenu kolicina nije bitna..
 
Zato Badovincani razmisljaju da pocnu voziti mleko u Bijeljinu.
To je skoro 50 din za litru ,a kod nas sa tom litrazom cena je 25.2din bez prava na premiju.
 
Kao da to neko ne radi već . Mora naći nekoga iz RS da predaje na njegovo ime što je totalno ilegalno . Pričao mi čovjek šta su radili u NJemačkoj dugo vremena , kupovali mlijeko u nekim radnjama , veliko pakovanje , sipali u cisterne i predavali ponovo ?
 
Nazad
Vrh