Adresar na PoljoInfo

  • Začetnik teme maxi-rs
  • Datum pokretanja
M

maxi-rs

Guest
Naime misio sam da bi bilo dobro da imamo adresar svih korisnih dobavljaca, radnji, prodavaca i svih onih koji su nam potrebni da bi funkcionisali.

Verujem da se moze krenuti sa besplatnim adresarom a naravno ukoliko se zeli biti bolje izreklamiran onda se dobije banner ili .... verujem da ce urednistvo to bolje organizovati.

? ? ?
 
Neće ga valjati ovako, barem po meni. Na kraju će sve biti nabacano pa će ratari morati da čitaju milion adresa od povrtara i voćara dok bi naišli na ono što njih interesuje, isto tako voćari bi morali da šaltaju kroz adrese vezane za ratarstvo, kunićarstvo i šta sve ne, itd., itd.
Ako bi pravili ovakav adresar, onda bi valjalo napraviti posebnu glavnu temu i u njoj otvoriti podteme za svaku granu pojedinačno te da svako unosi informacije za tu određenu granu poljoprivrede.
 
Adresar kompanija vezanih za distribuciju, uvoz, izvoz itd itd

Zemun Polje bla bla bla

Hladnjaca Ivanjica blabla bla

IME FIRME uvoznik najkvalitetnijih organskih djubriva bla bla bla




Zasto mora da se sve cita ako te to ne zanima ?
Poput zutih strana.
Moze biti korisno za clanove a moze da donese i neki dinar za odrzavanje foruma.
Pa se napravi ponuda sa strane PoljoInfo
Direktan link na web prezentaciju + logo

ko ne zeli da plati dobije samo suv text, pa ti guglaj i trazi da li imaju web prezentaciju + sa logoom adresa izgleda mnogo ozbiljnije


siguran sam da moze nesto da se osmisli i bude u korist svih strana.
 
Zato što ja razmišljam kao (budući) inženjer i iskreno da kažem, ne volim kada su stvari tako raskupusane. Ako se nekad bude pravilo ovako nešto na forumu, po meni je bolje da se sve odmah u startu kategorizuje radi lakše preglednosti u budućnosti.
 
Interesuje me kada ukucas "adresar zemun polje" u sadasnji pretrazivac na poljoinfo ... sta tebi izbacuje posto meni izbacuje ovu temu.
Isto tako ako ukucam "adresar hladnjaca ivanjica"

Kako kod tebe to funkcionise ?

Mada uopste nije ni bitno, dao sam samo predlog a ne celu ideju.
 
Otvoren je adresar firmi vezanih za poljoprivredu.
Jos je u ranoj fazi. Vremenom cemo ga integrisati sa forumom.
Nalazi se na adresi poljolink.com
Ideje i predlozi uvek su dobrodosli :)
 
Adresar ne bi trebao da bude forum i da ima toliko podgrupa jer ce se onda jedna firma koja prodaje hemijske preparate naci u Vocarstvo i Povrtarstvo i Hemija i i i .....
Pazite na redosled kategorija ... sada vam ide zastita bilja pa posle deset linkova hemija a izmedju su traktori i ......
Mozzda bi trebalo da razmisljate u pravcu delatnosti firmi, hemija je hemija za voce, povrce, cvece .... mada ko ce da vam se reklamira u "Hemija" a u poljoprivredne apoteke hoce.
Razmisljajte o proizvodjacima semena .... stocne hrane ...

2mqu4h4.jpg
 
Te grupe su za ljude koji surfuju na Internetu, za one koji traže konkretne informacije je postavljena kvalitetna pretraga koja ima kvalitetan index i precizno će izbaciti firme koje nude konkretne stvari. Ovo je sve još rana beta projekat, biće tu još doterivanja.
 
>>> SEO <<< malo drugacije funkcionise nego li grupe i podgrupe na jednom sajtu.
Sto se tice pretrage nju veoma malo koriste, mada hvala bogu da je ima jer je bar meni od pomoci.

Sve sto zelim da kazem jeste oko kategorizacije grupa.

Ne mogu ni da zamisli Da udjem u Maxi a ono okacene table Hemija za kuhinju - Hemija za kupatila - Hemija za automobile ...
Upravo zato sam zeleo da vam dam primer da ga razmotrite sa padajucim menije gde moze da se klikne na hemiju pa da se blize odabere sta se trazi ...

U svakom slucaju od mene imate sve pohvale ! Verujem da niste mogli ranije ali i sada nije kasno !

- - - - - - - - - -

15qbtop.jpg


Ovde cak nema nikakvo objasnjenje pod OPSIRNIJE
29wokco.jpg


ra6re8.jpg



Ponovo se poljavljuje losa kategorizacija umesto jednostavno
" Delovi i servisi za poljoprivredne masine" pravi se bespotrebna kategorizacija
"Polovni delovi za mehanizaciju"
"Servisi za mehanizaciju"

a posto imaju polovni delovi sada verovatno treba da ubacite jos jednu kategoriju a to su
"Novi delovi za mehanizaciju" ?
i5oc9c.jpg


Ne postoji kategorizacija ako se izabere za upis kao neka kompanija, mala firma ili kao drugo pravno lice
da PIB bude obavezan podatak za unos .....
mozda bi trebalo razdvojiti korisnike ko ima i mora da upise PIB a ko nema i ne treba
U slucaju da to ne uradite vasa ideja da se proverava PIB da li je firma aktivna ili nije, duguje li ili ne pada u vodu i PIB opcija postaje beskorisna
314b293.jpg


Mozda bi trebalo napraviti kontakt osoba 1, kontakt osoba 2 sa padajucim menijem gde onaj iz Zemun Polja ili iz Galenike moze da selektuje Menandzera Prodaje kao osobu 2 a Direktora kao osobu 2
Sa tim naravno i odgovarajuci br telefona ...
i4js0g.jpg


- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Pocinje konfuzija a verujem da nemate ni 50 registrovanih subjekata .....

U trazenoj reci SEME ja nalazim 1 potencijalnog subjekta i 1 koji nema veze sa semenom.
Poljoprivredna apoteka je registrovana pod "poljoprivredna apoteka - hemija - poljoprivredni alati" sto znaci da posedovanje 3 para rukavica i dve lopate vec ispunjava uslov za kategoriju ?

Firma Sistem Line
SYSTEM Line je osnovan 01.10.1997. godine u Subotici. Osnivač firme je Rozalija Sabo. Cilj osnivanja je upoznavanje tržišta sa novim trendom proizvodnje mleka i mesa bez antibiotika

Pogledajte opis firme a oni su registrovani kao "Hemija - Lov i Ribolov - Mehanizacija"
Kakve veze ova firma ima sa "Hemija - Lov i Ribolov" ? :D a jos manje sa trazenom recju SEME .......


72d0z9.jpg
 
Nazad
Vrh