Mehanizacija za održavanje zatravljenih površina u voćnjaku

Šta tačno sve radi tarup? Koja je razlika u odnosu na kosačicu?

Kod nas je zovu i sisalica da bi pravili razliku od kosacice. Znaci pokosi travu i isitni je sitno tako da ne smeta a i lakse satruli i vrati organske materije zemlji.
Malcer ili mulcer je nesto drugo. On ima cekice i sposobnost da izlomi grane od orezivanja sto je jako korisno ali zato i kosta mnogo vise.
 
Gledao ja na sajmu,firma iz češke ali roba iz Kine.Lepe na oko ,cena povoljna ali kvalitet upitan.
Meni se lično sviđaju ,ne verujem da su i ovi iz malih radionica kvalitetniji.
 
Meni ovo nije loše, barem na oko, ali kao što kolega reče ne verujem da domaće radionice rade kvalitetnije. Ova cena nije visoka za fabričku stvar. Da li je ova "H" varijanta nešto posebno ojačana, pošto vidim da je teža, naravno i nešto skuplja. Vidim da imaju i Mulčere, isto neka niska cena. Bilo bi dobro ako ima nekog ko živi blizu da ih malo pogleda.
 
I ja sam na netu gledao mulčere, baš povoljna cena ali nikako da nadjem neko iskustvo iz prve ruke...
 
U tome je problem,ja sam ih sat vremena obilazio na sajmu,onaj čeh bio iskren iz prve mi rekao da su iz kine dok se ovi naši nećkali da kažu. I ja kada bi mogao da je vidim u radu kupio bih je sigurno.Imao sam Gramipovu frezu i nije ništa bolje urađena od ovih.Problem što ne možemo znati kvalitet materijala dok se ne proba.
 
Imeni na oko ovako sa slike izgleda lepo uradjeno sve lepo upakovano ali u nikako da naidjem na neko iskustvo iz upotrebe, hvala na misljenju kolege :ppozdrav:
 
da li tarupom moze da se kosi trava isto kao roto-kosom? ili ima neke razlike? razlika u ceni nisu velike pa mozda vredi doplatiti za tarup kojim i grane mozes samleti???
 
i jedan i drugi imaju prednosti i mana ,ako trazite savrsnstvo onda trebaju oba. Što naš narod kaze okreni ,obrni **greška uvek pozadi
 
Pozdrav ekipa.

Potreban mi je priključak za košenje trave izmedju stabala jabuke(80cm razmak) . Što preporučujete za tu namjenu? Trenutno za održavanje koristim bočnu frezu pipalicu, ali bi vise volio kosit taj dio pojasa.

Interesantni su mi tarupi calderoni sa diskom, ima li tko sa njima iskustva, varijanta el ventila?
 
Da li je neko stavljao lanac umesto noza na kosilicama za travu ?? Ovako nesto >>

c5e68a66c0ab5361a8f9538ee9979f5d.jpg


Izlomio sam noz o neki panj, pa bih probao sa lancem , dva lanca od po 75cm , sta mislite hoce moci to da radi posao ?
 
Nazad
Vrh