Bremenitost i jagnjenje ovaca

znaci slucaj sledeci, ovca pokaze ponasanjem da se jagnji, odvojimo je, posle nekog vremena otvorena jedan prst, prodje nekoliko sati ona lezi muci se ne otvara se i nema napona, posle 5 sati izvadili mrtvo. zasto se desava nedostatak napona i ne otvaranje grlica.
 
verovatno je "puknula" prilikom proslog jagnjenja i ne bas najbolje zarasla. u takvim slucajevima je treba postepeno "otvarati", prst, pa dva, pa tri dok na kraju ne udje cela ruka i izvuce se plod, tesko da ce ga u takvim slucajevima plotkinja sama istisnuti, umori se. samo oprezno je treba siriti da ne bi puknula, ako pukne lako je moguce da ce iskrvariti. nadam se da sam pomogao
 
POMOC POMOC POMOC !HITNO HITNO HITNO!!!!Kolege hitno mi je potrebna vasa pomoc!Juce mi se ojagnjila ovca al jagnje nikako da ustane ni da se osloni na noge !Koprca se,dojim ga vec dva dana stalno, jede normalno al nikako na noge!Sta da radim i koji je problem u pitanju!!!!
 
Pozdrav kolege. Imam jednu ovcu koja treba da se jagnji ali ja ocigledno ne znam kad jer sam je odvojio pre mesec dana kad je pocela da naliva vime ali jos nista. Vime joj je sad nabreknuto fest pipao ja ima mleka ali nesto me buni. Ta ovca koja treba da se jagnji vec dvadesetak dana primecujem da joj je pomalo rep krvav pa ja sad ne znam koliko je to normalno :sta: evo i jutros je gledam krvava pozadi onako ovlaz po repu i zadnjim nogama a vime nabreklo fest.
Da napomenem i to da joj je ovo prvo jagnjenje
 
Da kolega ali taj proces pomalo krvi je vec duze od 20 dana. Ja postujem tvoje misljenje i sigurno si iskusniji od mene, ali zar ne mislis da ako je tako kao sto kazes, ona bi vec dobila sepsu i uginula to je 20 dana :sta: ovca lepo jede pije vodu, vrsi i veliku i malu nuzdu sve normalno :sta:
 
POMOC POMOC POMOC !HITNO HITNO HITNO!!!!Kolege hitno mi je potrebna vasa pomoc!Juce mi se ojagnjila ovca al jagnje nikako da ustane ni da se osloni na noge !Koprca se,dojim ga vec dva dana stalno, jede normalno al nikako na noge!Sta da radim i koji je problem u pitanju!!!!

Nema tu spasa,mozes samo da gledas kako se muci. . .nece dugo,ako je ono sto sam ja vidjao. . .
 
Jedna ovca se sinoć ojagnjila, dvoje jagnjadi. Jedno prihvatila drugo se provuklo kroz boks do ovna...i kada se vratilo odbija ga, udara ga i ne da mu dojiti. Uspio sam je malo držati da jagnje podoji nekih 5 minuta ne znam šta da radim dalje....
 
moraćeš desetak dana na taj način da hraniš jagnje i biće sve ok...imao sam i ja takav slučaj nekoliko puta.....pridržiš ovcu dok jagnje sasne...a ako se vrti daš joj koju iza uha i postepeno će se smiriti i prihvatiti jagnje...
 
ma znaju one kad jagnje zaluta kod drugih ovaca i poprimi tuđe mirise da ga odbacuju ali može se njoj i "objasniti"....
 
Moze li mi neko pomoci,ovca mi se ojagnjila prije 2 dana bliznad,musko i zensko,zensko se normalno ponasalo jutros znaci stalno su pod ovcom sisali i sve normalno,kad danas to manje jagnje lezi jedva da je zivo nema snage ni da sisa sta mislite sta bi moglo biti tako odjednom a stalno je dosad skakutalo i bilo dobro,i sta ce biti s njega
 
Moze li mi neko pomoci,ovca mi se ojagnjila prije 2 dana bliznad,musko i zensko,zensko se normalno ponasalo jutros znaci stalno su pod ovcom sisali i sve normalno,kad danas to manje jagnje lezi jedva da je zivo nema snage ni da sisa sta mislite sta bi moglo biti tako odjednom a stalno je dosad skakutalo i bilo dobro,i sta ce biti s njega

Ima li ovca dovoljno mleka? Ako nema moguće je da veće jagnje posisa sve i da manji gladuje.
 
Nazad
Vrh