Bremenitost i jagnjenje ovaca

Odgovor

Čekaš da se ojagnji pa onda zovneš prijatelje na čast da se popije nešto a nije preporučljivo piti gladan. Šalim se malo. Dobro si uradio što si je odvojio ako su joj sise pune mleka plod crven i natekao a bobovi upali kao da je gladna jagnjenje je blizu. Obilazi noću, kad se ojagnji zadoj jagnje i biće dobro.
 
popice se sigurno ! a i pojesti ! samo da sve bude kako treba :ppozdrav: ja sam mislio da ona ni nije sjagnjena nego samo debela vime joj nisam ni proveravao kao ostalima .. najgore mi je sto ja ne zivim tu gde drzim tu stoku pa ne mogu da je obilazim cesto a i iznenadila me je sad sa tim vimenom nisam ni svetlo stigao da joj namestim ,samo da se ne ojagnji veceras sutra da stignem da namestim svetlo .. primetio sam da se zgrcila malo onako izbacuje kicmu na gore .. videcu sutra sta ce biti hvala na odgovorima ! po0zdrav :ppozdrav:
 
ako i kod mene prodje i kao kod tebe ,odma cu zvati veterinara da obavi svoj posao .. taman da stavi i tu gumicu ove moje ovce imaju dugacke repove to mi se ne svidja ... ::lose::
 
čitala sam danas ove razmene mišljenja, saznala sam puno toga novog. Ne želim da pametujem čim sam se pojavila ali negde sam našla razgovor o jagnjadima koje ovca neće da prihvati. Po savetu veterinara jedno jagnje od trojki, koje je ovca odbila namazala sam rakijom, evo i sad sisa i majku i ovcu čije je jagnje dan pre ojagnjeno mrtvo, obe su ga prihvatile čim im je prišlo. Zanima me kakva su vaša iskustva sa planskim jagnjenjem?
 
čačanka je napisao(la):
..........................da pametujem čim sam se pojavila ali negde sam našla razgovor o jagnjadima koje ovca neće da prihvati. Po savetu veterinara ......................namazala sam rakijom, evo i sad sisa i majku i ovcu .......................Zanima me kakva su vaša iskustva sa planskim jagnjenjem?

Dobrodošla na Forum, malo je dama a posebno medju ovčarima :cvetic:. Inače, ovde se ne smatra "pametovanjem" iznošenje mišljenja, dobrog savete ili ideje i pametnog pitanja (osim ako nije baš prava budalaština, a desi se i to ponekada)!
Čini mi se da ovoj savet sa "promenom mirisa" novoojagnjenih jagnjića u cilju poturanja pod drugu ovcu nije do sada niko napisao, bar ja nisam video. A očigledno da uspeva, a da ne govorimo o mučenju sa cuclom i flašicom.

:ppozdrav:
 
dobar dan, danas u 10 sati jedna ovca će imati carski rez. Prošle godine smo radili jedan, naravno na najboljoj ovci, još se nije oporavila kako treba, imate li neki savet za negu posle ovoga. Najviše me plaši što je hladno
 
i ovca i jagnje su dobro, izgleda je malo nedoneseno ali bi trebalo da preživi, ima li korisnih saveta
 
čačanka je napisao(la):
i ovca i jagnje su dobro, izgleda je malo nedoneseno ali bi trebalo da preživi, ima li korisnih saveta
Ja imam nažalot loše iskustvo.Naravno najbolja ovca, trebala ojagnjit trojke, pa joj prerano otišla plodna voda.
Nakon carskog reza janjad uginula, a ovca ostala jalova.Nakon klanja zaključio sam da je dio maternice malo srastao sa okolnim tkivom, pa je položaj maternice bio neprirodan.
Nisam optimista.
 
Jedna ,koja je nešto manja od ovaca, danas se ojagnjila i rodila dvojke, za sada ima mleka i obadvoje sisaju, medjutim mišljenja sam da će im vrlo brzo trebati prihrana u obliko zamene za mleko, pa me interesuje, da li će jagnjad prestati da sisaju majku ako im budem nekoliko puta dnevno davao i ovu zamenu. Što se tiče selena ja sam mojim jagnjićima dao po 3 kubika na preporuku veterinara.
 
strile je napisao(la):
čačanka je napisao(la):
i ovca i jagnje su dobro, izgleda je malo nedoneseno ali bi trebalo da preživi, ima li korisnih saveta
Ja imam nažalot loše iskustvo.Naravno najbolja ovca, trebala ojagnjit trojke, pa joj prerano otišla plodna voda.
Nakon carskog reza janjad uginula, a ovca ostala jalova.Nakon klanja zaključio sam da je dio maternice malo srastao sa okolnim tkivom, pa je položaj maternice bio neprirodan.
Nisam optimista.
i ovoj mojoj je opna srasla za burag, a materica se pomerila skroz desno i savila, ni veterinaru nije bilo jasno kako je uopšte ostala sjagnjena ali sad je dobro, ona je počela da jede a jagnje je super, samo ona više nije za čuvanje
Post je spojen: [time]среда, 23. фебруар 2011. 13:41:22 CST[/time]
_________________________________________________
Gačević je napisao(la):
Jedna ,koja je nešto manja od ovaca, danas se ojagnjila i rodila dvojke, za sada ima mleka i obadvoje sisaju, medjutim mišljenja sam da će im vrlo brzo trebati prihrana u obliko zamenee za mleko, pa me interesuje, da li će jagnjad prestati da sisaju majku ako im budem nekoliko puta dnevno davao i ovu zamenu. Što se tiče selena ja sam mojim jagnjićima dao po 3 kubika na preporuku veterinara.
ako ih ovca prihvata oni sigurno neće prestati da sisaju, ja sam imala nekoliko takvih slučajeva, ma da za dvojke ne bi trebalo da fali mleka
 
A sta je bio uzrok pravljenja carskog reza na ovci ?
Kako moze prirast maternica ?
Pozdrav.
 
dviska treba da se ojagnji, nalila je vime odvojio sam je pre 4 5 dana ali vec 3 dan sve manje jede i sve vise lezi, ne ustaje dok je ne nateram.. jel to ukazuje na neki problem ili je to normalno? pozdrav
 
Ja imam jednu dvisku i jednu ovcu koja se jednom jagnjila,ovan je bio sa njima od oktobra do 6 januara,debele su imaju stomake,ova ovca nesto kao vime joj malo vece ili mi se cini,nemam bas puno iskustva tek pocinjem,al me interesuje kako bih mogao da znam dali su sjagnjene i dokle otprilike da sacekam da dovedem ovna opet,sve u svemu savet nebi bio na odmet?Srdacan pozdrav
 
mozda su se parile krajem Oktobra, pocetkom novembra, prati vimena dviska ce poceti da zacinje lepo sa 20-30 dana, ova starija sa nesto manje, jos nesto da ti kazem, ako mislis da drzis ovce moras imati ovna, sa tim se pomiri pa makar drzao i jednu ali ovna moras imati to mi je X ljudi reklo a i sam sam se uverio. pozdrav :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh