Valpadana

Od čega je dif na prikolici, postoji li mogućnost da prevrneš dif?
 
IMT(agria) prenos je dimenzionisan za snage do 8-10 konja.
Tvoj motor LDA-510 ce ga sigurno kidati i tu nema pomoci. Isto se desavalo i kod IMT-509..
Vidjao sam takav ali jaci sistem od starog Bucher-a i on bi mozda izdrzao snagu tvoje masine.
Sto se tice prikolice mozes prevrnuti dif ali znaj da mu je tako manja jacina kon/tanjirastog para.
 
dobro, hvala momci, okrenućemo,

što se tiče kose, pokosio sam 5-6 duluma i prilično sam zadovoljan, išlo je pristojno - prva, mali gas, odlično

ja sam uprskao kada sam probao sa drugom brzinom
sad sam to opet namjestio, jednostavno ću kositi tako dok se nešto ne desi pa ćemo onda dalje

mirosti, da se onda traži taj pogon od imt 509 i proba sa njim, mislim, onako laički pitam
 
Kod IMT ti je ista jacina za sve prenose,samo je razlicita veza za pojedine tipove.
Prenos za 509 je jedino sam po sebi najtezi pa bi ti mozda bio prikladan da otezas prednji deo.
Stim sto ja na tu masinu nebih ni kacio kosu vec bi je koristio samo za prikolicu i frezu.
Kosenje: IMT 407, muta, BCS(razne). Sada su jeftine a maksimalno prilagodjene za kosenje, i sto je najvaznije ne umaraju.
 
Pozzz... zna li mi neko reci dali je Gorstak uspio rijesiti prenos na svojoj Valpadani.hvala
 
Evo gotovog sinhronizatora za 509.
Proracunat je za gume na mtk 4.5-14 i prikolica 6.00-16.
Nije zavrsno sklopljen(treba da pocinkujem sve spoljne delove), ali cisto da se vidi resenje.







Prikacen na kuciste:





I naravno projekat(potroseno nekoliko desetina vecernjih sati..)

 
Poslednja izmena:
Mirosti koliko bi kostalo da se napravi tako nesto

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Kosta dosta.
Imam zaduzene neke radionice(kojima povremeno projektujem neke stvari), koje su mi radile pojedine elemente.
U principu je dosta ojacano, najmanje dvostruko jace od potrebnog za prikolicu, ali mi je plan napraviti i neke druge stvari na ovu masinu(mini vitlo, vadilica krompira-vibraciona, rotacioni plug, itd..)

Prikolicu koju pravim, ce biti najslicnija prikolici kolege Abarta(sto niza), prilagodjena za kabaste stvari.. Slika je njegova.



- - - - - - - - - -

Uradio sam ukupno 6 kombinacija prenosa sa dva pogonska i tri gonjena zupcanika u reduktoru, tako da su pokriveni svi moguci slucajevi tockova na mtk i prikolici, kao i oba tipa prikolicnog diferencijala(41/10 i 43/11).
Ovo su ostali zupcanici(ugradjuju se u slucaju potrebe):



Sada prelazim na uredjenje mehanickog kocenja na zadnjoj osovini(Ladin diferencijal).
Inace fabricki sinhronizator brzine, pokriva samo diferencijal 41/10 koji je u zadnje vreme jako slabo dostupan, pa samogradnja prikolice u tom slucaju ne dolazi u obzir(osim ako bi isao samo prednji ili zadnji pogon).
 
где то радиш, имам гомилу полуосовина треба само да се доведу на меру (смањи пречник за пар милиметара) и урежу жлебови(нутови), умојој околини немам никог ко то ради?
 
Pozzz... zna li mi neko reci dali je Gorstak uspio rijesiti prenos na svojoj Valpadani.hvala

bio sam malčice odsutan, sorryyy,

nema bolan problema koji ja ne mogu zakomplikovati još više, ipak, neka rješenja sam skuckao uz pomoć i savjete pravih stručnjaka

uglavnom, ubacio sam ladin mjenjač na prikolicu i okrenuo diferencijal, premostio kardanom volana od pasata na Valpadanu, drži ne daj, zadovoljan sam tom šeprtljom, sad više i ne mislim da nešto radim, samo se šunjam iza traktora i pretičem, doduše moram pod hitno da svežem šešir, nema šanse da ostane na glavi kad ga lola u četrvtu sprži...

ako zažmirimo na dva tri leta avionom, malo žešće nesuglasice sa ženom, nije ni bilo preskupo

ladin mjenjač 60 eura
jedan jaran koji mi je dobro pomogao i još dvojica - trojica koji su takođe dobro pomogli oko jabukovače i meze, cigara, svi motaju duhan jer su cigare preskupe - osim ako su moje

sve u svemu imalo bi se svašta kazati oko prikolice i kose i Valpadane i, al neću, danas sam pristojan

da napomenem da sam, usput, napravio plug za vađenje krompira, plug za oranje obrtač (odsjekao stari volovski lemeš i prilagodio), napravio vadilicu za krompir - nije dovršeno, pa ako trebaju mjere i slično nekome za te igračke...

Sretna Vam Nova Godina!
 
Poslednja izmena:
Mirosti ovo je bolje odrađeno neg fabrički pa i ovo da možeš birat odnos odlično.
Gorstak stavi koje slike jer uvek je zanimljivo videt dorade i prerade na tim strojevima.
 
Pozdrav,

da li znate gde bih mogla da nađem rezervne delove za Valpadanu, treba mi kompletna kosa?

Hvala :ppozdrav:
 
i ja imam vmc 14 Valpadanu,mogu samo reci hvale za tu masinu,iako je moj uvezen iz Italije 1982.god.sa anlaserom i alternatorom,farovima fabricki ugradjeni.Motor je lda 510 i ima pravih 14 ks,a menjac-pravo cudo,koristim kardansku prikolicu i kad sihronizujem brzine tockova i kardana tad postaje tenk,nema gde ne izlazi!:ppozdrav:
Pozdrav možešli mi reći koje su ti gume na motokultivatoru i prikolici imam problem a sinhronizacijom kardanske prikolice ili imaš možda reduktor čime si taj problem riješio .Hvala
 
Napisah ti i u inbox-u, ali napisaču i ovde zarad drugih koji imaju sličnu situaciju.Moja valpadana je VMC 14, uvežena je iz Italije, nova, 1982. godine.Na menjaču kardana ima 3 položaja, 1. i 2. brzinu okretanja i "sinhron", tada su sinhronizovane sve brzine mtk. i prikolice (kardana). Uslov je da su svi promeri točkova isti (kod mene su 12"), a zbog nesavršenosti tadašnjeg rešenja i različite portrošenosti guma, pogon 4 x 4 koristi se samo za izvlačenje i to po klizavom i vlažnom terenu. Ako se koristi po suvom, već posle par desetina metara doći će do malog neslaganja brzina, i trpeće sve.Jako korisna stvarčica kada se pametno koristi.Goldoni mtk. nemaju taj sinhron, ali ipak imaju jednu kompatibilnu kombinaciju brzina mtk i kardana prikolica, to je 2. brza (ili 4.) brzina mtk i 1. brzina kardana, naravno da uvek svi točkovi moraju biti istog promera, međutim, ova kombinacija ima jednu veliku manu, a to je brzina kretanja, za neko izvlačenje u šumi ili sl. dosta je brza, ali često pomogne.
 
2MtkP.jpg
[/URL][/IMG]





'Ponovio" sam se ...
nisam odoleo mada ne znam da li ima smisla ovo popravljati. Video sam da je i clan mirosti imao nesto slicno pa se nadam da cu cuti neka iskustva i savete za sredjivanje.
 
Nazad
Vrh