Valpadana

Evo moj Valpadana motokultivator:
picture-120w.jpg

picture-119r.jpg
 
i ja imam vmc 14 Valpadanu,mogu samo reci hvale za tu masinu,iako je moj uvezen iz Italije 1982.god.sa anlaserom i alternatorom,farovima fabricki ugradjeni.Motor je lda 510 i ima pravih 14 ks,a menjac-pravo cudo,koristim kardansku prikolicu i kad sihronizujem brzine tockova i kardana tad postaje tenk,nema gde ne izlazi!:ppozdrav:
 
imaju valpadana traktori ima jedan kod mene u selu 50 ks pravi zvrk jedini traktor na imanju covek drzi 30 krava
 
Mtx175 ako neko ima informacije kako li su se ti traktori pokazali voleo bi da ih ovde podeli jel gledam jedan takav polovan, pa me interesuje iskustvo sa tim modelom traktora
 
Interesu je me ako neko zna da mi objasni neke osnovne stvari oko korištenja motokultivatora "VALPADANA 80", naročito me interesuje oko kardana.. Kada se treba uključivati kardan, kada ne. Je li se opterećuje motok. Blokada točkova..
Unaprijed zahvaljujem..
 
interesuje me kosa za ovaj model,kakva je i je li može od nekog drugog kultivatora?

- - - - - - - - - -

i ja imam vmc 14 Valpadanu,mogu samo reci hvale za tu masinu,iako je moj uvezen iz Italije 1982.god.sa anlaserom i alternatorom,farovima fabricki ugradjeni.Motor je lda 510 i ima pravih 14 ks,a menjac-pravo cudo,koristim kardansku prikolicu i kad sihronizujem brzine tockova i kardana tad postaje tenk,nema gde ne izlazi!:ppozdrav:[/QUOTE
imaš li još ovaj motokultivator
 
da,sta te interesuje ?
O Valpadani vmc 14 me interesuje sve,ista mi je kao kod FL -na slici.Nemam adekvatnu prikolicu,ovu koju imam je od tristaća pogon,pa mi gura mašinu kad uključim obje vuče nekih .Takođe me interesuje može li se kopčati kosa i ako može od kojeg motokultivatora odgovara?
Inače ona ima tri izlaza za kardan(tri vretena).najviše bih volio njenu knjigu linkom,ali i svaki savjet bi mi dobro došao.
 
ima li neko ovdje Valpadanu sa spojnicom kao na slici, treba mi mala (velika) pomoć
kao što se može vidjeti, na ovoj nedostaje mehanizam za spajanje, nigdje ne mogu da nađem da kupim ove dijelove, trebaju mi mjere da to napravim, ima li neko voljan da mi pomogne oko toga

 
ima li neko ovdje Valpadanu sa spojnicom kao na slici, treba mi mala (velika) pomoć
kao što se može vidjeti, na ovoj nedostaje mehanizam za spajanje, nigdje ne mogu da nađem da kupim ove dijelove, trebaju mi mjere da to napravim, ima li neko voljan da mi pomogne oko toga

Koja je ovo Valpadana? ne vidi se najbolje gde ide ta spojnica? Slikaj ceo Motokultivator mozda moze u mom kraju da se nadje nesto.
 
O Valpadani vmc 14 me interesuje sve,ista mi je kao kod FL -na slici.Nemam adekvatnu prikolicu,ovu koju imam je od tristaća pogon,pa mi gura mašinu kad uključim obje vuče nekih .Takođe me interesuje može li se kopčati kosa i ako može od kojeg motokultivatora odgovara?
Inače ona ima tri izlaza za kardan(tri vretena).najviše bih volio njenu knjigu linkom,ali i svaki savjet bi mi dobro došao.
Valpadana VMC 14 za razliku od mnogih drugih motokult. ima i sinhron brzina (rucica za uklj.kardana,polozaj prema vozacu) i kao takva,zagonjena sluzi SAMO za izvlakanje po blatnjavom terenu.Da bi razlika bila minimalna tockovi moraju biti istog promera ( fabricki su12-ice),i na njoj i na prikolici.Za normalan transport po suvom koristi pogon samo motokult. (na brdima ili kad je potrbna manja brzina),a karadanski pogon prikolice (po ravnom,veca brzina),ali tako da motokult. bude u leru, a kardan u I ili II stepenu prenosa.Sto se kose tice,ona ima svoju fabricku (ali Valpadana je malo zastupljena,pa samim tim i prikljucci za nju) i skoro je indenticna kosi za Goldoni,ali je problem kacenje (ruda) sto je lako prepraviti i pogon,jer Valpadana ima drugacije ripne na kardanskom vratilu,ali i to je moguce prepraviti.
 
Koja je ovo Valpadana? ne vidi se najbolje gde ide ta spojnica? Slikaj ceo Motokultivator mozda moze u mom kraju da se nadje nesto.

to je Valpadana Blitz 120 Rev

to je spojnica, ispod vijka treba da ide opruga i bolcna koja drži priključak, u ovaj otvor sa strane ide poluga koja podiže bolcnu
na slici su to 2,3,5,6,13,14
prvenstveno
2 i 5, ovo ostalo može i odokativno


 
Poslednja izmena:
Valpadana VMC 14 za razliku od mnogih drugih motokult. ima i sinhron brzina (rucica za uklj.kardana,polozaj prema vozacu) i kao takva,zagonjena sluzi SAMO za izvlakanje po blatnjavom terenu.Da bi razlika bila minimalna tockovi moraju biti istog promera ( fabricki su12-ice),i na njoj i na prikolici.Za normalan transport po suvom koristi pogon samo motokult. (na brdima ili kad je potrbna manja brzina),a karadanski pogon prikolice (po ravnom,veca brzina),ali tako da motokult. bude u leru, a kardan u I ili II stepenu prenosa.Sto se kose tice,ona ima svoju fabricku (ali Valpadana je malo zastupljena,pa samim tim i prikljucci za nju) i skoro je indenticna kosi za Goldoni,ali je problem kacenje (ruda) sto je lako prepraviti i pogon,jer Valpadana ima drugacije ripne na kardanskom vratilu,ali i to je moguce prepraviti.

u ovom trenutku dogurao sam dotle da sam našao novu kosu i pogon za cca 650 eura
jeli kod tebe na tom VMC isti priključak kao na ovoj Blitz kod mene i ako se prepravi taj goldonijev pogon, muči me brzina okretaja, nešto sam htjeo da mućkam sa pogonom od mute ali me taj odnos brzina zbunio
na muti 600
na valpadano 900
velika razlika
šta kažeš ti na to, ipak ti imaš godinama tu mašinu
 
Prvo,ne znam cemu sluzi ova tvoja spojnica (leva slika) sto se stavlja na kardansko vratilo,ova desna slika (poteznica) je slicna kao kod mene,srafi sa 2 srafa odozgore (poslednja 2 srafa od poklopca menjaca) i 2 koja se nalaze pored gornjeg kardanskog vratila (moja ima ukupno 3 kardana).Brzina okretaja kardanskog vratila na njoj je 540 ( I brzina) i 750 ( II brzina),nesto je sporija od goldonija,koji ima 900 obrtaja ( II ),ovo su sve obrtaji pri max broju obrtaja motora (3000o/m),tako da postoji mogucnost korekcije dodavanjem ili oduzimanjem "gasa".
 
Prvo,ne znam cemu sluzi ova tvoja spojnica (leva slika) sto se stavlja na kardansko vratilo,ova desna slika (poteznica) je slicna kao kod mene,srafi sa 2 srafa odozgore (poslednja 2 srafa od poklopca menjaca) i 2 koja se nalaze pored gornjeg kardanskog vratila (moja ima ukupno 3 kardana).Brzina okretaja kardanskog vratila na njoj je 540 ( I brzina) i 750 ( II brzina),nesto je sporija od goldonija,koji ima 900 obrtaja ( II ),ovo su sve obrtaji pri max broju obrtaja motora (3000o/m),tako da postoji mogucnost korekcije dodavanjem ili oduzimanjem "gasa".


mašina izgleda ovako:






jedna spojnica i jedno kardansko vratilo koje postoji na mašini, okrugli preklop i to izgleda ovako:






brzina obrta kardana kada je u smjeru frezanja PTO normal version 675 Rpm

brzina obrtanja kardana kada je u smjeru košenja PTO reversing versio 985 Rpm

nadam se da će sada biti jasnije, ideja je bila da na imt pogon kose za mutu zbrčkam taj okrugli preklop i prispojim, mislim, imam već takav pogon, lijepo bi bilo da se izbjegne kupovina, nije jeftino

 
Nazad
Vrh