Povrat zemlje

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.438
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
E ovako zanima me zna li ko od vas hoce nam vracati zemlju koja je oduzeta za vreme Tita,nekima je 90-tih vraceno sve,a ima nas dosta kojima nije ni pola...
Po papirima koje smo nasli drzava treba da nam vrati 28kj,dok po prici dede 32 (razlika papira za ta 4kj) nije nadjena u katastru-gruntovnici,arhivu...
Mamina strana treba da dobije 110kj,ali je nadjeno papira dal za 70 ili 90kj

Jel ima neko nesto slicno da mu je oduzeto legalnim putem :haha:
 
i meni treba da vrate 100 hektara sto je oduzeto agrarnim viskom i koncifikacijom
 
kazu da navodno nema Evrope bez povrata...
zahtev smo podneli,svako ko dolazi na vlast obecava povrat,a kad dodje ne spominje... :udri:
 
Povrata u fizičom smislu će biti najmanje, verovatno će se isplatiti izvesne nadohnade za to zemljište.
 
auuu pitam posto je celo selo ako budu placali arendu,pa zakup trajni,pa izgubljena dobit... :haha: :haha: :haha: :haha:
a po njihovim laznim papirima da placaju po 300-500e ha arende u zakup pa ima da budem milioner ni da mi marihuana rasla sve ove godine :haha: :haha:

nek mi je samo fizicki vrate i vuk sit i koze na broju :ppozdrav:
 
U Senti su nesto vec poceli! Moj tast je podneo dokumentaciju i sad mu je stiglo resenje da im je vracen ostatak sto je ostalo od1994.-te. Dobio je 1/12 deo od 69 ari zemlje! :sta: :sta: :bravo: :udri: ::lose:: ::lose:: :udri: ::novac::
 
ee tako je nesto i kod mojih vraceno je nestoo ~95te tu negde...
cale jeste podneo zahtev,ali nije izglasan taj zakon(cekamo ga vec 3 izbora) glasamo za one koji obecavaju povrat :sta: :haha:
 
Nerazumes? Moj tast je dobio prosle nedelje! Samo je imao peh da su mu skoro svu zemlju vratili jos 94.te! Onda su po zakonu vracali 16 jutara ako dobro znam a njegovom matorom su oduzeli 17kj. Zato im je ostalo jedno jutro koje dele njih12. Dobio je toliko da moze da casti par :ppozdrav:
 
aha sad razumem,ali o5 ujak je aktivan po tom pitanju vec je 2-3sezone spreman da radi tu zemlju,ali nista...
ne znam jbg ako ima nekog zakona svi bi trebali dobiti...
komsija je 94-te dobio 50kj,a mi nesto malo...
 
Zemlja je nacionalizovana u 2 navrata:
Prvi krug 1948, kad je oduzeto sve iznad 20ha(35 jutara)
Drugi krug 1953 kada je oduzeto sve iznad 10ha(17 jutara)
1991 je vracena zemlja iz 1953, sto predstavlja manji deo.
Najveca kolicina zemlje je uzeta 1948(krupni paori, crkva....).Za tu zemlju jos nije donet ni zakon(osim za crkvu, sto je reseno posednim zakonom pre nekoliko godina), tako da je nemoguce da se ona vraca.Ako cujete da je neko skoro dobio resenje o povracaju imovine, to je zemlja iz '53.
Ova tura iz '48 je problem jer je zajedno sa njom oteto mnogo fabrika, stanova, vila....Vrednost toga je vise milijardi evra.Zemlja je najmanji problem.

I ja cekam zemlju(nasao sam za 12 kj, a znam iz price da je bilo 19), vinograd, konje......
 
cigle za kucu stoku i to ne racunamo...
mada neki spominu i ledine po tom za ledine imamo + 28kj mada od toga nista
moji su za vreme oduzimanja imali bruto 100kj a kad je uzeta...
pa nek vrate makar zemlju,a to kapiram ne samo fabrike vec de su nekad bile njive sad su fabrike,od stare kuce napravljeni trzni centri....
 
evo danas mi danas komsije saopstile da nam vracaju od nove godine zemlju,celo selo prica kako ce mi vratiti oko nove godine,samo ja ne znam :sta:
 
Videćemo šta će biti od toga, mada bi bio red da se i to reši. U sadašnjoj situaciji, ništa se nezna tačno i sve se nagađa. Potrebno je i da se to zvanično kaže.
 
Priča se da oduzeta imovina vredi između 100 i 220 milijardi evra, koliko je to tačno neznam. I da će biti neke obveznice na 20 - 30 godina bez kamate, znači šipak. :udri: :udri: :sta:
 
njima je problem zgrade i kuce vratiti,zemlja im nije problem,jer sto je nekad bila stracara predgradja beograda sad je vila na dedinju i promenjeno 20 vlasnika i sl...
 
Nazad
Vrh