ULTRA hibridi kukuruza

Milance, to je prinos za ponos za te hibride i taj kvalitet zemlje. Na pet tona bi ga potpisao odma :cool:
 
- - - - - - - - - -



Ja sam sejao NS 5041 ultra... u imberlondu na zivom pesku imao 4000 kg po lancu a ovamo u livadicama 8, 9 i imberlond pored bandera 5500 po lancu... prskao sa 1 l fokusa i dash po ha... ali mi se nije svidelo pa cu dogodine 1 na lanac fokusa....
Kod mene zbrisao sirak sa 1 l po ha,prinos 5041 puna zmajevka ,otp. 7.5 t na 1.5 kj,ali mi se nije svideo jer se nije dobro oplodio,vrhovi ostali dobrano prazni.
 
Kod mene je 444 ULTRA rodio 30% manje od singentinog Pako, ista njiva, isto sve radjeno osim prskanja.
 
Imam jednu parcelu prepunu rizoma, prosle godine po onoj susi prskao dva puta protiv uskolisnih korova i opet je u vrsidbi bilo cupavo. Kukuruz bi tu ove godine ali mi proslogodisnji sirak zadaje muke
 
Kakav je to onda sirak?Imao sam parcelu sa suncokretom prošle godine gde je bilo sirka kao da je posejan.Predusev je bio kukuruz gde me je prosto bilo sramota koliko je njiva bila prljava pa je posejan suncokret da bi očistili njivu.Dva puta je prskan sirak, Kletox, Flupisor, Pantera a kombinovano je više akt.mat da se ne bi ponavljala jedna i rešeno je uspešno(bar je tako izgledalo 🤣).
 
Kod nas verujte u soji nece te resiti sirak sa 30 litara fusilade-a, dok za sada sa litrom kletoxa ostaje cisto… mada se vec i kletoxu opire pa nekada treba dva puta.. za sirokolisne da ne pricamo…
 
Rizom postaje rezistentan i na Fusilade, ja sam isto primetio u suncokretu... Kletox ne unistava rizom... Treba menjati svake godine...
 
Nazad
Vrh