Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovakav tekst cenim i mogu se složiti a svakom reči u njemu.
Recimo država subvencioniše suncokret sa 2 din/kg.Te pare do nas će doći samo fiktivno jer će nam uljare smanjiti otkupnu cenu za toliko.Država jednostavno tu ne moeže reagovati adekvatno jer ne može da kontroliše cene ni ovde ,a kamoli na svetskom tržištu koje i kod nas formira cene.
I još jednom MIMS svaka ti čast na tekstu.
Ma da......gledao sam prilog u kom covek iz Sunoka,govori da ce prema proizvodjacima cena biti ista,zahvaljujuci drzavnoj subvenciji(znaci oni za toliko smanjuju cenu).I sta je onda tu uradjeno? :sta:
 
Evo me u delu kojem ne pripadam. Ne dobijam subvenciju, sem refakcije nafte, ali cu dati moje iskustvo.
Posle uvodjenja subvencije za tovne bikove, cena zive mere je blago pala, jer su klanicari davali dokaze da su zivotinje zaklane. Tako da vlasnici grla realno nisu dobili vise 100 evra po tovnom junetu. Te pare su ostale u dzepu klanicara.
Bojim se da bi se tako desilo i sa otkupom ratarskih proizvoda. A cinjenica je da je cena zemlje u arendi povecana sa pojavom subvencija. Medjutim tesko da se moze napraviti takve uredbe, da svi budu zadovoljni. Ovako ostaje da se radi, ulaze, povecavaju prinosi kako bi ostao neki dinar vise na kraju sezone.
 
Po nekoj mojoj matematici ništa mi od para ove godine ne vidimo.Biće ih na papiru i TV ali u našim džepovima ne.Za subvencionisanje po KG sam već rekao ko će dobiti.Za naftu isto tako jer ako nam budu dali bonove za 85 lit/ha i da litru plaćamo recimo 70 dinara šta dobijamo. 125-70=55 dinara litar - refeakcija koju već dobijamo oko 34din=21din/lit x 85=1785 dinara /ha.Znači i za naftu mnogo manje nego dosadašnji 4000din/ha.
Sve u svemu gradski prevoz u Beogradu nas dobro košta.
 
Ponestalo mi pljuvacke pa ne mogu vise pljunuti na neke postove koje su napisane od strane nekih ljudi koji jednostavno ne znaju sta i zbog cega napaduju neke vredne ljude koji samo zele da rade malo vise i da legalno ostvaruju subvencije.
Nisam odgovor na pitanje dobio koliko ha po vas je "veliki" poljoprivrednik? Odgovorite vec jednom pa cete videti da takvih nema na ovom forumu. Onda cete shvatiti da ste u problemu sa samim sobom i da bi trebali naci neki drugi forum sa ovom temom ako ima, gde ulaze ljudi iz vlade ili tajkuni pa sa njima se svadjajte i trazite od njih sta vam treba jer od nas koji samo zelimo raditi malo vise to necete sigurno dobiti jer nismo u mogucnosti da vam damo.
 
Pa što opet kukaš dobijaš subvencije i na stoku, još si i u boljoj situaciji od nas ratara a mi se ne žalimo na tvoje subvencije po umatičenoj kravi plus dobijaš i državne zemlje na stoku.:sjasi::svinja::sjasi::svinja:

Prvo grujane dosadni ste sa tim kako kukam
Drugo,znaš da ja ne dobijam subvencije ni za krave ni za zemlju i ne znam ko je u boljoj situaciji.
Šta bi trebalo da napišem a da se ne okarakteriše kao kukanje.Zaobiđte me malo.
Ako imaš argument da je teže u ratarstvu nego u stočarstvu iznesi ga a ako ga nemaš pametnije ti je da ćutiš.
 
Jebes ovu i zemlju i neke ljude...
Po njima je bolje da subvenciju dobije neka baba na kojoj se samo vodi gazdinstvo a u PIO je sistemu i takvi su "profi",nego da dobije radni covek rmbadzija kao Kukulele koji do podne ide na posao i to ne lak,a popodne ore i muze krave,a subvencije ne dobija jer nije u PIO sistemu,zalosno.
 
Pa ti sad opet kukaš da ti je teško u stočarstvu.
Ja se na moje ratarstvo nažalim!
NA pa nisam do sad ni znao da kukulele sedi jednim d.....m na dve stolice i opet kuka!
Napusti ti brajko moj posao pa se ozbiljnije bavi poljoprivredom uplati pio paćeš onda dobiti subvencije na zemlju, stoku i drž. zem. u zakup
 
Jebes ovu i zemlju i neke ljude...
Po njima je bolje da subvenciju dobije neka baba na kojoj se samo vodi gazdinstvo a u PIO je sistemu i takvi su "profi",nego da dobije radni covek rmbadzija kao Kukulele koji do podne ide na posao i to ne lak,a popodne ore i muze krave,a subvencije ne dobija jer nije u PIO sistemu,zalosno.

I opet isto pitanje ko je rekao da on ne treba dobiti? Krenuli ste ostro i nista vam nije u redu a niko ne osporava to da svi trebaju dobiti subv. Ali ima vas nekolicina koja samo napada te koje dobiju pa makar bilo to i za 10 ha.
 
Pa Kukulele ima posao i RADI i normalno je da dobije platu,a kod babe i slicnih je ja lezim a plata mi ide hteli ne hteli da priznamo u tome je razlika.
 
Grujane rekao sam ti nije to kukanje nego gola istina,Mnogi od vas su se sigurno bavili stočarstvom pa su batalili.
Neće više moći pola godine da se radi i živi cele godine.Petrović će zapržiti čorbu.
Napali ste NA koji vas je na zadnjih par stranica spustio na zemlju i nemate argumente protiv pa prelazite na vređanje.
Prodajte tu novu mehanizaciju kupite zemlju (ako hoćete više da radite) i budite pravi poljoprivrednici.a ne da radite na tuđoj zemlji i još se pečite kako ste uspešni.Radićeze vi na tuđoj zemlji ali kao sluge a ja ću biti svoj na svome
 
Zalosno je sto to nije sala i da se mnoga gazdinstva vode na takvim babama,tetkama i slicnima,a na taj nacin se direktno ostecuje pravi radnik jer za njega onda nema para.
I na takvoj babi nije 5ha nego bar 50ha. Sami ste pricali da u svojim selima imate prodane duse koje za 1500e izadju i licitiraju za druge,posle drugi rade a na ovima se vodi zemlja eto jednog nacina da se takvi suzbiju ako se samo na jednu dve godine ugasi subvencija na zemlju van vlasnistva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh