Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cek malo,ti mislis da cemo doziveti 2112god.?
 
Vi pricate o subvencijama a ministar prica o navodnjavanju a o subvencionisanju ni reci.[video]http://www.poljopartner.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=8849&Ite mid=1[/video]
 
Samo ne znam kako ćemo zalivati iz obnovljene kanalske mreze...ah, da, postoje one divne kante sa ružom pa polako.
 
Sto ne volem ove podele na male ,velike,srednje,lenje ,vredne itd...Mi smo svi mucenici i mucimo istu muku i na sve ce kad tad doci red da ga ova nazovi drzava na neki nacin potkrade ,nekog pre a nekog kasnije.A sto se tice malih ovde kod nas,mi smo svinjarski kraj i imamo desetak velikih proizvodjaca(1000 i vise komada u turnusu)sto daje cifru od 20000 kom.godisnje od njih,a opstina Bogatic (po evidenciji vet.stanice Bogatic)proizvede 115000 komada svinja.
 
ala ste se namlatili prazne slame.nama nije dosta sto nas ministar kaznjava isto i male i velike i ratare i stocare nego vi se tu pravdate a nista nemozete da izmenite. ja volim kada je svima dobro jer ako ti kao stocar imas para kupices od mene kukuruz ,a ja od tebe svinju, ili ide razmena, a kada klanice odnose kajmak nemamo ni ti ni ja ti razmisljas o gasenju farme a ja razmisljam kome da prodam kukuruz.nismo mi problem problem je gde se gubi razlika od 140-400 dinara.a prodaju sve od cele svinje,gde je razlika 30 3.5%mm-85 2.8%mm mleko obrano 85 dinara a kupio ga po 30 sa 3,5-4%mm i niko nema racuna i bre dosta tog prepucavanja u istom smo s.... .problem su mlekare i klanice i oni koji im to dozvoljavaju. a to ko koliko radi to je povezano i sa srecom ,podnebljem i ko koliko hoce da radi ili moze.
 
Gledam sad na RTV1 emisiju "Jedan na jedan", i ekonomski savetnik premijera Cvetkovića Jurij Bajec je u kontekstu priče o budžetu za 2012. godinu rekao da će sigurno biti isplaćene sve neisplaćene subvencije za 2011. do 31.01.2012., kao i da će subvencije za 2012. takođe ostati. Na voditeljkinu upadicu: " Je l' to na časnu reč?" , odgovorio je da je to sigurno, tj. da su sad pare obezbeđene za tu namenu. Nisam gledao od početka, ali priča teče u objašnjenju da se prethodnih godina vlada više orijentisala na sektor usluga, ali da je sad uvidela da poljoprivreda mora biti više podržana...
 
Sveza saznanja o Austijskom poljoprivredniku:placa doprinose za PIO,visina davanja se odredjuje prema kolicini zemljista koje obradjuje.Subvencionise se po hektaru obradive povrsine u vlasnistvu kao i u zakupu i to u visini od 300-550e u zavisnosti od ratarske kulture,Recimo najnize su za psenicu,navise za secernu repu,s'tim sto im drzava odredjuje sta i koliko ce zasejati.Trenutne cene psenice i kukuruza su 180e/t.Kod njih nema cuvanja zitarica u silosima(lager)Trenutna cena 1ha zemlje.....60000 eura.
 
gde će pred izbore da kažu da neće biti subvencija :haha:
Slažem se sa Dejanom 77 i smatram da bi apsolutno smešno bilo pričati o poljoprivredi bez stočarstva....
 
Sveza saznanja o Austijskom poljoprivredniku:placa doprinose za PIO,visina davanja se odredjuje prema kolicini zemljista koje obradjuje.Subvencionise se po hektaru obradive povrsine u vlasnistvu kao i u zakupu i to u visini od 300-550e u zavisnosti od ratarske kulture,Recimo najnize su za psenicu,navise za secernu repu,s'tim sto im drzava odredjuje sta i koliko ce zasejati.Trenutne cene psenice i kukuruza su 180e/t.Kod njih nema cuvanja zitarica u silosima(lager)Trenutna cena 1ha zemlje.....60000 eura.

Jedino kod nas se plaća isti PIO ko radi 1 hektar i ko radi 100 hektara
 
PIO se ne mora plaćati isti.Nego treba reći da većina nas radila 1ha ili 100 ha plaća minimalnu kvotu za PIO.
 
Dali sam ja pametan ili ne Ti sigurno nisi korespodentan da o tome govoriš.
Znam dosta ljudi iz mog okruženja koji plaćaju i preko 10000din po mesecu prosečno samo za penziono(bez zdravstvenog).
 
Ja ne znam nikog ko placa vise od ~45000din godisnje. Niti sam ikad cuo da je neko platio preko minimalne sume.
 
Minimum koji i ja plaćam je izveden iz minimalne cene rada tj. minimalne zarade.Svako od nas može otići u socijalno i tražiti zahtev za promenu visine nadoknade.Recimo dečko ima 33 godine i radi 600kj zemlje sa tendencijom širenja.On uplaćuje sebi oko 140000godišnje samo po osnovu penzionog.
 
Trebalo bi da bude na dobrovoljnoj bazi ko hoce da placa a ne moranje.A visina opet ko koliko moze,pa ako neko hoce preko minimalca neka mu je.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh