Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da generalno mleka ima,ali mali broj proizvodjaca ispunjava uslov. Licno u mom kraju par ljudi koji zbog 50 litara mleka koliko im fali do 1000 litara mesecno ne ostvaruje pravo na premiju. A takvih je nazalost mnogo. Ja bih dao svima,pa da budemo svi jednaki,ovako ja ostvarujem sve sto drzava daje i prosirujem jer vidim napredak,ali time gusim onog manjeg da dodje do parceta slobodne zemlje za obradu pa da i njegovo dete ima koliko toliko normalan zivot. A i kao narod smo cudni,svi bi da imamo a niko da zapne da radi da bi imao. I kad mu ponudis posao,mala mu plata nece da radi do onog trenutka kad mu dodje iz dupeta u glavu. A tad je vec kasno. Za njega vise nema mesta. Otuda i ova nezaposlenost mislim. Oprostite za :off_topic:
 
Mislim da generalno mleka ima,ali mali broj proizvodjaca ispunjava uslov. Licno u mom kraju par ljudi koji zbog 50 litara mleka koliko im fali do 1000 litara mesecno ne ostvaruje pravo na premiju. A takvih je nazalost mnogo. Ja bih dao svima,pa da budemo svi jednaki,ovako ja ostvarujem sve sto drzava daje i prosirujem jer vidim napredak,ali time gusim onog manjeg da dodje do parceta slobodne zemlje za obradu pa da i njegovo dete ima koliko toliko normalan zivot. A i kao narod smo cudni,svi bi da imamo a niko da zapne da radi da bi imao. I kad mu ponudis posao,mala mu plata nece da radi do onog trenutka kad mu dodje iz dupeta u glavu. A tad je vec kasno. Za njega vise nema mesta. Otuda i ova nezaposlenost mislim. Oprostite za :off_topic:

Mi smo se u našoj mlekari udružili pa na taj način ostvarujemo premiju inače bi dobili šipak.
 
Budimo realni, u ovakvoj drzavi u kojoj zivimo je uspeh da se isplate kakve takve subvencije. E sad da li su one dovoljno velike ili ne to je vec druga stvar. Mi kakav smo narod verujem da kad bi bile i 300 e mi bi rekli kako je negde 500 e i tako "u dalj".
Da je sve sjajno u 2012., nije. Morali smo oped na puteve da bi se izborili za subvencije. Nadam se da u 2013. necemo marati protestovati vec da cemo samo normalno pregovarati kao sto bi to bilo normalno. Mislim da bi maximum za 2013. u visini subvencio bio dovoljan da bude 17-18000. Ja bi licno sa tim bio zadovoljan jer znam u kako jadnoj drzavi zivim. Daleko smo od zapadnih zemalja Nemacke, Holandije, Francuske... , mada i tamo ima drzava poput Italije i Spanije u kojima ne cvetaju bas ruze.
Dakle budimo realni recimo da se drzava trudi koliko toliko da nam pomogne, a da li je to dovoljno ili nije prosudite sami.
Osnovna borba u 2013. godini nece biti borba za subvencije nego sprecavanje po svaku cenu prodaje zemlje strancima.
 
Ja se pridruzavam paorpaoru. Za svaki vid sam borbe protiv prodaje zemlje strancima! Na leto-jesen ako ne izglasaju da ukinu tu suludu odluku, da izadjemo na ulice i borimo se da nase zemlja ostane nama!
 
U Petak stiglo resenje o odobravanju podsticajnih sredstava za lica starija od 65 god. odnosno penzionere (otac) iz Pokrajinskog sekretarijata za poljoprivredu! Lepa vest! Verovatno cim su poslali resenje i novac lego. Jos nisam proverio racun u banci!
 
6000 dinara po ha možeš do 10 ha dadobiješ po zakupodavcu. nešto se više dobija za zemlju koja se ganiči sa tvojom parcelom.Da li 8 ili 10 hiljada nisam siguran.
 
6000 din po ha // ako se parcela zakupodavca granici sa parcelom zakupoprimca 8000 din // a ako je zakupoprimac mladji od 40 god. a parcele se granice 10000 din. dobija se samo do 10 ha.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh