Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ziveti od 5 hektara ratarstva, sto je prihod do ajd i 10 hiljada eura, a profit, nek bude i vise od pola, je teska idealizacija, a u realnosti definitivno nemoguce. Zivi mozda po neki pojedinac, koji ce jos par godina da eksploatise masine kupljene ko zna kad u proslosti. A sutra? A jel moze mlad covek sa cetvoroclanom porodicom da zivi od toga? Jel mogu te masine koje mu je deda kupio, da posluze i sinu od ovog danasnjeg? Nemoj da se lazemo. Bas zahvaljujuci ovoj iluziji i imamo da svako selo ima po nekoliko gazda koji u pocetku pruzaju usluge, posle uzmu u zakup, onda ovaj pocne da radi kod njega, da bi na kraju gazda tu zemlju i kupio od ovoga sto je mislio da ce vecno da zivi od toga sto mu je deda ostavio. Ukrupnjavanje je odavno pocelo, i bolje to da se prizna i da se vidi sta dalje, jer ce uskoro postati i meta ovi sto imaju do 20 jutara svoje i po malo iznajmljuju u selu. Uskoro nece moci da prate te cene i nista iznajmljivanje, onda ce poceti da im se kvare masine, i opet dolazimo kao malopre gore navedeno. Odbijanjem priznavanja realnosti, ona se svakako nece promeniti.
 
Mislim da teziste nase energije treba da usmerimo na donosenje zakona o podsticajima ... Da se udruzenja skupljaju i salju dopise min.polj. da nam ne bi bilo kasno da se isprave neke tacke u tom nacrtu . Ne treba dozvoliti da se subvencionisu velike kuce , jer samim tim oni postaju jos jaci a mi slabiji ... i zna se ishod za 2-3 god kakav nam sledi .
 
Tu je izricito vlada kriva , jer dozvoljava velikima da budu nepotrebno jos veci a manja gazdinstva se gase.Da nebude zabune,na veca gazdinstva sam mislio 500 ha pa navise.Takvima nece biti nikada dosta. Uzece od ovih manjih, nas koji nemozemo naci ni 1 kvadratni metar ni vecito ni arende od njih.Poznajem par njih kod mene koji idu takoreci po kucama i nude cak ido 100e vise da se dokopaju jos, jos jos


Kristal traži im 500 eura više pa im daj, našla bi se budala da uzme garantovano, alavos je bolest u glavi i njoj nema leka.
 
Ima jedan takav slučaj ovde u komšijskom selu. Lepo tip kupio zemlju u zakup po pravu prečeg zakupa i dao onda u zakup tim alavima. Nit oro nit kopao a zaradio debelo.
 
da li ima koristi registrovati poljoprivredno gazdinstvo od ne puna 3 hektara, i to podeljeno na sumu, livadu i vocnjak koji je tata sadio i ima sve i svasta od voca. jedino do sad sto sam cuo je da kao registrovano domacinstvo imao bih pravo na besplatnu analizu zemlje. da li bih imao jos neke koristi
unapred hvala na pomoci
 
da li ima koristi registrovati poljoprivredno gazdinstvo od ne puna 3 hektara, i to podeljeno na sumu, livadu i vocnjak koji je tata sadio i ima sve i svasta od voca. jedino do sad sto sam cuo je da kao registrovano domacinstvo imao bih pravo na besplatnu analizu zemlje. da li bih imao jos neke koristi
unapred hvala na pomoci
Besplatna analiza je bila u predhodnim godinama. Ove 2012. se placala jer je ministarstvo ukinulo placanje PSSS da rade besplatnu analizu poljoprivrednicima. Sad cemo videti sta ce biti sa 2013om godinom.
Obavezno registruj domacinstvo. Jedino na taj nacin mozes ostvariti subvencije.
Za taj vocnjak koji imas, mogao si ove godine da dobijes 100L subvencionisane nafte po 65din/L i 6420 din po hektaru.
 
Izvinjavam se sto Vam kasno javljam za kredite malo pre me zvali i ovako mi rekla zena koja je direktor u kom. banci Banka od cetvrtka - petka a najkasnije ponedeljka pocinje da prima zahteve za reprogram.
 
meni isto legla 02.11 subven. danas bio u banku , predat je 28om sep.ako dobro secam. Dali neko od forumasa ili poznaju nekog ko ove godine predao zahtev za lager 2011 godine u javnom skladiste ono 6 meseci dotira deo drizava i dali taj dobio povracaj (80 ,100ili 120 din po tonu )sto su obecali
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh