Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma neka cekaju oni mi smo se vala dosta nacekali, a ako i ove cekamo onda necemo docekati nista a starost ce nas stici a kad ostarim onda ce me tako boleti uvo za sve .
NEMA CEKA LAZO gvozde se kuje dok je vruce,a svinje se ucu da ne seru u valov gde jedu dok su prasici
 
Malo se ivinjavam nisam do sada uspeo da dam još jednu informaciju sa Dnevnika RTS gde se govori o ovome ali u drugačijem kontekstu po onom možda će se i naći para. A na sajtu što sam dao predhodni dan gosp. Golubović daje sasvim drugu izjavu u vezi subvencija PA ZAR JE MOGUĆE DA ONI ŽIVE I RADI U RAZLIČITIM GRADOVIMA OVE NAŠE VELIKE SRBIJE A NEMAJU NIŠTA OD KOMUNIKACIONIH SREDSTAVA PA BAR DA SE DOGOVORE DA IZNOSE BAREM SLIČNE IZJAVE IZGLEDA KAKO SE KOME SVIDI TAKO PRIČA DAL U PRAZNO VIDEĆE SE.
 
Meni je pre neki dan uplaceno oko 34.000,00 dinara na racun za 7ha povrsine. Dobio sam avans proletos, i to bi trebalo da je umanjeno. Nadam se da ce i onima kojima nije uplaceno stici :)
 
Ova naša šuntava Rep. Srpska a i BIH je izgleda jedina država na svijetu gdje nema nikakvih subvencija za poljoprivredu (bar za ratarstvo) . Prošle godine je bilo bar za pšenicu a ove ni to . Nezvanično sam čuo , da su rekli kao netreba , na žitaricama se može zaraditi a pšenice će biti dovoljno netreba forsirati . Kad prije samo saznaše da će pšenice biti dovoljno , i kako će biti dovoljno kad je Bosna uvozila pšenicu odkad je krmača rep zavrnula.
J... vaku državu , i kad se rodi ovde .::lose::
 
Eto vidiš , poslali nam neko "djubre" od djubreta po tržišnoj cijeni i onda kažu eto to vam je subvencija .
Ma da Spasoje , da nije trgovine davno bi zagasio.
 
Ako se može otvoriti slika videćete današnji izveštaj ako ne ima nešto što mi i nije jasno, registracija vozila iznosi 1 486 304,68 dinara a ispod toga piše automobili 59 790 600,00 dinara, dali su to novi sada kupljeni ili šta već nerazumem.
thumb_PrinudnaNaplata2012I%20izmena.jpg
 
Ako se može otvoriti slika videćete današnji izveštaj ako ne ima nešto što mi i nije jasno, registracija vozila iznosi 1 486 304,68 dinara a ispod toga piše automobili 59 790 600,00 dinara, dali su to novi sada kupljeni ili šta već nerazumem. Ili posetite ovaj sajthttp://www.mpt.gov.rs/articles/view/13/3033/index.html?menu_id=10 pa će vmožda neko i protumačiti stavke.
thumb_PrinudnaNaplata2012I%20izmena.jpg


- - - - - - - - - -
 
Поменимо, ових дана се спекулисало и о новом систему подстицаја за пољопривреду који је најављен из Министарства. Наиме, у јавност је процурила вест да ће субвенције с 12.000 динара по хектару пасти на 7.000, док ће произвођачи млека имати исте премије какве су им обезбеђене ребалансом буџета, односно седам динара по литру млека.

Blago nama !
 
Koliko su u stvari subvencije ove godine oko 5000 / ha i koliko se još dobije za naftu po litri. ja sam proletos imao bonove o kakvom prolćenom avansu vi pričate?
 
Jel te subvencije dobije svaki registrovani poljoprivrednik? ili mora se prijavi za dobijanje tih subvencija? Za gorivo znam kako ide.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh