Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja jutros bio u banci , zahtev predat 4.10 i nista nije leglo.
 
Dok je takvih ... " ja mislim " i ovi sto pitaju za rokove ... dotle ce nas hebati ovi iz ministarstva i njihove gazde . Pratite uredbe .. komunicirajte malo u selu sa ljudima, budite kooperativni... imajte stila, pa cete biti i obavesteni , a ne samo iz njive u stalu i iz stale na njivu !
 
Ja sam juce bio u trezoru i rekli su mi da nema pravila i da su isplatili prve rokove ..ja sam podneo zahtev 27. o9 i nije mi isplaceno...ne ocekujem pasivu ....tako da bice para samo malo kasnije!
 
Juče mi uplatili 36,07 din. od goriva,a danas razliku do 6420 din.:osmeh:Ostalo još za gorivo oko 40 din. po litri.
 
Ako si dizao proletos neke novce i ako imaš i žitarice i industrijsko bilje upisano u Strukturu biljne proizvodnje,onda lako može da ti bude prosek oko 4000 din. po hektaru što ti još sleduje.:ppozdrav:
 
Prodje jos jedan cetvrtak i nista od uredbe o prolongiranju kredita. Polako ali sigurno, ova gamad sto je sad na vlasti, pokazuje da su vece barabe i vece lazovcine od predhodnih. Prvo sto ministar javno na TV-u laze narod da su se stekli uslovi za prolongiranje, a drugo sto sluzbenici u ministarstvu poljo. na svaki tel. poziv uvek imaju isti odgovor, bice prolongiranje 10000%, ceka se Vlada koja zaseda u cetvrtak. E, zbog toga od mene nece videti ni dinar, pa nek me tuze, nek me hapse. BOJKOT!
 
Prodje jos jedan cetvrtak i nista od uredbe o prolongiranju kredita. Polako ali sigurno, ova gamad sto je sad na vlasti, pokazuje da su vece barabe i vece lazovcine od predhodnih. Prvo sto ministar javno na TV-u laze narod da su se stekli uslovi za prolongiranje, a drugo sto sluzbenici u ministarstvu poljo. na svaki tel. poziv uvek imaju isti odgovor, bice prolongiranje 10000%, ceka se Vlada koja zaseda u cetvrtak. E, zbog toga od mene nece videti ni dinar, pa nek me tuze, nek me hapse. BOJKOT!
Mene danas zvali iz banke da moram da idem do prvog da vratim kredit posto mi tad istice rok,ja ih pitam a prolongiranje sto javljaju,oni mi kazu da nema od to nista,ima u njihovoj verziji sa dvocifrenom kamatom,sve je to sljam do sljama.
 
Radice ponovo ::traktor:: koliko mi se cini. Ovi su bas ::lose::
Blokade im ne ginu ako ovako nastave,a kako cujem od ljudi iz mog mesta,a citam i na forumu imaju sve potencijale da budu najgora ekipa do sada. Da dodam,zvat je moj tata,takodje mu je receno da prolongiranja nema.

- - - - - - - - - -

Ma lazu svi zivi...
Posten,izmucen covek seljak sluzi za podsmeh,laganje,jeftinu igracku sa kojom se lako barata (to bar oni misli,al tako nazalost uglavnom ispadne). Njemu obecaju,a on,sta ce...bezi tamo-vamo,kuka,moli, (usput milion trauma),trazi obecano,al dzaba...
Ovim popisom bih voleo da se dodje do konkretnih stvari i rezultata,da ovo ministarstvo poljoprivrede dobije i neki +,da se dobije neki dugorocniji plan za poljoprivredu,al sve mi se cini da nema od toga nista.
Pisao sam u temi Cilj poljoprivrednog popisa pa da napisem i ovde.
Voleo bih samo da znam sta ce ovi polupismeni (teluske) biznismeni,sto im je deda ostavio slomljenu stolicu i po koju kokosku da prijave. Preko noci 2000ha,5000ha,10 000ha...sprdnja...
E,sad...da li ce se doci do tih njihovih gazda i rasvetliti se da su oni samo figure,ili ce i dalje da haraju i kao sve normalno.
U svakom selu ih ima bar po jedan. Silosi,automobili,traktori,kombajni,kuce...ludila. ..
Svaki taj gazda (od pre par godina) ima vise para nego neki najjaci farmer u Evropi,a radio je celih 5,7,ili ajd mozda 10 godina. :osmeh:
To mi obicni smrtnici ne mozemo da postignemo ni na igrici Farmer na amater nivou i sa siframa za pare.
Joj...
 
Ovi "koji vas muče" će prijaviti zemlju, kao i mehanizaciju i objekte koji su već u nekoj evidenciji (hipoteka, krediti subvencije...) a ostalo neće. Ali mogu da tvrdim da popisni upitnik neće imati veze nisačim. U ovo sam siguran iz 2 razloga. 1. potpuno su neupotrebljivi podaci zbog lažiranja.(jedino je moguće proveriti zemlju-i to uslovno) 2. i kad bi neko hteo da zloupotrebi podatke ne bi imao infrastkturu za to, jer se podaci sakupljaju kao zbirni statistički preko rzs.
Jedino je moguće "kupovanje" pojedinačnih popisivača od strane raznih agenata prodaje...ali to se rešava spuštanjem slušalice...
 
Ima ministar sada vise posla u Specijalnom sudu u Beogradu ,nego u ministarstvu.A krediti su mu zadnja rupa na sviralu!
 
Tako nam i treba kad nismo slozni. Prvo nas podele na ratare,stocare,povrtare,vocare onda nam bace kosku i mi se pokoljemo izmedju sebe a oni zgrcu kajmak. Tako sad i za subvencije !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh