Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene na gotovinskom odštampan PIB,original ostaje za knjigovodstvo,kopija u trezor,u knjigovodstvu NESMEŠ imati kopija!!! Original poneseš na uvid u trezor da uporede
Neznam,u trezoru su mi rekli da kod njh mora original a da kopija ide kod knjigovodje,nisu cak hteli ni da je overe,rekla mi je samo zena iz trezora,da ako dodje inspekcija kazu da je u trezoru original.
 
Економија - Пољопривреда



Кнежевић: Помоћ пољоприведи вредна 150 милиона евра

Ажурирано пре 11 часова 27 минута
Министар пољопривреде Горан Кнежевић изјавио да је мерама, вредним 150 милиона евра, држава дала највећу помоћ аграру у последњих 25 година и да је пројекат саветодаваца у пољоприреди био политички и мегаломански.





Enlarge Close








"Србија је почела озбиљно, искрено и системски да помаже домаћој пољопривреди. Усвојене су животно важне мере за санирање последица суше, а до краја године нас очекују закони о субвенцијама за аграр", рекао је Кнежевић у интервјуу данашњим "Новостима".
После усвајања нових мера за пад цене шећера и за развој сточарства, Кнежевић, који је и новоизабрани потпредседник СНС, открива и да држава више неће уредбама и ад хок мерама да помаже сељацима, већ системским прописима и озбиљном стратегијом коју ће да спроводи у дело.
Држава је усвојила сет мера у укупној вредности већој од 150 милиона евра, што је највећа државна помоћ аграру у последњих 25 година. "Повећали смо директне субвенције пољопривредницима, ослободили их појединих плаћања, пролонгирали исплате кредита које су подизали, интервенисали на тржишту куповином дефицитарне робе...", објаснио је он
"Најавом спуштања царина и прелевмана на увоз шећера постигли смо самоиницијативно обраћање шећерана влади с поруком да ће вратити цене шећера на ниво од пре 1. октобра. Пратићемо остварење те најаве и даље ћемо да повлачимо све адекватне потезе у циљу стабилизације снабдевености и ценовне стабилности", додао је министар.
Кнежевић је обећао пољопривредницима помоћ искреним односом и политиком субвенција која се неће, као до сада, мењати по два пута годишње.
"Аграрни буџет ће бити све већи из године у годину, а сигуран сам да ће се и пословни амбијент поправљати, па ће и сами пољопривредници осетити сигурност и започети нови циклус већих инвестиција", најавио је он.
Он је најавио усвајање системског закона о субвенцијама у пољопривреди који ће заменити досадашње владање уредбама и нестабилан оквир који је отежавао планирање пољопривредне производње. Осим тога, очекује да ћемо изменити и неколико других закона који су у пракси показали велике мањкавости.
Кнежевић је поручио да се влада се не може борити против светских трендова, али против монопола и шпекуланата са храном може и то ће чинити свим средствима.
Он је рекао да у Србији постоје природне предиспозиције за ефектно наводњавање, али оно не може да се уради ни брзо ни јефтино, рекао је он и додао да је велики пројекат наводњавања који је бивши министар Душан Петровић најављивао био велики само на телевизији.
Кнежевић тврди да Србија има природне потенцијале да постане аграрно јака земља која ће извозити више хране, али нас наслеђен начин рада и размишљања спутава да кренемо напред.
"Недостатак капитала за улагање је, такође, велики проблем, као и све јача конкуренција пољопривредне производње из ЕУ", казао је он и додао да је оптимиста, али неће бити лако подићи конкурентност нашег аграра у таквим условима.
Упитан како, као човек који је процесуиран у бившем режиму,оцењује покретање поступака против његових политичких противника, одн је одговорио да је Оливер Дулић, као министар, док је Кнежевић био у притвору, изјавио како су оптужбе против њега доказане и да је због тога у затвору.
"Тиме је грубо прекршио закон, утичући на рад суда и кршећи презумпцију невиности, због чега сам против њега поднео кривичну пријаву. Суштински се разликујем од Дулића и зато сада, у обрнутој ситуацији, нећу коментарисати поступак који се води против њега", рекао је Кнежевић.
(Танјуг)



Blago nama!!!
 
Sta sve papir moze da podnese a u prksi od togas nema nista smo mrtvo slovo na papiru pa koje su to mere za ublazavanje posledice od suse dali neko zna? Nema ni onoga sto je dosad bilo redovno povoljni krediti ukinuti, refinansirati se nema sta sve je vec isplaceno, izvoz zabranjen, carine za uvoz zitarica ukinute ali zato za vestak se placa debelo, cene nasih proizvoda padaju, pa zar nam jos nesto treba? Dosta nam je ovakve pomoci:
 
Kod nas masa gastarbajtera uzima odmore da rade zemlju,registrovali domacinstva da bi dobili subvencije,malo im sto dobiju od zakupa.Sad nema sanse da se nadje bilo kakva povrsina vise u zakup.
 
Danas sam opet zvao ministarstvo, kažu u ponedeljak će se znati. I tako... iz dana u dan... u krug, u krug....
Mene su tako zezali zadnja dva meseca ! Ako ti je doslo da platis placaj nemoj cekati i nemoj verovati ni ovima iz ministrstva ni ovima iz banke ! Ja sam im verovo pa sam placao penale i zatezne kamate kad nisam slogirao kad sam otisao da uplatim kredit. Ja jos bio u banci i kancelariji za agrarna placanja i oni mi rekli da nece ici kamate i penali. Kad sam video da od uredbe nema nista otisao da platim ono kredit za 25.000din veci !!!
 
Danas je uplaćena druga polovina para za dizel. Ostaje da uplate još subvencije.
 
Oldtimer jeste li dobili ceo iznos refrakcije ili samo jedan deo?Ovde čujem ko god je dobio,dobio je samo jedan deo,ne sve.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh