Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dinkic i dalje po starom,UVECAVACE BUDZET,kada?? Povecan za 60 % ja ni dinara nisam video,vi?Zovem danas upravu za kredite,kazu da bi trebalo da budu prolongirani,od tog njihovog trebalo ljudima ce pocrneti kreditni biro,i prc onda.Ja imam 12.10. ratu,valjda ce se do tada znati nesto,ali od 200 kg po kj kukuruza tesko da cu nateci za ratu:sjasi:
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=09&dd=20&nav_id=644707
 
Ma nikakvu pomoć mi od države nemamo.I za ono što je rečeno ništa nije urađeno.
-Subvencije koje su mizerija ko zna kada ćemo dobiti a i ne verujem da one nekom ozbiljnom proizvođaču mogu pomoći.Iste bi dobili i da nije došla nova vlast.
-Refundirana nafta je doslovce samo za one koji imaju novac.A šta sa onima koji nemaju da svu količinu kupe?Na njih se nije mislilo jer im je valjda "rodilo".Ko zna kad će platiti.
-Otpis odvodnjavanja i poreza je ne znatan za verujem svako gazdinstvo.
-Prolongacija kredita kasni ili je neće ni biti jer većina nas je platila ili će ovih dana platiti kredit.Valjda se to i čeka ,a i kako bi banke zaradile ako ne daju svoje kamate.
-Otpisi državnog zakupa prebačeni na lokalne nivoe koji pravno ne mogu otpisati nešto što nije njihovo.Znači opštini ide 30% od zakupa i to može otpisati ali onih 20%pokrajinskih i 50% republičkih ne može.Zbog praznik lokalnih kasa(krive smene i promene vlasti) ni od toga verovatno ništa.
-Regresirano đubrivo većini jako daleko i da preuzme ,a kamoli vrati robu.Uz to traži se stotinu papira kao da smo magistri ,a ne seljaci tj. paori.

Mogao bih ovako do ujutru ali avaj....ovo je neko moje viđenje stvari.
BEZOBRAZLUK
 
Kao u ono kvizu Najslabija karika kad voditeljica kaze "Neko ce otici kuci praznih dzepova" na zalost od celog lanca samo jedna karika ne ode praznih,ostali odu...
 
Ovo su samo potroseni demagozi.Kad god donesu neke mere u korist naroda,uvek te vise zavrnu iza prvog coska,tako da na kraju konstantno nam je plici dzep,a teorijski stvara se pomak ka boljitku.Ma sve su to najobicniji produkti rada organa za varenje.
 
U Sečnju još niko nije dobio subvencije niti iko u trezoru zna kad će biti!
Za gorivo jos nemaju formulare! ??????
Šta ćeš čekaj i ćuti!
Sreća pa su kod nas koliko toliko ljubazni na šalteru i nema nek guzve!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh