Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
a sto da ne?
ako ti nisi uspeo da naguras 150 hektara onda mislis da su svi ostali neposteni?


Mene ne interesuje 150 hektara da obradjujem.
Samo navodim primer kakvih sve ima ljudi.
Obradjujem 30 hektara bez dinara drzavne subvencije. Sve iz svog dzepa finansiram.

Da se nisi ti slucajno nasao u ovom primeru? :osmeh:
 
U svakom slucaju moje postovanje za takve ljude , njemu je mozda i za diku ali ovoj nasoj u....oj drzavi nije.
To ovi nasi kancelarijski pacovi treba da se zamisle dali takav covek treba da ostane bez ikakvog vida podsticanja zbog 1001 uslova koji su oni smislili.
Jos malo pa ce traziti i zubni karton pokojnog dede uz prilozenu protezu za ostvarivanje bilo cega k'o u 'Mici salterusi".
Zar je vaznije da se "snalazljivi" dokopaju tih davanja ili oni koji stvarno rade i doprinose ovoj drzavi.Ako vec pricaju da hoce da nesto unaprede u poljoprivredi(u sta ja sumnjam) onda treba da ukinu ta smesna ogranicenja.
 
Janosh,vidim da nisam sam ali u ovim vremenima te tretiraju kao budalu.
I šta sad očekuju oni koji su se snalazili i uzeli novac od države.Sada je država u kolapsu zbog snačažljivih,normalnone mislim samo na poljoprivrednike.
E sad u toj borbi snalažljivih ipak je država ta koja povlači zadnji potez.Povećanje akciza na gorivo i cigarete,kg junetine-750 din i rezultat borbe snalažljivih je taj da pošten svet trpi samo je pitanje dokle.
Čujem danas na radiu (lokalnom) da se upisuju novi ratni rasporedi.navodno redovno ažuriranje posle 10 godina,Izvinjavam se za off.
 
U svakom slucaju moje postovanje za takve ljude , njemu je mozda i za diku ali ovoj nasoj u....oj drzavi nije.
To ovi nasi kancelarijski pacovi treba da se zamisle dali takav covek treba da ostane bez ikakvog vida podsticanja zbog 1001 uslova koji su oni smislili.
Jos malo pa ce traziti i zubni karton pokojnog dede uz prilozenu protezu za ostvarivanje bilo cega k'o u 'Mici salterusi".
Zar je vaznije da se "snalazljivi" dokopaju tih davanja ili oni koji stvarno rade i doprinose ovoj drzavi.Ako vec pricaju da hoce da nesto unaprede u poljoprivredi(u sta ja sumnjam) onda treba da ukinu ta smesna ogranicenja.

Potpisujem ...ovaj post....

Snalazljivih je samo 10 % ....i jeddva da ima para i za njih.....a za ostale ....neeema drzava para ....nikad nije ni imala....slicno je i u okrusenju pa i u uredjenoj ejvropiiii.
 
Zasto bez subvencije ?
Verovatno radi covek kiriju-arendu,mnogo zemlje ima koja se jos vodi na pokojnog dedu,naslednici nece da pokrecu to pitanje,boje se troskova,a verovatno i ne zive tu,u selu,nego dodju samo u jesen uzmu pare za kiriju i nema ih do iduce jeseni.Takva zemlja ne moze da se uvede u domacinstvo,i koje je resenje,cuti i radi dok mozes.
 
Srbiji preti duznicko ropstvo (danasnji blic) Danas je potrebno da oni koji su se bogatili na raznorazne nacine, koji su blokirali puteve, trazecii subvencije, a rade 500, 600,1000ha, sada podmetnu svoja ledja i pomognu drzavi
 
Pa sada zakucala mecka i na njihova vrata, jer nisu svi imali normalan rast. Ima tu svega, i kredita, i tudjeg novca, itd.
 
Pa jeste tu "drzava" ali zavlaceci ruke u njihove dzepove dolazi u nezavidnu situaciju da joj se postavljaju pitanja na koja onda mora da odgovori , poput "odkud u tim dzepovima toliko para , cije su to pare , na koji nacin su dospele tu gde jesu itd...?" A na to niko nije spreman da da odgovor , niti je bio niti ce biti.
Sto znaci i tu krizu ce podneti opet najtanji.
 
Pa jeste tu "drzava" ali zavlaceci ruke u njihove dzepove dolazi u nezavidnu situaciju da joj se postavljaju pitanja na koja onda mora da odgovori , poput "odkud u tim dzepovima toliko para , cije su to pare , na koji nacin su dospele tu gde jesu itd...?" A na to niko nije spreman da da odgovor , niti je bio niti ce biti.
Sto znaci i tu krizu ce podneti opet najtanji.
Kada nemas svaka ti je situacija nezavidna a neko mora da ponese teret krize u koju tonemo sve dublje
 
Mene ne interesuje 150 hektara da obradjujem.
Samo navodim primer kakvih sve ima ljudi.
Obradjujem 30 hektara bez dinara drzavne subvencije. Sve iz svog dzepa finansiram.

Da se nisi ti slucajno nasao u ovom primeru? :osmeh:
ne,nisam u tom primeru
radim 35 ha. i imamo par kamiona za uslugu prevoza
 
Da samo odgovorim na postove gore u vezi subvencija.
Pored obrade zemlje bavimo se i povrtarstvom, koje je kao i sve ostalo na klimavim nogama. Veci deo hrane trosimo na tov svinja.
Sto se tice vlasnistva zemlje veci deo je u papiroligiji sredjen. Jedan deo se uzima pod zakup, koji se placa od 60 do 100 e po hektaru.
Ne pravimo ugovore, niti mi pada na pamet da trazim od tih ljudi da mi daju subvenciju.
Jer je oni podizu ili su ustupili '' nekim ljudima'' koji preko papira mesetare i dobijaju sub, na zemlju koju ja radim pod zakup.
Ne razmisljam o registraciji gazdinstva, iako znam da gubim znacajna sredstva, bas zbog drzave, a i velike vecine ljudi koji nepravedno uzimaju ono sto im ne pripada.

Svaka cast onima koji rade sve po propisu, ma kakav-takav on bio, a za ostale nemam reci.
Od 700 000 registrovanih gazdinstava u Srbiji samo 80 000 prima subvencije.
 
Da samo odgovorim na postove gore u vezi subvencija.
Pored obrade zemlje bavimo se i povrtarstvom, koje je kao i sve ostalo na klimavim nogama. Veci deo hrane trosimo na tov svinja.
Sto se tice vlasnistva zemlje veci deo je u papiroligiji sredjen. Jedan deo se uzima pod zakup, koji se placa od 60 do 100 e po hektaru.
Ne pravimo ugovore, niti mi pada na pamet da trazim od tih ljudi da mi daju subvenciju.
Jer je oni podizu ili su ustupili '' nekim ljudima'' koji preko papira mesetare i dobijaju sub, na zemlju koju ja radim pod zakup.
Ne razmisljam o registraciji gazdinstva, iako znam da gubim znacajna sredstva, bas zbog drzave, a i velike vecine ljudi koji nepravedno uzimaju ono sto im ne pripada.

Svaka cast onima koji rade sve po propisu, ma kakav-takav on bio, a za ostale nemam reci.
Od 700 000 registrovanih gazdinstava u Srbiji samo 80 000 prima subvencije.

Druze ti kaskas jedno 15 -20 god iza ovog naseg napacenog sveta ..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh