Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja se nadam da će se nešto dogovoriti, inače biće veselo. Hvala na inf.
 
Otkriće britanske štampe
Nedavno objavljen članak u britanskom Guardian-u dodatno razotkriva neke od ključnih razloga izuzetno teškog stanja u rumunskoj poljoprivredi:(5)
- Od ukupno 6 milijardi evra poljoprivrednih subvencija koje dolaze u Rumuniju, skoro 51% sume dobija samo 0,9% farmi, dok ukupno 70% rumunskih farmi - ne dobija nikakve poljoprivredne subvencije!!!
- Hrana uvezena po bescarinskom režimu iz nekih EU zemalja - koje svojim farmerima daju višestruko veće poljoprivredne subvencije od onih koje dobijaju rumunski farmeri – je znatno jeftinija od one proizvedene u zemlji, što dovodi do propadanja rumunskih seljaka; treba reći da je ovde u pitanju klasičan damping, odnosno prodaja strane hrane na domaćem tržištu po cenama koje su niže od stvarnih troškova proizvodnje (zbog visokih subvencija).
- Tržište semena za poljoprivrednu proizvodnju u Rumuniji su, uglavnom, monopolizovale velike međunarodne kompanije (Monsanto, DuPont, Pioneer) koje stalno podižu njegovu cenu; seljaci ne mogu da koriste useve od ovog semena kao seme za sledeću setvu već svake godine moraju ponovo da ga kupuju od istih kompanija; iz ovakvog opisa u članku izgleda da se radi o genetski modifikovanom semenu (GM semenu) čijim korišćenjem su rumunski seljaci dovedeni u potpunu zavisnost od stranih kompanija.
Srpski seljaci i lažna tržišna utakmica



Scenario isti kao i kod nas
 
Znali neko kako izgleda obrazac za zakup zemljista,po mogustvu u elekronskom obliku...

Traži u poreskoj upravi, tamo gde i prijavljuješ gazdinstvo. Nema bolje od njihovog blanko obrasca zato što ga njima i predaješ kad ga popuniš. Neće moći da nađu zamerku na onome što su oni sastavljali, ali inače ja bih sastavio taj ugovor pismenije, kraće i jasnije od njih iako "nisam ni prošao pored pravnika".
 
Danas cujem da ce ovako ici raspodela nafte,od 15. bi trebalo da krene distribucija do 15 novembra.imamo pravo (kao sto znate) na 40l/ha.Placamo je po punoj ceni,pa tek onda kada prodje 15.novembar se podnosi zahtev za povracaj koji bi trebao da bude do kraja godine.Znaci prvo da izvucemo svu kolicinu (ko moze)platimo im i poreze i akcize,pa cekamo da se vrati!To je neverovatno lose,jos na ovu susu treba da se zakoljemo i sa naftom.zasto nije moglo sa bonovima? Onog ministra smo pljuvali,hteli da ga smenimo,a dao nam i avans i bonove!!!!
 
Poslednja izmena:
Onog ministra smo pljuvali,hteli da ga smenimo,a dao nam i avans i bonove!!!!

Letnji dan, ovce planduju, čoban sedi u 'ladovini.
Staje crni džip i iz njega izlazi čovek u odelu.
-Dobar dan
-Dobar dan, odgovara čoban
-Da li ste zainteresovani da Vam izradim elaborat, kako da povećate proizvodnju:mesa, mleka i vune za 30%
-Može, ogdovori mu čoban
Uzme ovaj laptop, izudara nekoliko brojeva i da jedan papir sa formulama čobanu.
-Hvala, reče mu čoban
-Ništa hvala, nego da mi date jedno jagnje
-Može, uhvati jedno
Uhvati ovaj jagnje stavi ga u gepek i zatvori vrata.
-'ajd da ću pogoditi šta si po zanimanju, reče čoban, ako pogodim vratiš mi jagnje, ako ne, dam ti još jedno
-Može, složi se tip u odelu
-Ti si sigurno ministar poljoprivrede u Vladi Srbije
-Svaka čast...kako ste pogodili
-Nije bilo teško....'ajd sad otvaraj gepek i puštaj pulina.
 
Danas cujem da ce ovako ici raspodela nafte,od 15. bi trebalo da krene distribucija do 15 novembra.imamo pravo (kao sto znate) na 40l/ha.Placamo je po punoj ceni,pa tek onda kada prodje 15.novembar se podnosi zahtev za povracaj koji bi trebao da bude do kraja godine.Znaci prvo da izvucemo svu kolicinu (ko moze)platimo im i poreze i akcize,pa cekamo da se vrati!To je neverovatno lose,jos na ovu susu treba da se zakoljemo i sa naftom.zasto nije moglo sa bonovima? Onog ministra smo pljuvali,hteli da ga smenimo,a dao nam i avans i bonove!!!!

Najbolje da mi odemo i natočimo naftu i obećamo da ćemo je platiti posle !5 novembra
 
Pa verujem da ce to neko uraditi,kada odem sa cisternom i natocim,kako da mi izvade naftu,kad mi ministarstvo uplati pare i ja cu Nis-u!Pa neka se oni prebijaju:haha::haha:
 
kada prodje 15.novembar se podnosi zahtev za povracaj koji bi trebao da bude do kraja godine.

Ovo sve što si do sada napisao je manje više tako, ali ovo citirano nije. Jer lepo piše u uredbi da se zahtevi podnose najkasnije do 22. 11. 2012. , a pretpostavljam najranije 15. 09. (to ne piše u uredbi). Najviše jednom, što znači da od 15.9. kupujemo gorivo i kada nakupimo dovoljno da imamo 40l x ha koliko imamo, onda podnosimo u trezor.
 
Sto znaci i da ce nam subvencije, ako ih uopste i bude ove godine, isplacivati posle tog 15 novembra. Dakle, jasno je kao dan, poenta je da nam sto vise robe sada istresu. I to su se bas potrudili, jer da su dali bonove, opet bi nas sa ovim rokom od dva meseca, delimicno istresli, a ovako ce solidno, a mnoge do kraja.
 
Ma jebes sve to oni bonovi su bili zakon dobijes bonove poneses pola para i zavrsis posao,ovde treba da se istovaris debelo pa ce posle da bude nema para u budzetu ili ko zna sta

- - - - - - - - - -

Ma jebes sve to oni bonovi su bili zakon dobijes bonove poneses pola para i zavrsis posao,ovde treba da se istovaris debelo pa ce posle da bude nema para u budzetu ili ko zna sta
 
Tako je,nemora da se čeka 15.11.2012. za podnošenje zahteva,ali tada se podnosi i za subvencije kad i za naftu.
 

Scenario isti kao i kod nas

Према његовим ријечима, проблеми пољопривредника се прије свега односе на непровођење уговора о слободној трговини, добијању извозних бројева, као и на “плави дизел”.

- Даје се предност увозном производу и тиме покушава уништити домаћи. У безизлазној смо ситуацији и ништа, иако је обећавано, није урађено на стварању услова извоза животињског, али ни биљног поријекла - каже он.
Сточари се жале и на ветеринарске таксе, јер при извозу плаћају око 520 КМ за преглед, а при увозу та такса је 47 КМ по камиону.
http://www.glassrpske.com/drustvo/vijesti/Poljoprivrednici-blokirali-GP-Orasje/91404.html

Па наравно да је свуда исти .. да није свуда исти не би био колонијални сценарио .. који га кркан спроводи је ирелевантно ..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh