Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
meni sad nista nije jasno , jel dobijamo 76 din po litru jeftinije gorivo i pare neke ili samo naftu ?
 
@momosaric

искрено речено чак ни поврће ме не интересује него само кајмак .. што се тиче количина у праву си али мислим да је сулудо да ми субвенционишемо кукуруз који извеземо па онда увеземо замрзнуте полутке и од њих праве саламу ... каква је ту добит држави бем ли га ако разумем :sta:.. разумем ја да су појединци добри у оба случаја али ...
 
@Pedja1
Radna snaga u Srbiji 1.5e/sat u Holandiji 8-12e/sat.
Moja teza se odnosila na ratartsvo i 1000kj.
U proizvodnji cveca (ko je spomenuo lale :osmeh:), povrca, voca i bilo cega sto se u poljoprivredi naziva "intenzivnom" poljoprivredom cena ljudskog rada ucestvuje i do 40% u ceni kostanja.

Offtopic. Komsija pravi drvene gajbice za povrce i voce. Cena drveta ista, energije (struja za industiju je mnooogo skuplja nego za domacinstva), masine koje obradjuju drvo - sve je isto kao u Nemackoj. Razlika je sto radnik kosta 200e mesecno a u Nemackoj 2000e mesecno. Brojr radnika x 1800e (razlika) - troskovi transporta (max 300e kad se svede po jednom radniku koliko nastancuje gajbica) = profit - koji nemac moze samo da sanja. Prosto zar ne.
 
Proizvodjaču svinjetine treba izmedju ostalog kukuruz . On trenutno košta oko 250e/t i to je to. Sad dal će ga on kupiti od Rumuna ili svog komšije ili od sebe kakve veze ima ? Kako će proći u proizvodnji dalje i zašto to je druga priča .
 
ma neboj se ti za srpska sela nece se ona ugasiti jer su u srbiji a golja je golja i ostaje golja asto se tice ovih velikih njima i treba dati jos vise dok se ne podave u sopstvenij gladi za jos vise a pogotovo sto je proslo vrema da mi golje radimo po nedelju dana za kilo brasna sad je limit 15,000 za prijavu pa kad im dodje nas 10 nek izracunaju kolika im je subvencija i onda nek se cesu i nek prijavljuju do mile volje da im neko pobra sve kukuruze u sred bela dana nego bih trebali malo da udarimo glavom u zid i jedni i drugi i vidimo de ce nam deca ziveti i od cega ce ziveti
Zao mi je sto ce se srpska sela pogasiti jer vi koji obradjujete vecu kolicinu zemlje na "male" poljoprivrednike gledate sa neke visine
 
O cemu mi pricamo ovde?
Kakvu Holandiju poredite sa nama. Kada smo svi razjedinjeni.
Svi smo skupa protiv ovih sa 5- 6 000 hektara.
A, ovi veliki su sa ovim od 100 - 200 ha protiv malih sa 5-6-10 ha.

Velika greska je (namerno ili ne) napravljena kada su pocele subvencije da se dodeljuju na ovakav nacin.
Svi znamo da ovu drzavu u velikoj meri drze bas ti mali sa svojih par hektara obradive povrsine koji NISTA ne primaju od subvencija.

Da nije tih malih koji sipaju na pumpi goriivo bez bona po 14,,, i neki dinar, kupuju repromaterijal bez povracaja
tesko da bih drzava skrpila para za sve.
 
@bojcetic
Па и цвеће увозимо .. и то баш из те Холандије зар не .. а теоретски би наше требало да буде јефтиније ? Баш лепо што си подсетио јел има субвенција за цвеће ?
Браво за комшу .. :bravo: бар не извози балване ( главни извоз из републике србске балвани и руда)
и да и ја мало застраним па зар у оној бившој "слоги" није требало да праве шибице ал је негде запело коло се сећам ?
 
Sta se qurcite ... sve unaokolo spamate u fazonu veliki nad malima ... Jedno cu reci samo , bude li drzava dozvolila takav sistem da srednji poljoprivrednik se ugasi , a ovi politicki poltroni budu li se sirili ja znam sta mi je ciniti zarad svoje dece !! Minimun troje takvih cu skloniti .. zarad svoje dece i njihove buducnosti ! ... Znam da nisam sam u ovome pa ko se oseti prozvanim nek se zamisli ;-)
 
potpuno u pravu moja porodica zivi od7h zemlje 3 kolena unazad i sve smo napravili i stekli od poljoprivrede i bez dinara subvencija jer da bih ostvario nekakvu pomoc treba da dam 3 puta vise drzavi nego sto ona meni da
O cemu mi pricamo ovde?
Kakvu Holandiju poredite sa nama. Kada smo svi razjedinjeni.
Svi smo skupa protiv ovih sa 5- 6 000 hektara.
A, ovi veliki su sa ovim od 100 - 200 ha protiv malih sa 5-6-10 ha.

Velika greska je (namerno ili ne) napravljena kada su pocele subvencije da se dodeljuju na ovakav nacin.
Svi znamo da ovu drzavu u velikoj meri drze bas ti mali sa svojih par hektara obradive povrsine koji NISTA ne primaju od subvencija.

Da nije tih malih koji sipaju na pumpi goriivo bez bona po 14,,, i neki dinar, kupuju repromaterijal bez povracaja
tesko da bih drzava skrpila para za sve.
 
@tm30
Ove godine ste mogli dobiti subvencije i vi. Nije uslov PIO.

@pedja1
Nemam pojma kako se cvece racuna kod nasih politicara. Ne bi me cudilo da ima isti status kao kukuruz...
 
Niste potpuno u pravu. Pio je bio reciprocan 3ha po onim subvencijama. I pio nije bacen novac vec cete imati neku peziju posle. Ovako SIGURNO nemate penziju kad napunite 65g (muskarci). Da li ste sigurni da cete moci raditi i u 65 godini? Moj stric ima 71. i svake godine vidno manje moze da radi i pomaze.
 
potpuno u pravu moja porodica zivi od7h zemlje 3 kolena unazad i sve smo napravili i stekli od poljoprivrede i bez dinara subvencija jer da bih ostvario nekakvu pomoc treba da dam 3 puta vise drzavi nego sto ona meni da

I tri kolena unazad ni za brazdu niste proširili imanje???

E u tome je najveći problem većine nas koji obrađujemo zemlju u bilo kojoj količini,da bi SVI DA ZARADIMO,a da ništa nepreduzimamo po tom pitanju,a PARE SE TROŠE NA NEŠTO TREĆE
 
Niste potpuno u pravu. Pio je bio reciprocan 3ha po onim subvencijama. I pio nije bacen novac vec cete imati neku peziju posle. Ovako SIGURNO nemate penziju kad napunite 65g (muskarci). Da li ste sigurni da cete moci raditi i u 65 godini? Moj stric ima 71. i svake godine vidno manje moze da radi i pomaze.
Koliko sam cuo da se vise isplati dobijati socijalnu pomoc nego poljoprivrednu penziju
 
I tri kolena unazad ni za brazdu niste proširili imanje???

E u tome je najveći problem većine nas koji obrađujemo zemlju u bilo kojoj količini,da bi SVI DA ZARADIMO,a da ništa nepreduzimamo po tom pitanju,a PARE SE TROŠE NA NEŠTO TREĆE
Potpuno se slazem sa tobom ali to trece moze da bude popravka krova na kuci, skolovanje dece, kupovina traktora da zemlju ne obradjujem konjima itd..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh