Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ove godine je truba budzet. Nadam se da cemo dobiti 6420din u novcu. Za dogodine ima velike sanse za bolje subvencije jer ce 5% budzeta biti za poljoprivredu (bar tako pricaju).
 
Preostale subvencije za ovu godinu, ko zna kada ćemo dobiti (valjda će ih dati, kada su obećali), a za ubuduće ko zna...
 
Nek bude za koga oce, samo da ne traje 10 dana, kao sto je znalo da bude. A znalo je da bude i retroaktivno.
 
Pa što ne kažete ako znate za koju mehanizaciju su bile spremne subvencije. I za koga je to bilo namenjeno...

Nije da me interesuje zato što bih nešto kupio, već čisto onako iz znatiželje!
 
Nezvanična informacija. ProCredit banka neće napraviti ugovor sa ministarstvom poljoprivrede o realizaciji refinansiranja kratkoročnih kredita, već za refinasiranje nude njihove kredite koji nisu povoljni za nas poljoprivrednike. Treba hitno reagovati, jer su nas navukli na kratkoročne kredite a sad nas ostavljaju na cedilu. O tome treba izvestiti i ministarstvo poljoprivrede.
 
Pa Min.Polj. će to samo videti kad dobiju odgovor o potpisivanju ugovora.U to prosto ne mogu da verujem jer tek prestoje subvencije u vidu kredita.Čisto sumljam da procredit hoće da svojom glupošću ispadne iz tog koloseka.
 
pozdrav '

dali se neko raspitivao vezi paritetskog zaduzenja,ima li i tu prolongiranja meni racunaju 3*16 po 4,8kg kukuruza
 
pozdrav '

dali se neko raspitivao vezi paritetskog zaduzenja,ima li i tu prolongiranja meni racunaju 3*16 po 4,8kg kukuruza

Tebe ce kg vestaka kostati preko 120din/kg :sta: Kako su ove godine odrali ljude koji su uzeli na paritet vestak.
Inace odgovor na tvoje pitanje u Staparu bi glasio - nema. Definisano je da od roda 2012 (bez obzira kakav on bude) se vracaju paritetna zaduzenja.
 
Jel neko zna sta je uopste ispregovarano tokom strajka koji smo organizovali. Jesu subvencije 12.000 plus bonovi, ili sa bonovima. Ako su bez bonova, onda od to Ok, znaci ko je uzeo akontaciju to mu se skida, i dobija ostalo, ali ako se tu uracunavaju i bonovi, onda je to glupost nevidjena.... I onako kruze glasine da su oni koji su pregovarali, kao predstavnici strajkaca, da su uzeli pozamasne sume da nas zeznu...

Nema nama pomoci...

PS: cuo sam i to, da cemo razliku dobiti u septembru/oktobru, samo ne znam sta je ispregovarano, nikad nije zvanicno objavljeno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh