Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Branko i ja sam istog mišljanja kao i ti.
Samo me interesuje kako ide kad Delta treba sama od sebe da naplati osiguranje.Tu je štos uzeti od države 40% od uplata na papiru.
Isto bi bilo kad bi ja rekao da sada mogu da prodam suncokret po 60din/kg,a kada me ti pitaš kome ja odgovorim:pa sebi.
 
Prosle godine na parcelama gde je DDOR procenjivao stetu na 75%, Delta Generali je pored procenio stetu na 15%.kukuruz je bio usev na obe parcele.
 
Poslednja izmena:
To su znali i vrapci na grani,poprilično su se potrudili.
Navodbhavanje i odvodnjavanje i taku mnogi ne plaćaju jer tu vrstu usluge i ne dobijamo.
Premije za mleko i tako neće biti isplaćene ove godine.
Za tov junadi prijave idu do januara.
Krediti-svakako će se morati isplatiti ako ne danas sutra a euro ide li ide
Suncokret se uveliko vrši a i kukuruz će polako počinjati.Naftu će nam dati (ako daju) u jeku sezone i umesto da radimo sedećemo u redovima na benz.pumpama.
Gde je tu pomoć države,da li je neko vidi.
 
Nije meni problem za red na cekanju na pumpi samo da buge nesto od tog goriva sto obecavaju.
 
Ili kontra bice goriva ali para slabo .Mnogi ce probati da sto vise zadrze proizvode kuci jer se ocekuju vece cene tako da ce gorivo ici samo tolko kolko bude trebalo da se porade poslovi.Po meni je glupost sada prodati kukuruz ili soju po nekoj manjoj ceni i gomilati gorivo.
 
Pa to je samo razlog vise da se svi borimo da nam to gorivo bude dostupno tokom citave sezone, a ne kao pre par meseci ili-ili, a sve sa namerom da se isprazne silosi.
 
Kakva je pomoć poljoprivrednicima oslobađanje carine na uvoz polj. proizvoda?:sta:Ili zabrana izvoza?Molimo vas nemojte nas više pomagati:sjasi:Što da se oslobađa zakup državne zemlje a ostale ne,da ove godine baje teraju na 100 hiljada pa da se oslobode plaćanja.Gde je razlika od 12000,Pojela maca.
 
Krediti-svakako će se morati isplatiti ako ne danas sutra a euro ide li ide.
Evo pošto ti vidiš samo crno ja ti skrećem pažnju da ima i nekih prednosti .
Krediti su dinarski,tako da ko je uzeo jesenas npr milion dinara euro je bio oko 100 din.Ako euro ode na 150 Koliko je on u dobitku?Kad odbiješ i kamatu opet si u dobitku i sa kursom od 120 din za euro.
 
Slažem se,Sa tim nećeš zasnovati novu proizvodnju ali ćeš zato iz špar-kase koja je bila namenjena za taj kredit,a i nisu svi uletali u kredite.I nisu svi krediti baš povoljni što se mora priznati.
Nisi me razumeo-hteo sam da iznesem da se kredit svakako mora isplatiti.Ima ljudi koji su u 100% šteti.
Podizanje kredita je individualna stvar na koju te niko nije terao.
 
Pa to je samo razlog vise da se svi borimo da nam to gorivo bude dostupno tokom citave sezone, a ne kao pre par meseci ili-ili, a sve sa namerom da se isprazne silosi.

To sa gorivom je tacno smisljeno da Petroviceve gazde kupe jeftiniji kukuruz.Istovremeno je pustio kukuruz iz rezervi da obori cenu za 2 dinara.I sa tim potezom ti uzme ako si imao prinos od recimo 6 tona po hektaru vrednost celokupne subvencije,a tu subvenciju pokloni trgovcima.


Zna li se sta ce biti sa povracajem za kupovinu mehanizacije?
 
Evo pošto ti vidiš samo crno ja ti skrećem pažnju da ima i nekih prednosti .
Krediti su dinarski,tako da ko je uzeo jesenas npr milion dinara euro je bio oko 100 din.Ako euro ode na 150 Koliko je on u dobitku?Kad odbiješ i kamatu opet si u dobitku i sa kursom od 120 din za euro.

Talianu, tu si u pravu, meni je ovih dana isla rata subvencionisnisanog kredita za traktor, u evrima je je rata sa kamatom manja od prvobitnog zaduzenja i to za 50 e, a ovo je tek prva godina, zamisli koliko ce to biti manje za 2 godine. Jedino mi je zao sto nisam dobio veci kredit:haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh