Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To nije puno to je ako se osigura prinos od 3.5t nekih 5% u paritetu,e sad koliko ce biti realni sa procenom ...
 
Baš tako.Ja nisam uspeo da naplatim ni osiguranje od vremenskih nepogoda iako je parcela bila vidno oštećena.Po njihovom nije bilo strašno.E kad ih nisam pobio tamo na njivi.
 
Čuli smo premijera da nema potrebe za proglašenjem suše kao elementarne nepogode.Ne znam samo da li je on sišao sa banane ili došao iz svemira.
 
Član 1Ovim zakonom uređujese korišćenje sredstava za sanaciju i zaštitu od elementarnih nepogoda.Elementarnimnepogodama u smislu ovog zakona smatraju se: zemljotres, poplava, bujica,atmosferska nepogoda, suša, snežni nanos i lavina, nagomilavanje leda navodotoku, odronjavanje i klizanje zemljišta, požar, eksplozija, nekontrolisanooslobađanje, izlivanje ili rasturanje štetnih, gasovitih, tečnih ili čvrstihhemijskih i radioaktivnih materija, rušenje brane na vodotoku, epidemijezaraznih bolesti, stočnih zaraznih bolesti i biljnih bolesti i pojave štetočinakao i slične pojave većih razmera koje mogu ugroziti zdravlje i živote ljudiodnosno pojave koje imaju za posledicu uništavanje materijalnih dobara (udaljem tekstu: elementarne nepogode).


http://www.google.rs/url?sa=t&rct=j...2YDAAw&usg=AFQjCNHDeuV9K_MRo1NBFKs8-iZvzzWEEg
 
Vidim neko rece da toliko voli svoju zemlju da bi zivot dao za nju a moj ti savet razmisli sta je ona tebi dala a sta ti njoj ja niti je volim niti je mrzim ravnodusan sam ali iskreno voleo bih da sam rodjen negde drugde ovde ne vazi ona stara narodna"covek koga celo selo mrzi,taj morade je dobar covek" meni zemlja nista nije kriva sto se kaze ali pitam boga svaki dan zasto najveci sljam uvek se dokapa vlasti kako nedodje neko ko bi znao da je vodi nego mi uvek od dva gora izaberemo najgore ima neki problem i u nama!
 
Ja sam kod kolege čitao da isplaćuju premiju ukoliko se proglasi elementarna nepogoda na nivou države što sada nije slučaj.

Nije tačno,nego se uzimaju podaci sa nadležne meteorološke stanice za dotično područje,vezane za padavine,i donosi se zaključak JASAN o suši,i fino se namiriva šteta preko ubrane količine do osiguranog prinosa,čovek pre 10dana sedeo samnom kod mene,pa smo sve lepo utanačili
 
Nije tačno,nego se uzimaju podaci sa nadležne meteorološke stanice za dotično područje,vezane za padavine,i donosi se zaključak JASAN o suši,i fino se namiriva šteta preko ubrane količine do osiguranog prinosa,čovek pre 10dana sedeo samnom kod mene,pa smo sve lepo utanačili

Priča ide u pravcu da li će biti isplate premija zbog suše ili ne.Osiguranja ima različitih (u ovom slučaju što sam ja naveo je u pitanju najjeftinije osiguranje,mislim da je između 6 i 7 hiljada).To što si ti naveo je model isplate što znači da će isplate biti iako zvanično nije suša proglašena elem. nepogodom.U svakom slučaju biće dobro ako tako bude.
 
Ocigledno je da ce morati nasi zakonodavci da menjaju zakon o elementarnim nepogodama.Po postojecem bar svake druge bi trebali da imamo proglas elem. nepog.Ako nije poplava onda je susa,ako i to nije onda je grad,kliziste,pozar.A mi jadni kako smo skloni preventivnim merama tako nas svaka nesreca podbere.Ovako da se clan ovog zakona menja u nesto poput-ukoliko dodje do izumiranja populacije u procentu vecem od 30%,a od uzroka raznih elem. nepog. proglasiti iste momentalno i izjaviti saucesce porodicama nastradalih.Ma o cemu mi pricamo,kakve nadohnade,kakve premije od ovakvih bilmeza u ovakvoj situaciji,dajte molim vas.
 
Dragane koliko je % osiguranje od suse ?
Znam da Delta Generali osiguranje radi i osiguranje protiv suse,ja sam kod njih osigurao pa se raspitao,za druge neznam.Cena je 4000-5000 po ha,zavisi od kulture.Mora odmah u celosti da se plati,dok osnovni deo moze da se plati po skidanju useva koje osiguras.... I procena stete od suse ne zavisi od proglasenja elem.nepogode.nego oni uzimaju neki prosek padavina u zadnje tri god...Tako mi je objasnjeno
 
Pa ako se uzima prosek padavina u zadnje tri godine koliko onda treba da padne ili nepadne iduće godine da bi bila suša.Koja je to navlakuša i mamipara.Ja znam da kad bi oni plaćali kad i kako treba nebi mogli poslovati.
 
Ako uzimaju prosek padavina a s obzirom da je 2010 napadala za dobar ukupni prosek,tu nema onda para.Izgleda da im stanje na terenu ne znači ništa nego neki modeli koji nemaju veze s mozgom.U svakom slučaju svi smo u buli,ko manje,ko više.
 
Kad osiguravajuće kuće uzmu da razmatraju sve okolnosti u zadnje tri godine moje mišljenje je da od toga nema ništa jedino ako se naplati šteta u vradnosti same premije.
 
kod mene je samo u aprilu i maju palo kise za celu godinu,ali to nebi trebalo gledati na taj nacin,ovo sada je katastrofa
 
Prosek bi morali da uzimaju u obzir mesecni,ili kvartalni.Mi smo samo u maju imali kolicinu padavina pribliznu proseku za citavu proslu godinu,ali zato nas je leto unistilo.Tako da sa tim prosecima bi trebalo pazljivo i razumno.
 
Nisam još sreo čoveka koji je bio zadovoljan sa odštetom od osiguravajućih kuća, ma šta osigurao. A to što država subvencioniše osiguranje useva je generalno dobra ideja, ali bih voleo da vidim da li će neko ove godine, osim Delte, da naplati isto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh