Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bog mu dao carsko naselje. Mislim na čuvenog srpskog dušmana Antu Marković za čijeg sam mandata više prihodovo nego za drugih 10god. Nemojte ga više pominjati jer se odmah ozlojedim kad vidim šta smo mogli a gde smo sada.
E da su nam "patriote" bar upola bile k'o "duusmani" gde bi nam bio kraj.
Kad je moje domacinstvo sa tada 4.5ha zemlje u vlasnistvu i 2.5ha arende za godinu uspelo da kupi R 65 , plug 757 ,tanjiracu 24 diska i berac zmaj 222 bez subvencija , kredita i drugih gluposti koje su kasnije izmisljene.Sad me muka hvata kad treba da izmenjam gume na nekoj masini.
 
Samo pariteti cena da se vrate iz tih boljih vremena i boleo bi me za inflacije i ostala sranja.Seti se Milane koliko te je stajala rakovica prevedeno u tone zita,mesa,mleka.Nasi proizvodi su izgubili svaku trku sa djubrivom,repromaterijalima,mehanikom,veterinarskim uslugama i ostalim troskovima koji ucestvuju u poljoprivrednoj proizvodnji.Jos kada dodamo gotovo nikakve subvencije za to sto proizvodimo hranu-mi mu dodjemo kao davljenici usred okeana,plutajuci na dasci velicine nase zadnjice.
 
Oslobodiće nas poreza ali ne i od navodnjavanja i odvodnjavanja.To će nam zaista biti od velike pomoći a i država će biti itekako oštećena tim potezom.
 
Isplata zaostalih plata asistentima savetodavcima i subvencija poljoprivrednicima u istom periodu, za 3-10 dana (čitaj decenija) a mere protiv suše za novaka, kad malo zahladi.:haha:
 
Naravno da ce da ispune to im je duznost!! :haha: :ppozdrav:
Evo ja se prijavljujem za narednih 10godina nek mi daju 1000e/ha da ne radim zemlju nek se zemlja odmori,a meni kako bude. :osmeh:
 
kupio sam automizer 440l pre mesec ipo i predao sam potrebnu papirologiju za povratna sredstva,zna li neko koliko traje taj proces?uredba je vazila do kraja jula
 
U stvari treba da damo svi po 1000 eura po hektaru ,da ima sta da se ukrade iz fondova.Nego sta nego treba da ucine sve da olaksaju poljoprivredniku i pojeftine proizvodnju,a to "nema" i "ne znam kako" je trebao svako da misli kad se kandidovao.Pita li mene ko imam li odakle da platim recimo socijalno,a deciji lekar stalno na bolovanju u drzavnoj,pa decu vodim kod istog u privatnu ambulantu, i racunaju mi i retroaktivno ,nema veze sto nisam imao overenu knjizicu i sve usluge sam morao da platim ako sam ih koristio.Moze li da ja njima kazem nemam ove godine da platim struju,videcu dogodine ako budem imao.Ako je bila uredba ili zakon ima da se pridrzavaju svi toga.Ako je neko nesto obecao mimo zakona nek robija, dug mora da se plati i mi njima i oni nama.Cuo sam da su poceli da ucenjuju sa penzionim za isplate kojekakvih subvencija.Za subvencije za bikove i svinje se predavalo kod savetodavaca,sad njih nema i nema nacina da se preda zahtev.
 
BIĆE OBEĆANIH 12.500 DINARA PO HEKTARU
Beograd, 14. avgust 2012.
Poljoprivrednici mogu očekivati obećanih 12.500 dinara po hektaru koje su paori izdejstvovali u prolećnim protestima. Naime, ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Goran Knežević, u razgovoru za „Dnevnik”, izrazio je očekivanje da će dogovor paora sa bivšim ministrom Dušanom Petrovićem biti ispoštovan, ali nije precizirao kada će biti donete uredbe vezane za premije po hektaru.
knez.jpg
- Nadam se da ćemo naći način da usmena obećanja bivšeg ministra uvedemo u legalne okvire da bi rečeno bilo i urađeno – kazao je Knežević. Osvrčući se na trenutno stanje u agrarnom budžetu iz kojeg treba da budu isplaćene obaveze prema poljoprivrednicima, prvi čovek srpskog agrara naglasio je da će, i pored toga što je zatekao loše stanje u agrarnoj kasi, preuzete obaveze poštovati. Očekuje da pri tome ne bude većih zakašnjenja. Na pitanje na kakav sistem subvencija poljoprivrednici mogu računati dogodine, odnosno da li će se premirati hektari, kilogrami ili pak ni jedno ni drugo već se ulagati u investicije, on nije mogao da da konkretan odgovor jer, naglasio je, sve zavisi od dogovora sa poljoprivrednicima. - Agrarni budžet namenjen je poljoprivrednicima, stoga ćemo s njima i dogovarati modele subvencija – podvukao je Knežević. Po njegovim rečima, prilikom donošenja novih mera u oblasti ruralnog razvoja i u saradnji s Ministarstvom rada, zapošljavanja i socijalne politike, biće uzete u obzir i potrebe staračkih domaćinstava, koja nisu sposobna da se bave poljoprivredom. Komentarišući raskid ugovora s agronomima-savetodavcima, ministar je kazao da se radilo o megalomanskom projektu bivše Vlade, preskupom i neprimerenom za Srbiju. Rezultata je, kako kaže, bilo, ali nedovoljno za uložena sredstva. Knežević je optimista kada je reč o povećanju izvoza i smatra da srpska poljoprivreda može računati na ozbiljne pomake podizanjem nivoa kvaliteta proizvoda i pronalaskom novih tržišta. On je, inače, najavio da će zatražiti od Evropske komisije da Srbiji produži rok za liberalizaciju uvoza poljoprivrednih proizvoda iz EU, ocenivši da poljoprivreda Srbije 2014. godine neće biti u stanju da se nosi s pritiskom proizvoda iz Evrope s prosečnom carinskom stopom od dva i po odsto. Trgovinski sporazumi s EU potpisani su, naime, uz očekivanje da bi Srbija 2015. godine mogla postati članica EU, što je, sada je sasvim jasno, nemoguće. - Bitno je napomenuti da će puna liberalizacija trgovine industrijskom robom biti završena 1. januara 2014. godine, dok carine na uvoz najvažnijih poljoprivrednih proizvoda neće biti u potpunosti ukinuti ni nakon tog datuma već će za određene robe, kao što su meso, mleko, maslac, sir, kukuruz, šljive, jagode, trešnje, paradajz, paprika, sirće, šećer, duvan, voćni sokovi..., ostati sve do ulaska Srbije u EU. Prosečno carinsko opterećenje u odnosu na prethodnu godinu u 2012. smanjeno je za poljoprivredne proizvode sa 7,2 odsto na 5,32. Po završetku perioda liberalizacije, za poljoprivredne i prehrambene proizvode prosečna carinska zaštita za uvoz iz Evropske unije iznosiće, orijentaciono, 3,5-3,9 odsto, u zavisnosti od kretanja cena tih proizvoda na svetskom tržištu. Svaki aspekt poljoprivredne proizvodnje će biti tema razgovora sa partnerima iz Evropske unije i u skladu s odgovarajućim odredbama SSP-a – naglasio je Knežević. Na pitanje da li će pokušati da izdejstvuje i odloži zabranu prodaje poljoprivrednog zemljišta strancima, on je podsetio na to da Zakon o poljoprivrednom zemljištu to ne dozvoljava, međutim, potpisanim međunarodnim sporazumom Vlada se obavezala na to da će po ratifikovanju SSP-a od svih članica EU uskladiti domaće zakonodavstvo s međunarodnim ugovorom. Njim je, dodao je, propisano da će se u roku od četiri godine dozvoliti prodaja poljoprivrednog zemljišta pravnim i fizičkim licima iz EU. Ministar poljoprivrede kaže i da je njegov resor spreman da se uključi u revitalizaciju poljoprivrednih preduzeća koja su u privatizaciji uništena, ako država to kani učiniti. - Ali, to je prvenstveno pitanje za Ministarstvo finansija i privrede. Ukoliko se Vlada odluči za takvu politiku, Ministarstvo poljoprivrede će pomoći u svom domenu – kaže Knežević. („Dnevnik”)

Izvor : http://www.agroservis.rs
 
jednog dana ce da legnu ali tesko da mi ikaDa vise dobijemo subvencije neke.mozda samo gorivo jeftinije i to nam je to.od tih subvencija nema nista sto prica ministar VERUJTE MI....
 
A što ne bi bilo.Misliš li da je lepo da čim si izabran izađeš u medije i nešto obećaš ili ajde kažeš i da to ne odradiš.Dobro on zna šta priča.Ko imalo poznaje Kneževića zna da je čovek koji radi sve na provereno.Jedino što može da se desi što se tog novca tiče je da ga dobijemo u januaru 2013.(iz budžeta 2013),a ne do kraja godine.
Bilo kako bilo ako bude(a biće) dobro ,a ako ne nije ni bitno jer na to većina nas i ne računa u kalkulacijama za ovu godinu.
Malo je mnogo da na ovu sušu Vlada zabrani izvoz,ne otpiše svoja potraživanja,ne isplati subvencije,ne da naftu.....To ni njima ne ide na ruku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh