Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Verovatno ćeš nešto od tog prijavljenog industrijskog bilja i predati na otkupno mesto u suprotnom biće vraćanja.
 
A hoćeš li ti da predaš tvoj suncokret na moje ime kako bi ja to na jesen mogao pravdati?

Nikad takve stvari nisam radio, pa ne bih ni sada!
Farmer koji ima iole ima znanja o poloprivredi unapred zna gde će, šta, kako i kada sejati, vodeći računa u gomili stvari (plodored, upotreba mineralnih đubriva, upotreba pesticida, izbor sorte i grupe zrenja.....), bez obzira šta i kako država subvencioniše!
 
Од сутра почиње подношење захтева у општинама Кула, Врбас, Србобран и Бечеј.
 
Da sam ministar ovim slepcima sto ovako pisu i okrecu se kako vetar duva DAO BIH ONO DOLE DA IZBIJU OCI.
Vidi se ko je ovde kakav covek. Mahom najvise ima sljamova, koji bih prodali veru za veceru.
Pricate kakva je drzava, a ne vidite kakvi ste vi jadni.
Bruka je i ovo sto daju i ne treba nista da subvencionisu.
Pojedince treba jos vise pritegnuti da im oci ispadnu.
 
Da sam ministar ovim slepcima sto ovako pisu i okrecu se kako vetar duva DAO BIH ONO DOLE DA IZBIJU OCI.
Vidi se ko je ovde kakav covek. Mahom najvise ima sljamova, koji bih prodali veru za veceru.
Pricate kakva je drzava, a ne vidite kakvi ste vi jadni.
Bruka je i ovo sto daju i ne treba nista da subvencionisu.
Pojedince treba jos vise pritegnuti da im oci ispadnu.
Ajde reci ko to menja misljenje jasno i glasno ocemo da ga vidimo imeee tog postavi u ttvojoj poruci?????????
 
Jedno je stvar interesa a drugo stvar poštenja i pravičnosti. Pošteno bi bilo da domaćinstva do 10ha imaju subvencije po hektaru bez ikakvih uslovljavanja. Nešto veći do 30ha da imaju isto to ali i nešto veća davanja prema državi dali kroz pio ili porez nebitno. Oni koji obrađuju preko 30ha da budu u sistemu kao i svaka druga firma ili preduzeće stim da dobiju te subvencije po kg. To bi bilo realno, pravedno i održivo. Uporedo doneti neki zakon koji bi bio rigorozan sa kaznama koje su bar pet puta veće u slučaju zloupotreba. Fiktivni zakupi bi nestali a mahinacije registrovanja domaćinstava na ujne strine kao i dva tri domaćinstva na istoj adresi kažnjavati. Zašto malim gazdinstvima dati subvencije bez uslovljavanja? Zato što u ruralnim delovima Srbije sela izumiru. Ljudi odlaze prema gradovima gde u većini postaju socijalni slučajevi te su na teretu države. Bolje je pomoći im da opstanu na selu i nešto rade i zarade.
 
Jedino mi nije jasno zašto u anketi piše OBEĆANIH?Gde je i ko obećao da će u 2012. biti subvencije po hektaru površine i to još 14000din/ha?
 
Što se ovakve ankete tiče odgovor je poznat.Treba postaviti anketu,da li treba predati zahteve za avans ili ne.Izgleda da mnogi ne znaju šta je iza avansa.
 
Sad zvao i ja savetodavca sutra počinju sa zahtevima,kaže ljudi zovu to je nenormalno.Nema se novaca u džepovima više,pa daj šta daš.::novac::
 
Šta je iza avansa?
Da znamo bili bi pametni...Jutros me zvala Savetodavka da mi kaze da se od danas predaju zahtevi i da ako hocu da dodjem da ponesem setvenu strukturu,i pare ce biti brzo pustene...hteo sam da odem,ali posle se predomislio,rok je 10. maj,cekacu 25 April!

---------- Poruka napisana u 13:54 ---------- Prethodna poruka je at 13:50 ----------

Samo neka zure sa predajom za tu sicu ja cu da sacekam 25 ? sta to ima 25 ?
Za 25 su najavljeni protesti!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh