Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pitam se zašto ne mogu da urade sa hemijom,semen,đubrivom isto kao i sa naftom.
Samo bez vremenskog i PIO uslovljavanja da bi svi mogli dobiti.
Pa ko koliko potroši toliko i plati.
Limitirati maximalau količinu koja se može uzeti po ha, pa ko neće na primer da baca 500 kg veštaka po ha ne mora nek baca 200 ali neka mu je u pola cene.
To bi bilo najeftinije za državu,odbije carinu,porez i zabrani uvoznicima maržu od 50% ili 30% nego limitira na 5% ili 10 % ,resto doplati iz agrarnog budžeta i svi zadovoljni.
To isto nije loša varijanta i dobili bi baš oni koji se bave poljoprivredom.
Neka obiđu sva ta fiktivna gazdinstva i neka ih pokažnjavaju i eto novca i smanjen broj korisnika
 
Bravo Talianu,to direktno utice na prinos i povecanje proizvodnje! Neka daju po toni ves.djubriva regres od 50%,gorivo moze ovako,neka nadju model i za semena...Za 100.000 din kupljenog semena imas povracaj 40% ,i hemija na 100.000 30%...Ne trebaju mi subvencije...Ne znam kako vama ali da su ove cene i ovi povracaji,ja bi prihvatio pre ovakav vid subvencija!Na brzinu sam ovo napisao,ali studioznije razmatranje od strane svih clanova i malo ucenijih ljudi ne bi bilo na odmet i da se ubuduce trazi nekakav ovakav nacin subvencionisanja!S tim da rokovi isplate s njihove strane idu uporedo sa predajom dokumentacije...Da veci deo oko papirologije obavljaju savetodavci i da se olaksa ljudima cela procedura!
 
ako su pare spickali ko sto jesu , neka pozajme posto su za to experti zaduzili su nas , provereno znam da je cisto zarada po barzi kukuruza 40 000e koliko barzi robe ima u nasoj SRBIJI taj poljo budzet i to mali sto srpski seljak pokusava da otrgne na svoju vodenicu od svog rada i svoje muke da toliko drzava i tajfuni koji izvoze nas znoj i nasu muku i debelo se bogate , a drzavi ni poreze ne placaju
 
Poslednja izmena:
Mom komsiji pasa je poslanik u skupstini i znam da mu plata preko 200 000din 100% a to je malo vise od 6000kg kukuruza 6000x20din je 120 000din puna cena tako da je plata malo veca neznam odakle tebi informacija ali nije tacna ko ti je rekao bilo ga je sramota da ti prizna pa direktori imaju platu od 120 000 znaci nisu sigurno jednaki sa poslanicima samo seljaci nemaju nista!!!
Slučajno sam dobar prijatelj sa jednim narodnim poslanikom pa mi je rekao.
No i to im je puno jer svi pored toga imaju neki upravni odbor,i još po neko dobro plaćeno radno mesto na koje se pojavljuju formalno.
Kriva je komisija za borbu protiv sukoba interesa jer je dozvolila da tako nešto rade.
O dnevnicama ,smeštaju,putnim troškovima ne bi bilo fer da pišem jel bi me bilo sramota zbog njega a vas bi dobro prodrmao da cenite svoj glas na izborima i da birate ljude koji RADE bez obzira na političku opredeljenost a ne koji PRIMAJU platu ceo mandat i čekaju godine da bi dobili poslaničku penziju.
Plata je 120000 din+ ???????
Krkobabić prima i penziju i poslaničku platu mislim da je trenutno najači sa zvaničnim primanjem u skupštini+ PIO fond gde drže upravni odbor a tu se vrti veća lova nego u poljoprivredi.1200000 penzionera x 12 meseci x prosek penzije pa računaj.350000 invalidskih penzija ( ko da je svaki treći izgubio ruku na naftnim platformama).
Ako vas baš interesuje čorba je 20 din u skupštinskom restoranu a cene su smešnu mi na vašaru platimo kilo jagnjetine koliko oni ne mogu pojesti za mesec dana.

---------- Poruka napisana u 13:37 ---------- Prethodna poruka je at 13:28 ----------

ako su pare spickali ko sto jesu , neka pozajme posto su za to experti zaduzili su nas , provereno znam da je cisto zarada po barzi kukuruza 400 000e koliko barzi robe ima u nasoj SRBIJI taj poljo budzet i to mali sto srpski seljak pokusava da otrgne na svoju vodenicu od svog rada i svoje muke da toliko drzava i tajfuni koji izvoze nas znoj i nasu muku i debelo se bogate , a drzavi ni poreze ne placaju
Ćafez druže neko te izgleda loše informisao.
Ako barža nosi 1000 tona treba da im je zarad 400 evra po toni da bi ta priča pila vodu. Za jednu nulu manje moguće je.
 
sinoc dogovoreno da ce protesta biti svi pretstavnici asocijacija poljoprivrednika iz vojvodine podrzani i od strane istih iz SRBIJE (MLADENOVAC .OBRENOVAC , ARANDJELOVAC....)

Ispravljeno nisam gledao sta sam napisao bezvtedna brojka kad je sama 0
 
Ovako mi poljoprivrednici bi trebali da dobijemo kartice kojima cemo kupovati seme,djubre,gorivo nesto kao kreditne kartice to ce biti za jesenju setvu i bice skoro upola jeftinije sa tim karticama nego sadasnje cene to je plan i koliko ko ima zemlju mocice toliko da uzme sredstva ali ja njima nista ne verujem tako da jedino verujem da je to samo marketinski trik da pokupe glasove od nas seljaka mada ko zna mozda i daju to jest nista ne daju samo se otpisuju od pdv isto kao i akcize za gorivo od mene nece imati glas a vi vidite!!!
 
to je jako lepa zamisao samo kako verovati keru koji te vise puta ujeo , kod mene u selu takom keru se veze serpa i otvori kapija i nadjese drugo kuce.
 
Pitam se zašto ne mogu da urade sa hemijom,semen,đubrivom isto kao i sa naftom.
Samo bez vremenskog i PIO uslovljavanja da bi svi mogli dobiti.
Pa ko koliko potroši toliko i plati.
Limitirati maximalau količinu koja se može uzeti po ha, pa ko neće na primer da baca 500 kg veštaka po ha ne mora nek baca 200 ali neka mu je u pola cene.
To bi bilo najeftinije za državu,odbije carinu,porez i zabrani uvoznicima maržu od 50% ili 30% nego limitira na 5% ili 10 % ,resto doplati iz agrarnog budžeta i svi zadovoljni.

Naravno talianu , to sam ja napisao pre 2 nedelje ali niko onda od oni veliki .. nemoze da se ugradi . Samim tim novac je usmeren direktno u poljoprivredu i tim samim veci prinosi !
 
Po meni najbolje bi bilo da se sve da regresirano kao i nafta(seme,vestak,hemija) po ha sto nam je sada data i svi bi onda bili ravnopravni i da to daju na domace proizvode i tako bi se pokrenule i domace firme da rade i nebi moglo mnogo da se muti i petlja sa fantom gazdinstvima.
 
Zalosno sto se sve zna ko su najveci poljoprivrednici drzave srbije.Gosp. Nicovic je raspickaao AD Agrobanat na sastavne delove koje nemoze sataviti ni sv Petar.Sada je on najveci potrazioc od Agrobanata a kupio ga bez para.Zato ljudi iznosite svoje vidjenje isplate subvencije jer ovo po meni nije dobro,sve dok oni skidaju kajmak.
 
Kad bi maržu na repromaterijal limitirali na 5% i oslobodili nas poreza i akcize za repromaterijal (seme,nafta,veštak,rez delovo) bilo bi dosta.

Dekky pisalo se i ranije al niko ne sluša,tek kad je dogorelo do nokata ljudi razmišljaju u svim pravcima.
Upamtite jedno dok svi podjednako ne dobijemo po jedinici površine nema nama boljitka pa nek radi neko 3 a neko 300 ha ali da se repromaterijal oslobodi dela troškova.
To je jedini način da novac ode u prave ruke(onom ko radi) i da se izbegne pola tebi-pola meni!
 
Jest al opet nekom neodgovara. U tom slučaju skočila bi cena zakupa. Imali bi račun da rade i oni koji zemlju daju u zakup. Ta varijanta je dobra za male i srednje proizvođače a ustvari bi bila najpoštenija.
 
Jel ima na forumu neki junak koji bi prvi otvorio zadrugu i radio za marzu od 5% ?
Ili bi voleo da na ulozenih 1000e u poljoprivredi zaradi 1050e ??
 
Zadrugu treba da otvori više nas zajedno i da marža bude 0%.Zarada marže nek nam bude na količinu kupljenog repromaterijala.
 
Mešaš babe i žabe ti oreš,đubriš,seješ,prskaš,žanješ i da se zadovoljiš sa 5% a on sedi u kancelariji danas kupi sutra proda i malo je 5% .
Pa samo usluga magacina za pojedine uljare je 8% i veća to im odgovara a zašto im onda ne odgovara i marža na veštak 8% .

---------- Poruka napisana u 15:24 ---------- Prethodna poruka je at 15:23 ----------

Zadruga ko zadruga a šta misliš koliko još uzimaju maržu,promist,Viktorija,MK uvoznici?
 
"Marko sine ne ori drumove..." prodaj traktor i masine,daj zemlju u arendu pa onda sedi u kancelariji i lova ima samo da ti kaplje.
U tudjim poslovima uvek teku med i mleko u potocima...
 
"Marko sine ne ori drumove..." prodaj traktor i masine,daj zemlju u arendu pa onda sedi u kancelariji i lova ima samo da ti kaplje.
U tudjim poslovima uvek teku med i mleko u potocima...
Ne volem kancelariju vidiš da sam pobego na zemlju:osmeh:
Nije im lako (zadrugama ) solidarisaću se sa njima i predložiti da podignu cenu lagera i sušenja čak i da uvedu naplatu merenja za svaku prikolicu.
Ne znam al ne mogu prežaliti ono od jesen kad si doneo vagon dobar dan imao si 9950kg.Taj šamar boli bolje nek plate manje al da ne zaj**avaju.
 
Kad se budete sastali vise vas i osnovali zadrugu koja radi sa 0% marze zovite me ja castim celu ekipu.U srbiji uvek je dobar dan skupo placen,nekad i samo hvatanje kvake moze skupo da kosta.Ovakav vid zadruga je ruglo sistema,trazio sam zimus od vas da iznesete kako kod vas funkcionisu,nisam cuo nista novo izgleda svuda funkcionise odlicno.Tu u mom okruzenju to je ocajno sama trgovina i dranje.Nemojte samo da mi sada solite pamet jer radim u tom sistemu predugo i vidim da je sve gore.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh