Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Daleko je to od ljubomore jer nemamo na cemu da zavidimo takvim ljudima koji su do guse u dugovima,a rade da bi se pricalo kako rade.
Ako ne daju subvencije po ha meni moze samo da se oteli kravica,a za "komsijske"me ne interesuje.

---------- Poruka napisana u 13:17 ---------- Prethodna poruka je at 13:15 ----------

Istog sam mišljenja,nije nam niko obećao,kao lane,da ćemo dobiti 14000 po hektaru,nego uredbe do kraja januara,e to su zaj###li samo,a po meni to sve bi trebalo ZAKONOM ili čak USTAVOM da se reguliše,jer se uredbom reguliše nešto što je povremeno-privremeno,a svi znamo da to naša POLJOPRIVREDA NIJE
A to samo dokazuje moral nekih ljudi i opisuje asocijacije tj ljude koji vode te asocijacije koji nisu na vreme reagovali i izneli zahteve,nego su cekali da mecka zaigra pred njihovom kucom pa je sad ova prica od prilike
Izgleda da cemo mi seljaci biti kaskaderi.
 
Svi HOBISTI su destruktivni elementi,i treba ih proglasiti reakcionarima.Norti ti si visestruko citiran i trebao bi bar nocnu smenu da posvetis protestima.
 
Posto sam rekreativan i imam kade ja u petak navece pocinjem sa protestima. :osmeh:
Samo ne znam hocu pre izlaska u toku dana ici po 20 meteri drva ili sejacicu da finisiram i spremim za setvu onako iz zajeba****.
 
Mindjusar sve je bilo u redu do skoro. Zar ti mislis da samo ti znas da paorises a svi drugi su ludi. Ili o cemu se radi? Ti ne vidis da si skoro jedini kome odgovaraju ove subv. Pocinjes stvarno biti sumnjiv. Nisu te valjda potplatili da se suprostavljas ostalima. Uostalom pre bilo kakvog saopstenja razmisljaj malo vise o tome jer sa ovakvom izjavom i podcenjujes a i tretiras neke ljude kao idiote ne razmisljajuci da neki stvarno ne znaju kako da krpe kraj sa krajem.
mindjusar...po tebi ispadne da bi bilo najpametnije da ovi sitni poprodaju zemlju vama KRUPNIMA i da se obese drzavi o vrat
 
On tako ne misli vec se nada da se napravi da dva coveka drze celo selo i svu zemlju i sva zarada da ide njima i da diriguju cene bar sam ja tako shvatio iz njegovih komentara i lepo predaju zito kukuruz u silose subvencija odmah na ruke ili sacekaju par dana i njima super a mi lepo mozemo da idemo kod njega i druge u nadnicu za 1000dinara pa ko prezivi pricace
a na ovaj nacin 95% ljudi u Srbiji nece vidite subvencije jer prodaju na pijaci ili trose hranu kroz stoku i ko ce tu moci da pokaze i dokaze koliki je prinos bio ma dajte bre ovo nemoze da prodje nikako ovo je cista zajebancija od stane drzave!!!
 
Postovani kolega dekym veruj mi ni jedan iskreni hobista nije ljubomoran,i ne zelimo nicija krava da crkne,ali ni nemamo nijedan razlog da ucestvujemo u protestima.Spanski borci su sebe nazvali revolucionarima,i borili se za ideale a vi ste nas spustili u gradjane drugog reda jer imamo neka klimava radna mesta i ne znamo sta nam sutra nosi.ISKRENO zelim vam puno uspeha.
 
Ja se samo pitam dali ti što rade momentalno npr 10kj,dali su i pre 5god radili isto,i dali uopšte žele nešto da promene ili samo kukaju-hteli bi da dobiju sedmicu na lotu,al' ga nikad neuplate
I ja sam počeo sa malo,ali sam BUKVALNO odvajao od usta,i ŠTEDEO na sebi,da bi napredovao,i dan danas sebe smatram za MALOG proizvođača,i do bar 300ha naravno da neću stati,pa kako god,mehanizacija i ljudstvo moraju biti iskorišćeni bar 70%,inače neću biti rentabilan,a to niko na mom ili bilo čijem mestu nebi želeo,eto toliko od mene na tu temu
 
Dobro kaze Severna armija,zemlju "radi" i kurta i murta I Misko i Matija i Zile i Kole,nesto nisu bili ovako vredni pre nego sto su ustanovljene subvencije.Ovo sad po kg je znak da u budzetu nema para za sve,nego samo za njih.
Sad bi trebao protest da se ukinu sve subvencije poljoprivredi,zivelo se i radilo i pre svega ovog,al da vidimo kako ce najvredniji od najvrednijih obraditi 10 000 hektara,i kad dobiju to malo sto bude brzo ce dici ruke.Ovako se Kole isprcava i daje studentima zemlju da rade bez naknade,fol dobar covek,al' zato sto ce on naplatiti subvencije na tu zemlju,a student nek se prlja.
 
mozemo mi ovde sto se kaze da samo ladimo usta.nas dragi ministar koga nismo bili kadri prosle godine posle prvog kiksa da smenimo,je obeco da ce sesti jos u avgustu sa predstavnicima poljoprivrednika i dogovoriti se oko nacina subvencionisanja za 2012 g.e sad!doslo je do male zbune pa je nas ministar umesto nas poljoprivrednika pozvao kod sebe kostica,miskovica,matijevica i ove iz viktorije.namerno im i prezimena pisem malim slovima jer se "Vi" zasluzuje!i tako su se onda oni lepo dogovorili i dosli do ovog modaliteta subvencija.nista ovo nije slucajno nego je namenski i smisljeno i krojeno za njih.cinjenica je da je kostic o ovakvom nacinu subvencionisanju secerne repe pricao jos u novembru i cinjenica da je mk pravi silos za otkup zitarica u adi.hoce li mi neko reci da je ovo slucajnost?!i dok se mi prepucavamo ko je dobijo i ko nije dobijo,ko je "hobista" a ko pravi poljoprivrednik, kao kolega mindjusar,obrase oni kajmak!nema sekiracije i jeda.sto da dele pare iz budzeta namenjene poljoprivredi na 450000 gazdinstva i da se zamajavaju sa tolikom papirologijom?poso je to ipak je njih tamo "samo " 300.ovako lepo podele na 4 dela pa ce nam onda kako kome davati malo kostic malo matijevic malo miskovic a malo i viktorija kolko oni smatraju da "treba"(subvencija po kg)!voleo bi da mi neko kaze da nisam upravu i da nece tako biti!
 
pa po ovom sistemu oni mislim na tu četvorku kole,miki .viki.i matke mogu da otkupe velike količine i da to posle predstave kao njihov proizvod i da na taj način zgrnu lovu
 
Ja se samo pitam dali ti što rade momentalno npr 10kj,dali su i pre 5god radili isto,i dali uopšte žele nešto da promene ili samo kukaju-hteli bi da dobiju sedmicu na lotu,al' ga nikad neuplate
I ja sam počeo sa malo,ali sam BUKVALNO odvajao od usta,i ŠTEDEO na sebi,da bi napredovao,i dan danas sebe smatram za MALOG proizvođača,i do bar 300ha naravno da neću stati,pa kako god,mehanizacija i ljudstvo moraju biti iskorišćeni bar 70%,inače neću biti rentabilan,a to niko na mom ili bilo čijem mestu nebi želeo,eto toliko od mene na tu temu
kao prvo nije svakom zemlja sve u zivotu a kao drugo zavisi od mesta do mesta ko kako moze napredovati kao ti zato što negde ima zemlje i viška a negde je nema a svaki paor koji zeli napredovati odvaja sebi od usta kruh i razne zanimacije jedino ako nešto ne mućka pamu ide dobro
 
Malo matematike!!
Ako bi drzava ostala cvrsta u svojim merama i sprovela ovakve uredbe evo koliko bi to nju kostalo.
Uzeo sam trogodisnji prosek(poslednje tri godine) republickog zavoda za statistiku,bilansi biljne proizvodnje. Drzava bi, ovako racunato, samo za ratarsku proizvodnju morala da izdvoji 18 milijardi (uracunato je i gorivo od 4.8 milijardi). Plus 800 miliona za atarske puteve, zatim preneti deo subvencija iz 2011, cetvrti kvartal premija za mleko, subvencije za umaticena grla i premije za mleko u 2012oj. Subvencionisani krediti! Premije kod podizanja visegodisnjih zasada(povracaj za sadni materijal) itd.
Moguce da sam nesto i izostavio, uglavnom ljudi ovde ce mnogo para koliko ja vidim da usfali, pa sada vi mislite da li nama trebaju ovakve ponudjene subvencije.
 
Netreba subvencija ako vrate cene djubriva i goriva iz 2000godine a standard i da ne spominjem koliko je kostao belarus ili imt 539 tada a koliko sada sada su duplo skuplji traktori i delovi i gume gorivo je takodje duplo skuplje kao i djubrivo sve je bar duplo skuplje ako ne i vise samo ono sto seljak proizvede nema cenu e to je problem pa el znate da svinje u Paracinu proslu subotu bile 130din do 110kg vece i manje a koliko kosta taj tov pa dajte ovako ne ide
 
Kukuruz,soja a i psenica ima solidnu cenu.
Ako je tako lose objasni mi sto svake godine skace cena arende ?? Da zakupcima nije zao zakupodavaca pa je zato arenda koja je do pre 2godine bila 100-120e/kj jesenas skocila na 200e/kj ??
 
Kukuruz,soja a i psenica ima solidnu cenu.
Ako je tako lose objasni mi sto svake godine skace cena arende ?? Da zakupcima nije zao zakupodavaca pa je zato arenda koja je do pre 2godine bila 100-120e/kj jesenas skocila na 200e/kj ??
Duga je to priča da bi ti to shvatio.Dovoljno je da se pojavi jedan baja i digne cenu svima,a to je zato što su ljudi glupi i nemaju jedinstven stav ni po kojem pitanju pa sami sebi skaču u stomak i nabijaju cene.A kad odbiju arende i bez regresa još-čist gubitak.Važno je samo da se priča kako je neko dao 200evra po kj,pa ko može može,ko nemože puca po šavovima:haha:
 
To nije problem drzave vec odnosa pojedinca i sela kad su se jesenas pojavila 2 pametna da dizu cene,znaci para ima samo ko je koliko voljan da odresi kesu.
Drzava i da daa 300e/ha oni bi za toliko digli cene arende.
 
Ja se samo pitam dali ti što rade momentalno npr 10kj,dali su i pre 5god radili isto,i dali uopšte žele nešto da promene ili samo kukaju-hteli bi da dobiju sedmicu na lotu,al' ga nikad neuplate
I ja sam počeo sa malo,ali sam BUKVALNO odvajao od usta,i ŠTEDEO na sebi,da bi napredovao,i dan danas sebe smatram za MALOG proizvođača,i do bar 300ha naravno da neću stati,pa kako god,mehanizacija i ljudstvo moraju biti iskorišćeni bar 70%,inače neću biti rentabilan,a to niko na mom ili bilo čijem mestu nebi želeo,eto toliko od mene na tu temu
mislim da ti neznas sta hoces,stalno prosipas neke gluposti u ovim temama
mene u stvari interesuje koliko ti imas svoje zemlje a ne koliko radis u zakup
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh