Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znači ukinute su subvencije, ispod Dunava neće dobiti niko ništo, otkupljivači će za toliko smanjiti cenu ovima gore i nikom ništa, a pare iz budžeta odoše negde drugde.
Tako nekako u prevodu sve se svodi na finansijere njihovih stranaka da se lepo oduze
 
Sta ce biti sa onima koji seju,a hrane stoku,pa ne predaju.Jesu li to subvencije za otkupljivace ili proizvodjace.I ovo do sad je bilo subvencionisanje vlasnika zemlje,a ne onog ko je obradjuje.Kako god okrenes onaj ko radi mora da zaradi,ostali ce vec dobiti od nekog nesto
 
Isto tako sta ce biti sa onima koji imaju svoja skladista za robu, na taj nacin ce ugusiti sve te ljude + i ostale sitne skladistare(jer ce samo na nekoliko mesta moci da se preda roba, tj uvazavace se njihove prijemnice)...izgubice i vlasnici zemlje i oni sto daju u zakup, a subvencije i onako prebogatim monopolistima
 
Pa stocari imaju 25000 po grlu sta bi hteli vise od toga vet stanica za umaticenje uzima 3000 po grlu + godisnji vet troskovi (osemenjavanje,telenje,lecenje)itd tako da im ne ostane ni polovina od toga e to vam je unapredjenje stocarstva o kom ova drzava prica kako bi zavadila stocare ratare vocare povrtare to njima ide u prilog. Kako je rekao jedan Madjarski vojskovodja zavadi pa vladaj.
 
Pa stocari imaju 25000 po grlu sta bi hteli vise od toga vet stanica za umaticenje uzima 3000 po grlu + godisnji vet troskovi (osemenjavanje,telenje,lecenje)itd tako da im ne ostane ni polovina od toga e to vam je unapredjenje stocarstva o kom ova drzava prica kako bi zavadila stocare ratare vocare povrtare to njima ide u prilog. Kako je rekao jedan Madjarski vojskovodja zavadi pa vladaj.

Samo tu postoji jedan mali problem: Jako je mali broj umatičenih grla jer je i tu PIO klauzula-što znači da će i u ovoj grani mali broj dobiti-sve ukupno izgleda da smo sada svi u čabru,i mali i veliki i hobi i profi i sa PIO i bez PIO a profitiraće onaj što drži kutlaču
 
Nije mi jasno sta sa desava sa robom koja ce se tek prodavadi a rod 2011.Mi smo za to vec dobili subvencije a sada kada prodamo opet ce mo dobiti?!Jos gora kombinacija ako budemo prodavali robu dod 2012 u apriju 2013.Kada ce mo onda dobiti subvencije?!
 
Ljudi kako citam ovo sve dodje mi MUKA toliko se iznerviram da mi dode da uzmem::traktor::i::spreman na sve::borba.Pa kako sinu da objasnim >vidis sine ostani na poljoprivredi cuvaj ovo nase malo sta imamo kako< Svasta cemo jos cuti i doziveti .
 
Po kg nam nikako ne odgovara stace da rade oni sto stavljaju u ambar, da cekam subvencije 2013 pa ovo je lopovluk.:svinja:
 
Ovim kupuju vreme.Pa oni misle da smo mi naivni ko francuska sobarica.Navodno bi isplate išle posle vršidbe a znate li kad je to,na jesen.Ako i ovoga puta nasednemo i ne složimo se onda smo to i zaslužili i nema nam pomoći na duže staze,
 
Obaveštavamo Vas da će se sastanak Upravnog odbora Asocijacije poljoprivrednika održati u utorak 28.02.2012. godine u Master centru
Novosadskog sajma sa početkom u 11h, sa temom "Predlog agrarnih mera za 2012.godinu i prolećna setva".


Na sastanak je pozvan i ministar Dušan Petrović sa saradnicima, kako bi nam obrazložili predloge mera koje ministarstvo priprema za 2012.godinu.
 
Necete po kilogramu , pa necete po hektaru
pa kako ocete .
Subvencije stvarno treba ukunuti iz vise razloga

---------- Poruka napisana u 00:46 ---------- Prethodna poruka je at 00:45 ----------

A za Beograd nebrinite oni su dobili i vise od subvencija
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh