Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
...planiraju da uvedu osiguranje kao obavezu za subvencije...

Pitam se koliki bakšiš su im ponudile osiguravajuće kuće da uzmu tako nešto u razmatranje. Da li bi se to eventualno odnosilo na osiguranje useva? Od čega ćemo to morati da osiguramo useve - da li od suše ili poplave, klizišta, grada, razornih vetrova?
Zašto ja na primer da imam obavezu da osiguram od poplave zemlju na kojoj znam da nikad ne stoji voda.

Mogu jedino da razumem i opravdam da uslov za dobijanje subvencija bude obavezno životno osiguranje umesto usranog PIO-fonda. Ovo kažem kao neko ko nije životno osiguran niti bilo ko u porodici. To će se uraditi kad se bude moralo na ime nosioca gazdinstva jer će te pare osigurnik ili neko njegov nekada dobiti za razliku od PIO fonda od koga nema ništa.
 
Jasam dobio i subvencije 6400 dinara (umanjene za avans iz maja) i za naftu 74din po litiri, ali solidarišem se sa većinom, i kada krećemo ::traktor1:: ?
 
Ne pale oni više na proteste koji u startu nisu išli u pravom smeru nego u korist interesne grupe i zato je vreme da platimo danak neslozi
 
  • Like
Reagovanja: raf
Obrni-okreni,u ovoj ludoj kuci uvek se kola slome preko seljackih ledja.Milioni evra se svakodnevno rasipaju na raznorazne gluposti,ali pare seljaku se najteze daju.
 
Gledam sad emisiju na B92 ,i smejem se od tuge, prvo ovaj Uroš otišo kod nekog seljaka koji uzgaja svinje ,i tamo reklamira Gebi hranu ,gde god se okreneš gebi hrana,a vrhunac priča sa nekim inžinjerom iz gebija,i dok mu ovaj nešto priča on uzo šaku hrane iz džaka i jede ,ja se pocepao od smeha,reko koliko su mu platili kad jede hranu za svinje,a onda posle uključio ovog Golubovića iz ministarstva tek te nebuloze.Na kraju priče subvencije su pod znakom pitanja jer moraju da nađu kako znaju i umeju 1,5 milijardi dinara da bi isplatili dugove iz 2008,a znali su reći seljaku da se pruži za pun iznos cene nafte a sad nema za vraćanje ,i još da će izgleda sledeće godine imati pravo i pravna lica na subvencije.Pa sad ko tu koga voza, izgleda da će seljaci opet platiti za sve.
 
Uvek seljak vuci manju sibicu , po meni ovi su znali da ce doci do blokada racuna neko dobi sve ,neko deo , neko nista od subvencija sad ce da se prica oko subvencija jedan mesec ,mesec ipo .ko dobio ko ce jos da dobija levo desno i niko nece da iko da se trazi odtsetu za suse sto su obecali ,ovo subvencija svakako moraju da se isplatiti sad ili mozemo ih tuziti posto zbok cega sad su blokirani isto neko nesto obecalo pa neko nije isplatilo
 
To nam je zato sto nismo organizovani, a i kada nas zastupaju razni ljudi i udruzenja, oni se brzo prodaju za licne interese, sto je stara prica siromasnih drustava.
Gledam, citam i srecan sam sto ne zavisim ni od koga, a posebno ne od politcke volje i politicara. Gledam kako se ljudi prodaju za sitne pare, kako lazu sami sebe, sve zarad materijalne dobiti ili radnog mesta, katastroga, **greška ti posao i profesiju, ako si ti postavljen tu zbog policke podobnosti i moras da radis u interesu svojih nadredjenih i da drhtis za svoju egzistenciju od volje i samovolje tamo nekih predsednika necega, a svi su redom u govnima do guse. Prljavih ruku i uprljanog obraza.
Neka nam uzmu subvencije, i neka im bude na zdravlje. Bice nama dobro i bez njihove subvencije, ja bih voleo da se samo drze podalje od nas.
 
Poslednja izmena:
Postovane kolege,
Pokusavamo da reformisemo udruzenje poljoprivrednih inzinjera i tehnicara Srbije, ali i oni koji zele da se prikljuce toj grupaciji su dobrodosli. Cilj ce biti zajednicki nastup i zastita interesa srpske poljoprivrede. Naime udruzenje bi imalo Opstinskog predstavnika ali i regionalnog koga bi izabrali Opstinski predstavnici. Sve u svemu pokusavmo da uspostavimo jedinstven nastup na teroitoriji cele Srbije a ako budemo uspeli sigurno nece biti tolikog poigravanja sa svima nama.
 
To nam je zato sto nismo organizovani, a i kada nas zastupaju razni ljudi i udruzenja, oni se brzo prodaju za licne interese, sto je stara prica siromasnih drustava.

A kad je opičeni Krlemrle srao o pozadini proletošnjih predizbornih protesta, tj. idejnim vođama istih, onda Krlemrle lud i štrajkbreher...

Neka nam uzmu subvencije, i neka im bude na zdravlje. Bice nama dobro i bez njihove subvencije, ja bih voleo da se samo drze podalje od nas.

Ne mora da nam pomažu u opšte. Ni šugava cvonjka ne treba da nam daju, samo nek onda i oni nas poštede finansijskih i drugih obaveza prema njima i kojekakvih kontrola, statistika, savetnika, povlačenja po šalterima i drugih birokratskih komplikovanja, pa da vidiš kako ćemo se snaći sami! To je kao onaj vic - "Fala, bato, nemoj me više braniti!"
 
Postovane kolege,
Pokusavamo da reformisemo udruzenje poljoprivrednih inzinjera i tehnicara Srbije, ali i oni koji zele da se prikljuce toj grupaciji su dobrodosli. Cilj ce biti zajednicki nastup i zastita interesa srpske poljoprivrede. Naime udruzenje bi imalo Opstinskog predstavnika ali i regionalnog koga bi izabrali Opstinski predstavnici. Sve u svemu pokusavmo da uspostavimo jedinstven nastup na teroitoriji cele Srbije a ako budemo uspeli sigurno nece biti tolikog poigravanja sa svima nama.

Ovaj gest je za pohvalu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh